Skocz do zawartości
RedOctane

Problem z tempomatem 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim tempomatem w pasku.

Na poczatku dzialal bezproblemowo, pozniej cos sie wylaczal a pozniej juz nie moglem go uruchomic.

 

Nie wiedzac co sie dzialo, sprawdzilem wszystkie bledy w silniku oraz odpowiednie bloki pomiarowe

Wszystko wyszlo ok.

 

Okazalo sie ze za kazdym razem (prawie) kiedy wlacze dlugie, da sie odpalic tempomat ( w sensie ze utrzymuje stala predkosc), gdy wylaczam dlugie tempomat sie wylacza (nie trzyma predkosci)

 

Problem lezy chyba gdzies ze stykami (przekaznikami) ?

 

Ktoremu kabelkowi powinienem przyjrzec sie dokladnie (jesli sa oznaczenia w kolorach)

Oraz czy moge sie dostac do kabli od dolu kolumny kierowniczej (nie demontujac kierownicy z airbagiem)?

 

Serdecznie prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedzac co sie dzialo, sprawdzilem wszystkie bledy w silniku oraz odpowiednie bloki pomiarowe

Wszystko wyszlo ok.

a czemu tylko w silniku ??

ja bym sprawdził jeszcze kierownicę i moduł ....

masz kierownicę wielofunkcyjną ??

Oraz czy moge sie dostac do kabli od dolu kolumny kierowniczej (nie demontujac kierownicy z airbagiem)?

niestety, nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bym obstawiał manetkę od kierunków. To dość skomplikowane urządzenie, ale idzie je rozebrać i poczyścić. Mi wariowały długie - rozkręciłem manetkę, poczyściłem i działa wszystko pięknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Nie posiadam kierownicy wielofunkcyjnej, nie moge sprawdzic vagiem kolumny kierowniczej, lecz znalazlem gdzies blok pomiarowy pokazujacy: wciskanie sprzegla, hamulca, aktywowanie tempomatu, naciskanie fixa i inne (gdzies w internecie znalazlem wskazowki) i wszystko pieknie pokazywalo...

 

ewentualnie ktore bloki pomiarowe mozna jeszcze sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj przed zalaczeniem tempomatu (ustawieniem predkosci) podciagnac noga hamulec do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności