Skocz do zawartości
Gość viszi

Demontaż kluczyka (wymiana baterii)

Rekomendowane odpowiedzi

to jak z tym kodowaniem po wymianie bateri w scyzoryku? trzeba kodowac czy nie? czy samemu mozna zakodowac kluczyk?

ps. dodam ze dioda na kluczyku nie zapala sie gdy zamykam/otwieram auto czy to oznacza ze musze wymienic baterie? a moze juz teraz mam rozkodowany pilot bo zamykanie /otwieranie drzwi dziala ale juz przycisk do otworzenia bagaznika niee.... pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak z tym kodowaniem po wymianie bateri w scyzoryku? trzeba kodowac czy nie?

Nie. Ja jeszcze ani razu nie musiałem kodować.

czy samemu mozna zakodowac kluczyk?

Można.

ps. dodam ze dioda na kluczyku nie zapala sie gdy zamykam/otwieram auto czy to oznacza ze musze wymienic baterie? a moze juz teraz mam rozkodowany pilot bo zamykanie /otwieranie drzwi dziala ale juz przycisk do otworzenia bagaznika niee....

Raczej masz nieodpowiedni kluczyk/pilot. Pilot z innym numerem niż pasuje do Twojego auta będzie otwierał drzwi a bagażnika już nie otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieodpowiedni kluczyk?-a to dziwne dostalem do auta 2 kluczyki (musze sprawdzic czy dziala ten drugi)

jak mozna sprawdzic czy kluczyki sa orginalne???

czy da sie zrobic tak aby ten kluczyk otwieral bagaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieodpowiedni kluczyk?-a to dziwne dostalem do auta 2 kluczyki (musze sprawdzic czy dziala ten drugi)

jak mozna sprawdzic czy kluczyki sa orginalne???

czy da sie zrobic tak aby ten kluczyk otwieral bagaznik

oryginalność po nr i wytłoczce na grocie a żeby otwierał klapę to musi mieć oddzielny przycisk do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taka samą sytuację.

Mianowicie kluczyk ma przycisk do otwierania bagażnika ale naciśnięcie go nic nie powoduje.

Wydaje mi się że ma on (ten przycisk) zastosowanie tylko w sytuacji gdy masz elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam taka samą sytuację.

Mianowicie kluczyk ma przycisk do otwierania bagażnika ale naciśnięcie go nic nie powoduje.

Wydaje mi się że ma on (ten przycisk) zastosowanie tylko w sytuacji gdy masz elektrycznie otwieraną klapę bagażnika.

Pozdrawiam

 

Rafał przytrzymaj wciśnięty przycisk otwierania bagażnika i odrygluje się sama klapa a reszta drzwi powinna być zamknięta, tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. dodam ze dioda na kluczyku nie zapala sie gdy zamykam/otwieram auto czy to oznacza ze musze wymienic baterie? a moze juz teraz mam rozkodowany pilot bo zamykanie /otwieranie drzwi dziala ale juz przycisk do otworzenia bagaznika niee.... pozdro.

 

Kiedy przycisk w kluczyku samochodu zostanie krotko nacisniety, lampka kontrolna mignie na krotko jeden raz. W razie dluzszego naciskania przycisku lampka miga kilkakrotnie. Kiedy lampka kontrolna w kluczyku nie zaswieci sie po nacisnieciu przycisku, baterie w kluczyku samochodu nalezy wymienic. (tak pisza w instrukcji)

 

Jezeli chodzi o rozkodowanie kluczyka to kiedy przycisk otwierania bedzie czesto naciskany poza strefa dzialania, istnieje mozliwosc ze samochodu nie da sie pozniej odblokowac lub zablokowac kluczykiem. W takiej sytuacji nalezy ponownie zsynchronizowac:

- Kluczyk awaryjny wyjac z kluczyka samochodu

- Zdjac pokrywe z klamki w drzwiach kierowcy

- nacisnac przycisk otwierania w kluczyku samochodu i stanac bezposrednio przy samochodzie

- w ciagu jednej minuty otworzyc samochod kluczykiem awaryjnym

- kluczykiem samochodu wlaczyc zaplon. Synchronizacja jest zakonczona

- kluczyk awaryjny wsunac do kluczyka samochodu i zamontowac pokrywe na klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatny opis, Dzięki kolego loyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak samo zakodowywuje sie kluczyki w pasku b5 fl 2002r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten opis jest z instrukcji B7 podejzewam ze w B6 jest podobnie, nie wiem jak z B5. Widzialem tutaj na forum jeszcze jeden sposob kodowania kluczyka i to bylo dla mnie ciezko zarozumiale i zawile, mozliwe ze to wlasnie bylo do starszych wersji, ale nie moge odszukac.

 

Znalazlem natomiast na forum troche o tym, sprawdzales tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek 2002r mam takie 2 kluczyki

kluczyk_VW.jpg

podejrzewam ze sa orginalne...

czy w paskach z tego roku i z takimi wlasnie kluczykami fabrycznie mozna bylo przyciskiem srodkowym otwierac bagaznik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj pasek 2002r mam takie 2 kluczyki

[ATTACH]53963[/ATTACH]

podejrzewam ze sa orginalne...

czy w paskach z tego roku i z takimi wlasnie kluczykami fabrycznie mozna bylo przyciskiem srodkowym otwierac bagaznik???

 

Tak u mnie w b5fl wciskając środkowy przycisk na pilocie, odrglowuje się sam bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak u mnie w b5fl wciskając środkowy przycisk na pilocie, odrglowuje się sam bagażnik.

Wiec co moze byc powoodem ze niedziala tylko otwieranie bagarznika na tym kluczyku?

a moze trzeba zakodowac kluczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec co moze byc powoodem ze niedziala tylko otwieranie bagarznika na tym kluczyku?

a moze trzeba zakodowac kluczyk?

Byc możliwe ze się kluczyk rozkodował, bo baterie masz wymieniona rozumie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam auta bo stoi u mechanika ale jak tylko je odbiore to wymienie baterie w pilocie i sprawdze. Rozumiem ze jak wtedy tez nie bedzie dzialac przycisk bagaznika to oznacza ze trzeba bedzie zakodowac kluczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzialac przycisk bagaznika to oznacza ze trzeba bedzie zakodowac kluczyk?
Prawdopodobnie, chociaż u kumpla padł zamek jak wymienił zrobił adaptacje i teraz mu działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterie w kluczyku wymienione i chyba czeka mnie kodowanie, poniewaz przycisk bagaznika nie odryglowuje zamka w klapie tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem tylko spytac czy po wymianie baterii w kluczyku trzeba znow kodowac kluczyk???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności