Skocz do zawartości
ratmed

Dziwny dźwięk z głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do oryginalnego radia rcd200 mp3 ppodpięty wzmacniacz. Podczas jazdy, kiedy silnik wchodzi na obroty słychać z głośników podpietych pod wzmacniacz, słychać gwizd. Jak temu zaradzić?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz puszczony przewod sygnalowy...dokladnie opisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez adapterek.

 

Zacznij czytać od tego miejsca, czyli postu nr 20 i skoncz na 22

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=30241&page=2#20

 

Najważniejszy fragment Doc'a:

Wiesz... to jest tak:

Po co robiliby wyjscie przedwzmacniacza w radioodtwarzaczach gdyby można bylo podłaczać pod sygnał z koncówki ? Ano po to, bo sygnał z koncówki jest mocno zanieczyszczony. Koncówka mocy wzmacnia sygnał który otrzyma z przedwzmacniacza wraz Z SZUMAMI. Czyli nie tylko wzmacnia dźwiek, ale równiez wszystkie szumy i ewentualne zakłócenia. I teraz, te zakłocenia zostają podane kolejnemu w Twoim przypadku wzmacniaczowi, które je znowu wzmacnia. Ten gdyby podawal je subwooferowi, to powiedzmy jest jeszcze wzglednie, ale jeśli podaje je głośnikom szerokopasmowych, tweeterom, midbasom, to juz nie jest wesolo i da sie to spokojnie uslyszeć. W skrajnych wypadkach do tego stopnia, że przy zmianie utworu, miedzy ściezkami pojawić się może brum, zakłócenie, ruch membrany itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak masz puszczony przewod sygnalowy...dokladnie opisz

 

witam. nie mam zadnego adapterka. ten plus co z radia idzie jest podpęty pod przewód który daje prąd po przekreceniu stacyjki. wiec wzmacniacz działa dopiero po przsekreceniu kluczyka. a od przewodów głośnikowych w radiu ida przewodu do wzmacniacza. jest to wszystko połączone na kablach ze wzamcniacza typu chinch(czy jakoś tak). wszystko działa super tylko ten pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego nie zrozumiales.Wiec jeszcze raz.

Nie chodzi o adapterek który byłby podpiety do zasilania radia.

Z tego co wiem Twoje radio (podobnie jak to RCD300 na którego temat podesłałem Ci link) nie ma wyjścia przedzwacniacza. W związku z tym są dwie opcje podłączenia wzmacniacza.

 

1. Adapter który jest podpięty między wyjściem Twojego radia na głośniki a wzmacniaczem

2. Wzmacniacz, który ma taki adapterek w sobie i wtedy tak jak mówisz możesz takiego adapterka nie widzieć. W tym wypadku wzmocniony sygnał Twojego radia z wyjścia na głośniki Twojego radia jest bezpośrednio podpięty pod wzmacniacz.

 

W obu przypadkach następuje to o czym pisał Doc:

Sygnał z Twojego radia jest już wzmocniony i jest już dość mocno zanieczyszczony.

Koncówka mocy (Twojego radia) wzmacnia sygnał który otrzyma z przedwzmacniacza (Twojego radia) wraz Z SZUMAMI. Czyli nie tylko wzmacnia dźwięk, ale również wszystkie szumy i ewentualne zakłócenia. I teraz, te zakłócenia zostają podane kolejnemu w Twoim przypadku wzmacniaczowi, które je znowu wzmacnia (kolejne wzmocnienie to Twój zewnętrzny wzmacniacz) . Ten gdyby podawał je subwooferowi, to powiedzmy jest jeszcze względnie, ale jeśli podaje je głośnikom szerokopasmowych, tweeterom, midbasom, to już nie jest wesoło i da sie to spokojnie uslyszeć. W skrajnych wypadkach do tego stopnia, że przy zmianie utworu, miedzy ścieżkami pojawić się może brum, zakłócenie, ruch membrany itd.

 

Pogrubione fragmenty to moje komentarze do tekstu Doc'a

 

Myślę że jaśniej się już nie da wytłumaczyć.

No chyba że masz wyjście na przedwzmacniacz w tym radiu ale jestem prawie pewien że go tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co proponujecie w kwestii dziwnego dźwięku?? Bo wśród moich znajomych ja pierwszy mam taki problem. Jako pierwszy też podłączyłem wzmacniacz do fabrycnego radia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc co proponujecie w kwestii dziwnego dźwięku?? Bo wśród moich znajomych ja pierwszy mam taki problem. Jako pierwszy też podłączyłem wzmacniacz do fabrycnego radia...

 

na razie to ja przypuszczam że masz tak podłączone jak napisałem więc zanim coś zaproponujemy opisz dokładnie (wszystko po kolej) tak jak kolega Tomczak prosił jak masz puszczone przewody głośnikowe? Czy jest rzeczywiście tak jak pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radia mam oryginalnie podłączone głośniki przednie i tylnie. Do przewodów z głośników tylnych wlutowane zostały przewody do wzmacniacza. Poniewazkiedyś miałem radio z wyjściami na chinche i takie kable zostały więc połoczone zostały z nimi właśnie te wlutowane przewody. taki grubszy przewód którym radio powinno włączać wzmacniacz jest podłączony do przewodu który daje prąd po przekręceniu stacyjki(ogrzewanie tylnej szyby). Inaczej wzmacniacza nie dałoby się włączyć chyba że na jakiś osobny włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal za malo informacji, jesli chcesz abysmy pomogli opisz dokladnie w ktorym miejscu sa przewody w ktorym ychodza na inne ktoredy ida co jest w koncy podloczone pod wzmacniacz. Inaczej mozemy sobie gdybac, teorii bedzie wiele, chcesz konkretna odpowiedz prosze o baaaardzo dokladny opis. OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oryginalnych przewodów głośnikowych zaraz za radiem są wlutowane przewody które są podłączone do chinchów a te idą do wzmacniacza. już nie wiem jak mam to inaczej opisac.przewód który jest włącza i wyłącza wzmacniacz jest podpiety po przewód dający prąd po przekręceniu stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz czy ja dobrze rozumie? do przwodow glosnkowych masz wlutowane chinch (RCA) to idzie do wzmacniacza, a od wzmacniacza wyjscie? gdzie idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratmed, namalowałem Ci wstępny schemacik:

thum_850048a0c56d5bb90.jpg

 

Wyedytuj go w PAINTcie, połącz ze sobą elementy zestawu tak żeby odzwierciedlał dokładnie to co masz w swoim aucie. Jeśli jakiś elementów brakuje to domaluj:) Inaczej chyba z Ciebie nie wyciągniemy tego jak wygląda Twoja instalacja;)

Skup się raczej na przewodach sygnałowych, nie na zasilaniu zestawu. Do tego dojdziemy ewentualnie później. A teraz idę spać.

 

 

zaraz czy ja dobrze rozumie? do przwodow glosnkowych masz wlutowane chinch (RCA) to idzie do wzmacniacza, a od wzmacniacza wyjscie? gdzie idzie?

 

Ja też tak zrozumiałem. Przewody głośnikowe z radia (już ze wzmocnionym sygnałem) są podpięte do chinchy, które z kolei biegną do wzmacniacza. Nie widziałem jednak wzmacniacza który miałby wysokonapięciowe wejście w postaci chinchy wiec przed wzmakiem musiałyby przechodzić w pojedyncze przewody i dopiero być podłączone do zacisków wysokonapięciowego wejścia wzmaka - ale kaszana. No a ze wzmaka to już chyba normalnie do głośników, chociaż tu też nie wiadomo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj kolega spojrzy na mój śliczny rysunek, a zrozumie gdzie powinien mieć podłączony sygnał z radia które posiada ;) Jeśli nie posiada żadnego adapterka zamieniającego high sygnał na low, a zapewne nie posiada.

 

c5c372606901f87am.gif

 

Testowo podłącz dodatkowo obudowę radia do masy auta.

Tak samo testowo ze wzmacniaczem, podlacz jego obudowę dodatkowo do masy.

 

Daj znać czy zmienilo sie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tak podpięte głośniki do wzmaka jak na zdjęciu tym czerwonym kolorem zaznaczone.

 

tak to wygląda na rysunka. a co do zdjęcia to własnie tam gdzie to na czerwono namalowane mam podpiete zielone przewody. a mase ze wzmacniacza mam podpietą do asy samochodu

 

//używaj opcji 'edytuj'. dzięki. artmin

thum_850048a0c56d5bb90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos nie za bardzo z tym rysunkiem - nie powieksza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, temat przerabiałem osobiście. Aby upewnić się, że wina leży po stronie zasilania wzmacniacza, podłącz SAMO zasilanie wzmacniacza z innego akumulatora. po prostu weź jakiś akku, podłącz przewody i sprawdź, założę się, że pisk ucichnie. A wtedy kupujesz na allegro kondensator - filtr pisków za 40pln, podłączasz przed wzmacniaczem i cieszysz się brakiem pisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Postanowiłem odświeżyć temat ponieważ byłem zmuszony w ostatnim czasie jechac Paskiem bez rolety bagażnika a z piskami z głośników nic sie nie dało zrobic więc stały się nie do zniesienia. Postanowiłem Posłuzyć sie schematem, który zrobił kolega darek_tz. Piski i szumy są nadal. Zastosowałem nawet ten kondensator ale wyciszył i szumy i wszystkie inne dźwięki. Może teraz coś poradzicie...

moje nag?o?nienie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje w B4 tylko ze mi CB przenosilo sie na sub ze slyszalem samego siebie w bagazniku. I nigdy tego nie zlikwidowalem

 

A moze cala wina lezy gdzies w altelnatorze moze masz cos uszkodzone (tylko domysly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może masę też pociągnąć bezpośrednio z akumulatora, ewentualnie popraw ułożenie kabla sygnałowego, albo zamień na jakiś inny. "Filtr pisków" z allegro na pewno nie jest dobrym pomysłem, może pomóc, ale przyczyny nie zlikwiduje.

Czasami pomaga też połączenie obudowy wzmacniacza z obudową radia, likwiduje to różnice potencjału mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Mam ten sam problem co kolega.. mase mam podpiętą pod blachę w bagażniku i zastanawiam się czy może to być przyczyną pisku? dodam jeszcze ,że przewód który idzie z radia do wzmaka , aby po włączeniu radia odrazu włączał się wzmak mam bardzo cieniutki ( puszczony jest środkiem auta) kupiłem też ten filtr szumów niby ale nic nie pomaga.. wycisza mi tylko głośniki.. niby szumy też... ale nadal one pozotostają a głośniki są słabsze tak mniej więcej o 30 % . z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności