Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Microsoft Outlook & Windows Vista-problem z konfiguracja...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Koledzy i Kolezanki :)

Moze ktos z Was mial podobny problem i sobie z nim poradzil...

Otoz nie moge ustawic odpowiednio Microsoft Outlook pod Vista... Zalozylem dwa konta mailowe, jedno na tlenie, drugie na gmail'u i kaplica :(

Wszytsko wpisane odpowiednio, SMTP i POP'y, uwierzytelnianie tam gdzie trzeba, bo po prostu wszystko jest dobrze wpisane i Outlook nie moze przejsc testu-zawala na wyslaniu wiadomosci probnej... Nie gryzie sie programme anty-wirusowym, przeszedl zalecane wszystkie testy na stronie G-mail, ustawiony ma odpowiednio Telnet... Ale caly czas wyskakuje informacja o tym, ze jest blednie wpisany adres e-mail i nie moze wyslac wiadomosci testowej :( A wszystko jest poprawnie wpisane...

Pomozcie mi, prosze...

 

Aha, Microsoft Outlook jest z pakietu Office XP (chyba, nie mam 100% pewnosci, bo instalowalem to kilka miesiecy temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uwierzytelnianie poczty wychodzącej włączone? Tlen czy gmail wymagają autoryzacji SMTP przed wysłaniem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

marecek, robie wszystko krok po kroku, tak jak jest w "podpowiedzi" na gmailu :(

Ogolnie ten Outloook dziala, ale polowicznie-moge odebrac poczte, ale nie moge niczego wyslac :( I nie przechodzi testu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie ten Outloook dziala, ale polowicznie-moge odebrac poczte, ale nie moge niczego wyslac I nie przechodzi testu...

 

http://www.softflare.com/index.php?id=76

tu jest opis jak włączyć uwierzytelnianie poczty wychodzącej... ;) tylko tego Ci trzeba teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol daj sobie spokój z Outlookiem;) Ja tez miałem problemy z nim, nie chciał mi współpracować z pocztą G-mail mimo, że wszystko było dobrze ustawione. Mozilla Thunderbird śmiga aż miło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol daj sobie spokój z Outlookiem
To akurat nie dla mnie-rodzicom ustawiam w kompie poczte, a ze sa lekko na bakier z komputerami i internetem chcialem im wszystko tak poustawiac, zeby bylo najprosciej, najlatwiej i dla nich najlepiej ;)
http://www.softflare.com/index.php?id=76

tu jest opis jak włączyć uwierzytelnianie poczty wychodzącej... tylko tego Ci trzeba teraz.

Robie dokladnie tak, jak jest to tutaj opisane i dupcia, kiszka-nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat nie dla mnie-rodzicom ustawiam w kompie poczte, a ze sa lekko na bakier z komputerami i internetem chcialem im wszystko tak poustawiac, zeby bylo najprosciej, najlatwiej i dla nich najlepiej ;)

 

No to akurat Thunderbird jest(moim zdaniem) prostszy w obsłudze niż Outlook:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

No to sprawdze tego Thunderbirda ;) Ale i tak, jesli ktos wie, jak sobie poradzic z tym Microsoft Outlook, to prosze o podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrr....

 

zacytuj error. Proszę... Jakikolwiek...

 

gmail może mieć jakieś dziwne wymagania związane z bezpieczeństwem, porty, protokoły etc... nie wiem - nie używam. Ale jak podasz numer błędu, to coś poradzimy. Samo "nie wysyła" to nie komunikat błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
zacytuj error. Proszę... Jakikolwiek...

Poczekaj chwile, tylko komputer przelacze...

 

Dobra, juz siedze przy drugim kompie...

Wyskakuje mi okno z taka oto informacja:

Wyslij testowa wiadomosc e-mail: Nie mozna wyslac wiadomosci testowej. Sprawdz pole Adres e-mail.

Adres e-mail jest na bank dobrze wpisany, cala reszta rowniez... Jest na gmail.com instrukcja krok po krok, jako rozwiazywanie problemu i osttania podpowiedzze strony gmail.com byl mniej wiecej taka: "Prosze przeslac na zrzuty ekranowe, zebysmy dalej mogli sie tym zajac"...

Wszytskie testy, krok po kroku przechodzil programik, nawet test telnetu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nazwę użytkownika stosuje się chyba pełna nazwa konta wraz z @gmail.com. Masz tak ustawione? Czy przy wysyłaniu wiadomości testowej outlook połączył się z serwerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jako nazwę użytkownika stosuje się chyba pełna nazwa konta wraz z @gmail.com. Masz tak ustawione? Czy przy wysyłaniu wiadomości testowej outlook połączył się z serwerem?
Mam nazwe razem z @gmail.com... Outlook laczy sie z serwerem, ale nie wysyla wiadomosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) sprawdź czy nie masz spacji przed albo po adresie w polu adres nadawcy i w nazwie użytkownika

porty ustaw ręcznie tak jak tu: http://www.megaupload.com/pl/?d=DA3TR8EB i włącz SSL (widoczne ptaszki na zrzucie)

 

edit

jaką masz wersję office?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
1) sprawdź czy nie masz spacji przed albo po adresie w polu adres nadawcy i w nazwie użytkownika

porty ustaw ręcznie tak jak tu: http://www.megaupload.com/pl/?d=DA3TR8EB i włącz SSL (widoczne ptaszki na zrzucie)

 

edit

jaką masz wersję office?

Nie mam nigdzie spacji, mam odznaczone odpowiednie porty (w gmail 995 i 465)... To jest Microsoft Outlook XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie service packa do office: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=85AF7BFD-6F69-4289-8BD1-EB966BCDFB5E&displaylang=en

zwróć uwagę na język, bo angielski sp nie działa z polskim office

zainstaluj i powinno działać.

stare office mają buga w obsłudze ssl, a wyłączyć się go nie da w przypadku gmaila z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Office XP i 2003 miały buga, ostatnio miałem problemy z outlookiem 2003, niechał wysłać wiadomości, minuta na google i chodziło o SP3 lub wpis w rejestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ściągnij sobie service packa do office

NIestety podczas rozpakowywania tego wiekszego pliku wysakuje jakis blad i nie moge zainstalowac tego service-packa :( Dlatego zainstalowalem Mozille Thunderbird-chila roboty i dziala tak, jak nalezy :)

Dziekuje Wam Koledzy za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio mordowałem w pracy...

Okazało się, że w robocie serwer jest tak skonfigurowany, że z OUTLOOK umożliwia wysyłanie poczty jedynie z użyciem służbowych maili. Wszystkie inne można jedynie odbierać :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navkol - nie serwer, tylko Twoje proxy w pracy jest tak skonfigurowane, że nie możesz się wbić na konkretny port serwera poczty wychodzącej innego, niż Twój firmowy... i nic w tym dziwnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności