Skocz do zawartości
smile66

18" felgi do seryjnego zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamienić moje 16" na 18" fele do mojego passata, mam seryjne zawieszenie, wobec tego chcialbym się dowiedzieć jak na tym bedzie sie bujało , czy nic nie bedzie ocierać itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 to nie wiem, ale ja mam fabryczne 17'', opony 225 i jest w porządku, nic nie szoruje. Tylko polskie drogi nie są przystosowane do takich kół, w koleinach trzeba bacznie kółka pilnować bo pasek chce pojechać nie tam gdzie ja ;)

Myślę, że 18 z niższym profilem powinny też się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie odpowiednia szerokość felgi, opony i et to nie bedzie obcierać.. ale wyglądać bedzie jak na szczudłach.. jakieś małe obniżenie to jednak jest wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar wsadzić 18" i tez chciałem do seryjnej zawiechy, ale słyszę ze niezbyt. ma może ktoś jakieś foty 18" z seryjnym zawieszeniem, żeby jakoś zobaczyć czy naprawdę wygląda kiepsko, czy robi sie terenówka, czy będzie wyglądał jak na "szczudłach".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusccie ze wzgledu bezpieczenstwa nawet ,bo auto pojdzie do gory a na zakrecie porazka tak buja buda,najlepiej min obnizenie -20mm-30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom też tak myślałem , no to co w związku z tym proponujesz, bo ja gwintu na pewno nie wsadzę .. może jakieś 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na 17 pasio wyglada b. fajnie i idzie bez obniżeń, a na 18 to faktycznie smiesznie wyglada. I ja bym sie na 18 nie odwazyl do takiego normalnego uzytkowania. Sam mam gwinta i 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli obnizac bez dużej różnicy w komforcie to eibachem -30mm,czy na 17 czy na 18,jeśli 17 jest w wyposazeniu auta to mozna odpuscic przy 17 springi nizsze,ale dla mnnie nawet na 17 przydalaby sie lekka gleba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smile66, odradzam Ci 18 calowe felgi i bardzo odradzam obniżanie zawieszenia.

17 calowe felgi są mniej komfortowe znacznie na nierównościach niż 16, a jeszcze jak włożysz 18 i obniżysz zawieszenie, to na naszych drogach będziesz rozbijał całe auto. Dokładnie całe.

 

Chyba, że jeździsz po Niemczech, wówczas polecam.

 

Ja miałem H&R -30 zawieszenie i 17stki. Zawieszenie zmieniłem na serię bo miałem dość tłuczenia po dziurach, oraz uważania na każdy krawężnik, koleinę czy też garba.

 

Dzisiaj auto nadal mam na 17stkach ze wględu na wygląd, ale ze względu na komfort chętnie wsadziłbym 16stki.

Szkoda mi jednak, bo na 17stkach auto wygląda o niebo ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności