Skocz do zawartości
meister666

Luzy poziome na podniesionym kole-co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Mam pytanie takie jak w temacie, jeśli podniosę samochód na lewarku, i złapię za koło tak na godz. 9 i 3 wyczuwam wydaje mi się dość duże poziome luzy, gdy łapię w pionie wszystko jest ok, aha i jeszcze pytanko jeśli pojawiłyby się luzy :pionowe" oznaczałoby to że łożysko jest do wymiany?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam!

Mam pytanie takie jak w temacie, jeśli podniosę samochód na lewarku, i złapię za koło tak na godz. 9 i 3 wyczuwam wydaje mi się dość duże poziome luzy, gdy łapię w pionie wszystko jest ok, aha i jeszcze pytanko jeśli pojawiłyby się luzy :pionowe" oznaczałoby to że łożysko jest do wymiany?

Pozdrawiam!

Tak na oko pionowe luzy łożysko , poziome to luzy zawieszenia ( tuleje na wahaczu . Ale ogólnie wykrycie luzów takim domowym sposobem to sygnał by wybrać się do mechaniora , on wybada wszystko co i jak :)

Pozdrawiam Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziome luzy to najprawdopodobniej końcówka drążka kierowniczego. Poproś kogoś niech Ci szarpie kołem w poziomie - wywołuje ten luz, a Ty obejmij dłonią końcówkę drążka, tak aby mieć pod palcami i drążek i zwrotnicę - wtedy wyczujesz luz. Podobnie można sprawdzić luzy na wahaczach, ale tam często potrzebna jest jeszcze "brecha" - sprężyna zawieszenia wywołuje wstępne napięcie przy podniesionym kole i luzy są trudniejsze do wyczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio sprawdzałem i był luz poziomy. Na początku obstawiałem drążek kierowniczy, ponieważ luz poziomy, a pionowego brak. Okazało się jednak, że to przedni górny wahacz był do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności