Skocz do zawartości
Gość Daaanielllek

Zgubiony Dowod Rejestracyjny i OC.. co robic!?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daaanielllek

Witam. jak W temacie. Zgubiłem dokumenty i nie wiem jakie są procedury związane z wyrobieniem dokumentów. dodam ze samochod kupilem juz jakis czas temu i tak jakos wyszlo ze nie mialem czasu na przerejestrowanie go.:mad: .. i nie wiem co zrobic. :( co dalej?! do kogo musze sie zglosic najpier!? czy stary dowod trzeba oddac przy przerejstrowaniu !? dodam ze nie zgubilem papierow od Passata ;) tylko od Mojego NIssana :636:.. pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj aż ktoś przyśle Ci je pocztą :) Ja też zgubiłem - i to przed zarejestrowaniem, po kilku dniach zadzwonił poprzedni właściciel że przyszedł mu list z dokumentami - i listem że się flaszka należny :D - A jeśli Ci się śpieszy - podjedź do urzędu gdzie samochód był zarejestrowany - i złóż podanie o wydanie zaświadczenia że samochód jest zarejestrowany ( powód - zagubienie oryginału) - na podstawie tego dokumentu który otrzymasz możesz przerejestrować (nie potrzeba starego dowodu rejestracyjnego) :)

Z OC nie wiem dokładnie jak jest - ale jeśli jest ubezpieczony to powinni bez problemów wydać kopie potwierdzenia o ubezpieczeniu - dla pewności noś ze sobą umowę/dowód zakupu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaanielllek

ok,ale od kupna minelo juz troche czasu i co jesli poprzedni wlasciciel juz wyrejestrowal samochod?! chyba nie bede mogl wziasc wniosku ze samochod jest zarejestrowany,bo takiego Mi napewno nie wydadz..

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaanielllek

widze ze nikt nie byl w takiej sytuacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jesli poprzedni wlasciciel juz wyrejestrowal samochod?!

To plus dla Ciebie. Możesz wystąpić o wydanie zaświadczenia o zarejestrowanym pojeździe (opłata 17zł). Dokonasz tego w urzedzie właściwym dla poprzedniego miejsca rejestracji pojazdu na podstawie dokumentu przeniesienia własności (umowa lub faktura).

Jeśli pojazd nie jest jeszcze zgłoszony jako sprzedany, poproś poprzedniego właściciela o pilne zgłoszenie.

Z ubezpieczenia bez problemu dostaniesz duplikat polisy.

Utraty dokumentów pojazdu nie musisz zgłaszać na policję, co innego z dokumentem tożsamości. Możesz to uczynić w celu zabezpieczenia się przed skutkami posłużenia sie nimi przez znalazcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaanielllek

ok. dzieki za info. zrobie tak jak napisaliscie i wtedy dam znac :) pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaanielllek

Temat juz od Dawna nie aktualny,ale napisze jak sie potoczyla sprawa.

 

Wystarczylo isc do Starostwa przerejestrowac samochod i nic nie musialem zwracac (dowod rejestracyjny) .. Dostałem nowy dowod rejestracyjny oraz karte pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tzn na podstawie tablic i umowy ci przerejestrowali auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem ciekaw bo próbowałem to samo zrobić z motorowerem i nie dało rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności