Skocz do zawartości
Gość utini

Auto sprowadzone, co z gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość utini

Witam. Sprowadzilem sobie B6 z UE. Samochod nie ma jeszcze roku. Na liczniku jest 24tys. km przebiegu. Rozumiem, ze standardowa gwarancja dawana jest na 2 lata. Na forum wyczytalem, ze drugi przeglad powinno zrobic sie przy 30tys. km przebiegu. Nie wiem jak to dziala, ale czy jechac na ten przeglad jak zblize sie do tych 30tys. km. czy jechac wczesniej i poinformowac ich o tym, ze bede sie u nich serwisowal? Niemcy uczciwi, ale chetnie sprawdzilbym moje auto w ASO. Czy polecicie jakis dobry serwis w Warszawie? Z gory dziekuje za kazda odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sprowadzeniu byłem u "Szewczyk Sp. j." , ul. Radzymińska 78, 03-752 Warszawa.

Jeden z panów z obsługi wstukał VIN samochodu i potwierdził wpisy w książce serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sprowadzilem sobie B6 z UE. Samochod nie ma jeszcze roku. Na liczniku jest 24tys. km przebiegu. Rozumiem, ze standardowa gwarancja dawana jest na 2 lata. Na forum wyczytalem, ze drugi przeglad powinno zrobic sie przy 30tys. km przebiegu. Nie wiem jak to dziala, ale czy jechac na ten przeglad jak zblize sie do tych 30tys. km. czy jechac wczesniej i poinformowac ich o tym, ze bede sie u nich serwisowal? Niemcy uczciwi, ale chetnie sprawdzilbym moje auto w ASO. Czy polecicie jakis dobry serwis w Warszawie? Z gory dziekuje za kazda odpowiedz. Pozdrawiam.

Sprawdź w książce serwisowej czy masz serwis zwykły (co 15tys. km) czy Long Life (co 30tys. km). Jak kolega powyżej polecam ASO Szewczyk na Radzymińskiej, serwisuję u nich już drugiego passata i jestem zadowolony.

Proponuję także przejść na serwis co 15 tys. chyba, że 90% jazdy spędzasz w długich trasach, Long Life w polskich warunkach średnio się sprawdza i takie są sugestie serwisów - koszt nieznacznie większy ale moim zdaniem jest to lepsze dla auta.

Nie musisz informować ASO, ze chcesz u nich serwisować samochód, zadzwoń umów się na przegląd i wszystkiego się dowiesz. Z obsługi polecam Pana Grzesia - miły i konretny człowiek, nie naciąga, mówi jak jest.

 

Komputer powinien sam zgłosić, że zbliża się serwis. Informuje o tym chyba od 3 000km przed terminem. U Ciebie powinien więc przy ok. 27 000 km zacząć zgłaszać taki komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Rozumiem, ze standardowa gwarancja dawana jest na 2 lata.

A co mówi twoja książka gwarancyjna?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość utini

Po kodzie QG1 doszedlem do tego ze mam gwarancje LongLife, ale ile lat gwarancji to nie moge odnalezc w ksiazce serwisowej (nie jest po polsku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kodzie QG1 doszedlem do tego ze mam gwarancje LongLife, ale ile lat gwarancji to nie moge odnalezc w ksiazce serwisowej (nie jest po polsku).

To nie gwarancja a tryb serwisowania co 30 tys. Gwarancja standardowo jest 2 lata w calej europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Ja mam Passata sprowadzanego z Francji i serwis Noma w Katowicach uznał gwarancje francuska mimo braku książki gwarancyjnej.To serwis występował do VW Polska i to oni mi ściagali orginalna ksiązke gwarancyjną a w tym czasie już serwisowali :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa przy gwarancji ktora daje serwis vw w niemczech? W serwisie w ktorym zakupilem autko dali mi rok dodatkowej gwarancji (dwuletnia juz sie skonczyla) ale nie wiem co ona dokladnie obejmuje... W polskim serwisie powiedzieli mi ze jak chce z niej korzystac to tylko w serwisie w ktorym kupilem bryke :( Autko z 2006 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Jedyna kara za zakup samochodu z zagranicy jest niemożliwość wykupu przedłużonej gwarancji :confused: pomimo serwisowania już w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności