Skocz do zawartości
Gość Patryks83

Zerwany gwint!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryks83

Koledzy mam * problem!!!! Jakiś miesiąc temu wymieniałem uszczelke pod głowicą i zauważyłem że pierwsza śruba od strony rozrządu kręci sie, pomyślałem TRAGEDIA!!!!!! , okazało się że to nie śruba tylko gwint w bloku , no to jeszcze GORZEJ!!! , po chwili namysłu by zaoszczędzić kasy i roboty wziołem grubszą śrubę od forda także od głowicy i ją tam wkręciłem na wyczucie. No i niestety cieknie od tamtej strony olej, ratujcie co robić, by było tanio i prosto????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba najprosciej jest rozwiercic w trym miejscu głowicę, potem przygotować odpowiedni materiał i naciąc na odpowiedniej długości szerszy gwint, idący w głowicę a pozostala częśc, oczywiscie nominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ratujcie co robić, by było tanio i prosto????

W fiacie 126p gdy wyrobił się gwint od kolanka tłumika to zastosowałem metalowy kołek rozporowy i to nie żart trzymało rewelacyjnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

no raczej kołków to bym nie polecał :)

najlepiej dobrac jakąś szpilkę od innego silnika o nr większą potem gwintownik z drobnym gwintem takim jak na szpilce, następnie rozwiercic otwór w bloku pod gwint przepuścic głowice zeby nowa szpilka przeszła i po sprawie :)

 

tylko musisz uwarzac przy rozwiercaniu pod gwint!

jesli np. bedzie to śróba 12 ze skokiem gwintu na 1 to musisz miec otwór 11mm a do tego lepiej użyc wiertła 10.5 lub 10 coby nie rozbiło za mocno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja bym temu nie zaufał i jeszcze za takie pieniądze! i to z jednym gwintownikiem :rotfl:

 

gwintowniki ręczne są zawsze trzy czasami dwa jednym to można tylko gwint zatrzec.

a pozatym to chodzi o blok ja bym zrobił sprawdzonym sposobem a dzięki tym wynalazkom to może wkońcu bloku braknąc na dalsze experymenty .

 

gwintowniki ok 25PLN

wiertło ok 8PLN

 

i juz mamy zestaw za max 40zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności