Skocz do zawartości
Gość kirek007

Audio w Passacie B2 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kirek007

Witam!

 

Mam problem z audio w moim pasku. Chciałbym zmienić głośniki na jakieś lepsze jednak nie za bardzo orientuję się jakie głośniki to będą ... z tego co na nie patrzyłem to są 6x9" (10x15cm), i teraz problem bo bardzo ciężko je dostać ... a z tego co czytałem to z elips nie można wyciągną zbyt dobrego jakościowo dźwięku.

Jakie głośniki byście polecili, czy jest opcja zamontować głośniki zwykłe(okrągłe) ? jednak zależy mi na tym zęby były na miejscach fabrycznych....

 

Btw. Mam radio Pioneer 2920MP.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa zapewne o półce z tyłu? Jeśli tak, to z tego co pamiętam, to tam były nie 6x9 a 4x6 cali. I owszem, dźwięku z tego nie będzie. Lepiej już wyciąć otwory w boczkach tapicerek i wsadzić tam 13 czy jeśli jest miejsce 16cm odseparowane głośniki, np helix dark blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x9 w b2 to chyba tylko w półce :P w dzwiach i po bokach bagaznika sa 4x6 cali:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie wyciągnąc jakąś jakosc dzwieku ale bez rewelacji, są dostepne glosniki 87mm z przejciowkami na rozmiar B2 Sony X-plod, lub tez infinity.

X-plody to cena 99zł za dwie sztuki a infinity 190zł

ja aktualnie zmieniam u siebie glosniczki, jak narazie mam tylko soniacze, jak zaloze na autko to powiem jak to gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirek007

mam jeszcze pytanie .... dot. podłączenia radia :D ... niby wszystko podłączyłem pod KOSTKĘ ISO ... które tam nie było ;) ... jednak mam nie podłączone dwa kable pomarańczowy(zasilanie anteny, niby opcjonalne) i żółty(+12 pernament czy jakoś tak), reszta jest podłączona dobrze .. i teraz jak podpinam to radio to radio w ogóle sie nie włącza ;/... jednak znalazłem kabel siwo-niebieski i nie wiem do czego on może służyć .. mogę tylko powiedzieć ze był w jednej kostce z +12 i - .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci odpowiem jak do mnie radio dojdzie i sam bede montowal;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirek007

dobra juz radio działa :) ... połączyłem czerwony(+12) z zółtym(tez +12 pernament) i teraz juz działa ... czekam kosmo az zobaczysz te głośniki :) ... odezwij sie do mnie jak juz bedziesz je miał i powiedz jak graja ... :) z góry dzięki

 

ps. nadal nie wiem do czego słuzy szaro-niebieski kabel ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak sony x-plod, to tylko 87mm wiec wspanialego dzwieku wrecz nie da sie wykrzesać, grają wporzo silnika nie slysze, jednak maja minimalnie za ostre wysokie tony i zdecydowany brak basu, jednak nie ma co narzekac, dla zwyklego czlowieka starczy:) zobaczymy jak dokupie infinity do kompletu i zaloze...

p.s.

nie wiem co ty kombinowales z tym podłączeniem:D

kostka iso od zasilania to interesuje cie tylko kabel czarny i czerwony, a glosniki to wiadomo....reszte tylko zakleilem co by nie latały...

no i bezpiecznik w radiu musialem przestawic na wersje z oznaczeniem "VW" bo drugie ustawienie było na "others"

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirek007

kupiłes te głośniki na allegro ? .. jeśli tak to podziel sie linkiem do aukcji :) ..

Ja jak narazie mam jakies głośniki MAC-Audio które juz tam były xD i kolumne od wieży w bagażniku(nawet nieźle łupie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
kolumne od wieży w bagażniku(nawet nieźle łupie )

 

O Jezu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co przeciez napisał ze łupie, a nie gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w drzwiach (przednich) mam oryginalne "jajka" zamontowane 26 lat temu.. i GRAJA :)

ale tez szukam czegos lepszego.

na allegro widzialem kiedys boczki (to co jest tam schowek i miejsce na glosnik) robione pod glosnik 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kirek łupie łupie umcy umcy, sprzęcik na potańcówke pod OSP jest :rotfl:

 

głosniczki kupiłem w sklepie z akcesoriami audio do aut;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirek007

no bo inaczej nie da sie tego nazwac xD ...

 

ale nadal na potancowke za malo xD hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co sie meczysz, jedz do działu tjuning w norauto, wsdazaj neonki kup gotowego boxa z basówką i smigaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz

I koniecznie naklejkę "pajonier" na tylną szybe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Panowie... koniec zartow :)

Poszukajmy razem w necie rzeczy ktore usprawnia badz ulatwia nam zycie jezeli chodzi o CAR AUDIO w naszych passsssskach :)

 

bo prawde mowiac w boki drzwi normalnie normalnych (czyt. dobrych) glosnikow sie nie da zamontowac.

Jakies dystance itp trzeba poszukac.....

 

Do dziela Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan da sie zamontowac, dobrej jakosci radio do tego małe ale dobrej firmy głosniczki, w kratkach nawiewu na szybki boczne tweetery ukryć i bedzie ładnie grać moze nie głośno ale ładnie....a i jeszcze kratki od głosników w drzwiach do okoloa warto obkleic czyms miekkim bo w rezonans wpadają...

a na tył przy odrobinie kombinacji da sie i głosniki 100mm wsadzić....

 

głosniki polecam firmy Herz, infnity...kosztują nie mało, ale cos za cos Passat przynajmniej zwiesniaczony nie bedzie i kolumn od wiezy w bagazniku nei bedzie woził;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirek007

no dzięki chłopaki :) dziś się dowiedziałem ze można tapicerkę znaleźć z otworami na okrągłe głośniczki... znalazłem jak na razie tapicerkę do tyłu z głośnikami chyba 16CM i to już jest dobry początek :) teraz szukam jeszcze czegoś takiego do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności