Skocz do zawartości
stifii

Turbo a chip..?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje sobie troche zwiekszyc moc w swoim avf i stad mam pytanie chip bedzie napewno tylko trzeba triche $ uzbierac narazie moge wybrac albo chip albo turbo mocniejsze i me pytanie wiaze sie z tym czy jesli zamontuje hybryde GT1749V i GT2052V badz cos podobnego to bez programu zwiekszy mi sie moc? czy lepiej najpierw wgrac virusa a pozniej wstawic turbo i znow virus pod nowe turbo? Chodzi tez bardzo o koszty zeby podwojnie nie placic za virusika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie placi sie 2 razy za wirusa. placisz za korekte pareset zlociszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

souler o ile mi wiadomo to przy zmianie sprezary to nie korekcja wira ale zazwyczaj inny program pod inne turbo.

 

imo lepiej zalozyc wieksza sprezare, a potem zrobic dobry program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy indywidualnie od tunera itd...u mnie to tak wyglada :

Jak zrobie softa pod seryjne turbo a ktos pozniej zamontuje u mnie jakas hybrydke to raczej oplata bedzie symboliczna.

Jak przyjedzie na sofcie konkurencji albo co gorsza jakis no-name to moze sie okazac ze musze od nowa budowac program i wtedy skroje $

Jak bedzie chcial cos w stylu GT22 to nawet jak wczesniej ja dlubalem softa korekta bedzie droga bo to zupelnie inna zabawa...

P.S mam turbiny na ktorych mozna ok 190KM mozna w wzluznych motorach walic. Pasuja do AWX i pochodnych p&p. Daja rade do ok 1.6 bara i maja na rok gwarancje. Zbudowane sa na NOWYCH podzespolach. Cena 1600. Korekta 100 zl bo sie pieknie stroja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob555 a czy na tych turbinkach narazie jeszcze bez zmiany softu zauwaze poprawe osiagow czy raczej zbytnio nie ma sie czego spodziewac, poki update softu nie bedzie?

 

Edit:

P.S. Panie Robercie a w pana avfiku juz jest hybrydka czy jeszcze narazie sam program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie turbo bez softu roznica bedzie niezauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli zalozyc ze program jest juz zmieniony przy serii turbo to czy przy zmianie na wieksze turbo takie auto bedzie w ogole jezdzic na programie bez korekty? Mam na mysli - bez przeladowywania, trybów awaryjnych itp...

 

 

Pytanie do tunerow:

Po wykonaniu logow wyszlo mi, ze engine load (noga w podloge) mam 160%. Czy to jest jakis styl remapowania ECU? Na czym to wlasciwie polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rob555 a czy na tych turbinkach narazie jeszcze bez zmiany softu zauwaze poprawe osiagow czy raczej zbytnio nie ma sie czego spodziewac, poki update softu nie bedzie?

 

Edit:

P.S. Panie Robercie a w pana avfiku juz jest hybrydka czy jeszcze narazie sam program?

 

Bez zmiany softu roznica zadna...czasem gorzej

U mnie narazie org turbo...nie mam czasu do swojego przysiasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności