Skocz do zawartości
skcrack

Trzeźwy poranek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano jadąc z dziewczyną ponownie zostałem zatrzymany do kontroli przez panów w niebieskich mundurach. I znowu do kontroli oprócz dokumentów poszła trzeźwość. A to już... uwaga... 6. lub 7. raz w ciągu ostatniego miesiąca! I tutaj bardzo popieram takie działania naszej policji. Bravo Panowie!!! :ok:

Może to wyeliminuje trochę pijanych "drivedrów". Akcje typu "Trzeźwy poranek" powinny być powtarzane jak najczęściej.

Szczególnie w ostatnim czasie w mojej okolicy położono duży nacisk na pijanych kierowców. Jeżdżę już 7 lat a dopiero w ostatnim czasie spotykam się ze wzmożoną kontrolą trzeźwości. Wcześniej zdarzyło mi się "dmuchać" 2 lub 3 razy, ale zawsze to była kontrola w nocy.

 

Pozdrawiam wszystkich trzeźwych o poranku :D i panów policjantów w szczególności. Tak 3mać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich trzeźwych o poranku

 

Dzięki :ok: Również popieram takie akcje - oby ich jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pijani kierowcy wiozż śmierć. Bardzo dobra akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nigdy nie zatrzymali do kontroli, a dmuchałem tylko raz - jak zrobiłem stłuczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dmuchalem (tego balonika heh) ale tez podpisuje sie obiema rekoma pod wzmozonymi kontrolami. Jak to rozejdzie sie po miescie, to wielu na pewno po dyskotece uderzy z piety do domu, nie ryzykujac kasy, pozbawienia wolnoscki, czy nie daj boze jakiegos wy<padku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś też widziałem w Poznaniu na rondzie kaponiera koło 6 rano panów z alkomatem. I bardzo dobrze, mam nadzieję że w sobotnie i niedzielne poranki też się pojawią

Ja przez 2 lata i 50 tys km miałem 1 kontrolę i to bez balona więc nie wiem jak to jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba była jakas akcja ogólnopolska

 

click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Takie akcje są stosunkowo często (biorąc po uwagę podobne akcje w przeszłości- których notabene nie było), u mnie w mieście za każdym razem blokują "duże" rondo które ma 4 wloty i każą dmuchać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przeważnie w poniedziałek dmuchałem i popieram te akcje. Mam już w kolekcji 3 rurki od alkomatów, czwartą (pierwszą) wyrzuciłem. Ale teraz zbieram i całą kolekcję wrzucam za przednią szybę w służbowym aucie zamiast pluszaków. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzyło się tylko raz dmuchać podczas rutynowej kontroli w Czechach, (w Polsce jeszcze nie miałem żadnej kontroli, a robie ok 50 tys km rocznie) wynik oczywiście zerowy, ale i tak dostałem mandat za głupotę-nie zabrałem prawa jazdy:ups:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś raz dmuchnałem i zabrali mi "lejce" na pół roku. Wiec już mnie na tym nie złapią po raz drugi.

A co do akcji, to tylko pochwalic, ale jest ich za mało i w niewielu reginoach to czynią. Podobnie jest jak się słyszy o wielkich, ogólnopolskich akcjach policji na drogach i akurat w tym czasie robię średnio 1300 km po PL i żadnego - powtarzam : ŻADNEGO patrolu nie widziałem ani na trasie ani nawet w większych miastach, takich jak Brodnica, Ostróda, Olsztyn...itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie akcja nazywa się "poniedziałkowy show". Dla mnie to bzdura totalna, bo o ile mogę sobie wyobrazić, że wstrzymują ruch na zatłoczonej drodze w wakacje, to w szczycie "sezonu" korkowego jest to dla mnie niedopuszczalne... odkąd zaczęli robić te akcje, to musiałem zmienić trasę dojazdu do roboty. Wyszło mi na dobre, bo musiałem pokombinować, i chociaż robię teraz 2x więcej kilometrów, to zajmuje mi to 2x mniej czasu. I akcji "trzeźwy poranek" nie uświadczam. Więc jak mniemam - każdy kto musi jechać na bani, wystarczy że spyta na radyjku czy stoją w standardowym miejscu, czy nie...

 

tak więc - trzeźwy poranek - jak najbardziej, ale nie w tej formie, jak do tej pory, a przynajmniej nie tak, jak tu, na al. jerozolimskich, gdzie przejechanie 5 kilometrów o 8 rano normalnie zajmuje 30 minut, a w "feralne poniedziałki" graniczy z cudem w godzinę i to BEZ zatrzymania do kontroli :(

 

swoją drogą - ciekaw jestem w jaki sposób wyławiają z tłumu w korku auta do kontroli. Po oczach widzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą - ciekaw jestem w jaki sposób wyławiają z tłumu w korku auta do kontroli. Po oczach widzą?

Taaaa - lornetką obserwują. Mętne oczy + zaparowane szyby = kontrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie nie blokują dróg. W czasie czerwonego światła podchodzą do aut stojących na skrzyżowaniu. Czyżby w Warszawie tak zakorkowanej blokowali dodatkowo ruch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkąd zaczęli robić te akcje, to musiałem zmienić trasę dojazdu do roboty

wystarczyłoby po trzeźwemu jeździć i byś nie musiał zmieniać trasy :P

a w tv kiedyś mówili, że te kontrole robią na skrzyżowaniach tylko tym co na czerwonym stoją, jak się zapala zielone to przerwa i jak czerwone to dmuchanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje są jak najbardziej ok. Trzeba eliminować oszołomów i tyle. Ja jak mam słaby poniedziałek to albo PKS albo żonka i jest wszystko w porządku, oprócz tego że PKS-em jadę do roboty 1h+8zł w jedną stronę.

Czyli w niedzielę :564:to w poniedziałek NO :drive:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano jadąc z dziewczyną ponownie zostałem zatrzymany do kontroli przez panów w niebieskich mundurach. ... Pozdrawiam wszystkich trzeźwych o poranku
Dzięki Również popieram takie akcje - oby ich jak najwięcej.

Patrząc na Twój alkoholowy weekend Damian poszedłeś na piechotę do roboty... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
dziś też widziałem w Poznaniu na rondzie kaponiera koło 6 rano panów z alkomatem.

A slyszales, ze przy okazji zatrzymali nietrzezwego motorniczego na linii "9" :?:

Tez popieram takie akcje-aczkolwiek w mojej karierze kierowcy, kilku przymusowych postojach (czy to kontrola, czy za szybko sie jechalo), ani razu nie dmuchalem w alkomat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności