Skocz do zawartości
Bandi

Oświetlenia środka w passacie b6

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie świeci pod lusterkami i w drzwiach. Wygląda więc na to że jest to uzależnione od wersji wyposażenia. Ja mam highline. Osobiście mało jeżdżę gdy jest ciemno, więc nie jest mi te podświetlenie zbytnio potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie świeci pod lusterkami i w drzwiach. Wygląda więc na to że jest to uzależnione od wersji wyposażenia. Ja mam highline. Osobiście mało jeżdżę gdy jest ciemno, więc nie jest mi te podświetlenie zbytnio potrzebne.

 

Z tymi światełkami w drzwiach i podsufitce to rzeczywiście jakaś dziwna polityka VW. W moim starym B5 (Comfortline) światełka w drzwiach były. A w obecnym B6 ( też Comfortline) już nie ma. Są tylko odblaski. Może producent stwierdził , że halogeny z wnętrza oświetlają przestrzeń po otwarciu drzwi. Jeśli tak to chyba nie do końca był to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Pisałem juz 1 raz napisze i drugi. Swiatełka w drzwiach sa tylko wtedy gdy masz kupiony pakiet lusterka z swiatełkami pod lusterkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpiszę, że nie mam światełek pod lusterkami (mówimy tutaj o lusterkach zewnętrznych, prawda?), a w drzwiach tak! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam swiatelka pod lusterkami, a nie mam w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z postów wynika, że różnie to bywa w różnych wersjach wyposażenia - jak pisał Scoti. Ja w Comfortline nie mam ani na zewnątrz pod lusterkami, ani w drzwiach. Pakietu "Lusterka" faktycznie nie kupowałem. Dzięki wszystkim z informację.

Jeszcze jednej rzeczy mi brakuje (co miałem w Nissanie) - po wyjęciu kluczyka nie zapala się automatycznie oświetlenie wnętrza. Trzeba otworzyć drzwi (ewentualnie przyciskiem), aby oświetlenie się włączyło. W każdym modelu tak jest, czy to znów kwestia wyposażenia, a może ustawień ?

Edytowane przez S?awomir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapalają się wszystkie lampki wewnętrzne po wyjęciu kluczyka... Może to jest w funkcji Coming/Leaving Home? Jeśli będę pamiętał to posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie zapalaja wszystkie wewnetrzne, niezaleznie czy ciemno czy jasno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, i jeżeli przełączę przycisk zapalania oświetlenia po otwarciu drzwi (ten na podsufitce) na 0 to wtedy po wyjęciu kluczyka jest ciemność. Natomiast gdy wspomniany przycisk jest na pozycji środkowej (na rysunku auto z otwartymi drzwiami kierowcy) to wtedy wszystko zapala się po wyjęciu kluczyka.

 

Nie ma to nic wspólnego z funkcją Coming/Leaving Home, jak to insynuowałem wcześniej.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to mam nawet w borze wiec sadze ze to jakas kwestia ustawien komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a da sie ten odblask zamienic na prawdziwe lampki. Jak to jest z wymontowaniem tego taniego odblasku, probowal ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Highline, nie mam oświetlenia pod lusterkami, za to mam światełka dolne w każdych drzwiach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a da sie ten odblask zamienic na prawdziwe lampki.

Da się, tu przykład jak to zrobić: http://www.daniundalex.de/cms_neu/index.php?page=151

Jak to jest z wymontowaniem tego taniego odblasku, probowal ktos?

Ja próbowałem, po zdjęciu tapicerki to bardzo prosto, bez też się powinno dać, ale trzeba uważać na zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata 1,4 tsi z 2010 roku (kupiony w salonie) i u mnie także nie świeciła od nowości lampka środkowa pomiędzy tymi dwoma okrągłymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teddybar dzieki za linka tylko musze teraz troszke zainwestowac w kurs niemieckiego zeby to rozszyfrowac i moze mi nie starczyc na te lampki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow

 

Ma ktos moze namiar (moze jakis link) gdzie moge zakupic lampki ktore sb u dolu drzwi do Passata B6. Szukam wszedzie po necie i jakos nigdzie tego nie ma.

Jesli ktos cos wie to niech sie podzieli ta wiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu, bo problem prawie taki sam - nie świeci "świetlik" od strony pasażera, czyli oświetlenie lusterka na osłonie przeciwsłonecznej. Ktoś może wymieniał, naprawiał? Jak się do tego zabrać? ASO z radością mnie oczywiście przywita - za 200 zł....

 

Dzięki za pomoc,

Czy ktoś już to naprawiał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu wloz maly srobokret od boku i wyciagnij cala obudowe. Nie ma co sie bac, nic tam sie nie moze zlamac. Proste jak ..... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co koblant dales rade? Nie zwalila ci sie podsufitowka na glowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie.... Ponieważ mam problem aby dostać się do żarówek, bo przeszkadza ten biały plastik, nie idzie go wyjąc ani przesunąć. Bo chyba to mało prawdopodobne aby kostka się rozłączyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności