Skocz do zawartości
Gość to_ja_adams

Włam przez "hakera" na kompa - kradzież haseł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość to_ja_adams

Witojcie :P to ja adams ;) nie piszę ze swojego normalnego nicku bo miałem włam na kompa przez pewnego kolesia... koleś pozmieniał mi hasła w kontach mailowych, gg, allegro, forach, naszej klasie i nie wiadomo gdzie jeszcze, dodatkowo edytował mi profil na nk :/ teraz nigdzie nie mogę się zalogować.

 

na domowym komputerze miałem "zapamiętywanie haseł" i to kolesiowi ułatwiło sprawę...

 

co z takim fantem robić? myślałem że takich "tch" już nie ma, a jednak...

 

koleś obrał sobie konkretny cel, bo np żadnych kont mojego brata się nie czepił, miał do mnie "sprawę" i załatwił ją tak jak załatwił z racji że jest jakimś tam "informatykiem" i prowadzi jakąś tak firmę komputerową...

 

co teraz? opłacić kogoś kto mu narobi podobnego bigosu żeby wiedział jak to smakuje? może sprawę oddac na policję, ale tam jest dużo gadania/pisania i tak pewnie nic z tego nie wyjdzie, złożyć mu niezapomnianą wizytę w domu osobiście (wiem gdzie mieszka, jak się nazywa i jak wygląda - ale nie znam osobiście), czy może coś innego? a może odpuścić sprawę?

 

czekam na sugestie "co z tym fantem zrobić"

 

pozdrawiam adams :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sprawę oddac na policję, ale tam jest dużo gadania/pisania i tak pewnie nic z tego nie wyjdzie

Ja właśnie bym tak zareagował , co jak co ale to zapamięta a na pewno zostanie matołowi w papierach. Zlejesz matoła to dopiero narobisz sobie kłopotów. Jakby co nie działaj osobiście.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w większości zmienić hasło trzeba podać stare hasło. Ale faktycznie jak się chce to można z "gwiazdek" wyciągnąć hasło jak się umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wal na policje , to jak wlamanie do domu jak sie mu udowodni mozna dostac do 2 lat !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość to_ja_adams
wal na policje , to jak wlamanie do domu jak sie mu udowodni mozna dostac do 2 lat !!!

 

tylko że na policji to jest dużo gadania i pisania a mi na to teraz czas nie pozwala, jeśli umiał odczytać hasłą to pewnie i zatarł ślady po sobie, więc będzie mu to trudno udowodnić. A mi na słowo "to on" nie uwierzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zglaszasz podejrzenie a reszte oni prowadza , tyle ze musisz sie liczyc ze zabiora ci kompa do diagnozy w sledztwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że na policji to jest dużo gadania i pisania a mi na to teraz czas nie pozwala, jeśli umiał odczytać hasłą to pewnie i zatarł ślady po sobie, więc będzie mu to trudno udowodnić. A mi na słowo "to on" nie uwierzą...

to nie takie proste pewnych rzeczy nie da się zatuszować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabiora ci kompa do diagnozy w sledztwie
a jeśli masz jakieś piraty to tak łatwo go nie odzyskasz a nawet będziesz się mógł z nim pożegnać i jeszcze Cie upier...

Pozdrawiam

ps.znajdź paru "łysych krótkokarkowców" i po krzyku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.znajdź paru "łysych krótkokarkowców" i po krzyku

i idź grzecznie porozmawiać, ale grzecznie powtarzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 2 miesiące temu miałem to samo! pozmieniał mi wszystkie hasła, profil na gronie, powypisywał maile do znajomych- dłuugo musiałem sie tłumaczyc:/

Ja załatwiłem to tak: albo oddajesz mi wszystkie hasła albo wysyłam list na uczelnie, idę na policję i sprawe kieruję do sądu.. niestety nie pomogło :/ dopiero przypadkiem spotkałem go w autobusie i razem wysiedlismy, dopiero po tym jak dostał pare kopów odzyskałem wszystko, a poza tym zniszczyłem go psychicznie, juz nigdzie sam nie chodzi, czuje sie zasczuty :P - zaznaczam ze chciałem to załatwic po ludzku bez przemocy, ale jednak czasami tak się nie da ;) Jak wiesz kto to- działaj :D mi zajęło pare dni zanim doszedłem kim jest ta **

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli juz ktoś wejdzie "na kompa", to jak sprawdzic - kto to? No i dobrze by było wiedziec, jak się to robi, zeby komuś wleźć "w komputer" . Tak z ciekawości pytam - ma ktoś jakiś "przepis".... na PW :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli juz ktoś wejdzie "na kompa", to jak sprawdzic - kto to? No i dobrze by było wiedziec, jak się to robi, zeby komuś wleźć "w komputer" . Tak z ciekawości pytam - ma ktoś jakiś "przepis".... na PW :cool:
Z tego co się orientuję a w tych sprawach informatyk ( dużo powiedziane) jestem kiepski zostają tzw logi na serwerze i po tym wiadomo kto gdzie z kim i w jakiej pozycji. Jeśli się mylę nie bluzgać :wstyd:

Pozdrwoionka :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej wysłac komus plik z keyloggerem, innym sposobem jest włam przez poczte poprzez podpowiedź do hasła, zapewniam was ze 80% ludzi ma kretynsko łatwe odpowiedzi, mając dostęp do poczty mozna przechwycic parktycznie wszystkie hasła do serwisów, dlatego pozmieniajcie sobie odpowiedzi na jakies 74369193847981aeusgfalsgcy itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams jak chcesz to dam ci namiary na kogos kto bedzie wiedzial jak zrobic zeby kompa juz nigdy nie dotknąl :D:D:D:D:D:

Jeden tel. i po sprawie !!!

Nie pierdziel sie z policja bo jak ktos juz napisal narobisz jeszcze sobie problemow bo znajac zycie to masz ja około 85% społeczenstwa "lewusa" :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dam ci namiary na kogos kto bedzie wiedzial jak zrobic zeby kompa juz nigdy nie dotknąl :D:D:D:D:D:

Jeden tel. i po sprawie !!!

Chodzi tu o interwencje elektroniczną czy w realu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek tylko REAL Miałem kiedys mały problem i za "jakąś tam" opłata mogłem sobie wybrac z listy "tortur" :D i chłopaki musieli w okularach chodzic :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams zaszyj mu d**e i nakarm srodklami na przeczyszczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, wróciłeś już chyba na swoje normalne konto? Jak rozwiązałeś sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy się do Ciebie zwracać??? To_ja_Adamsie?

Ty to ku... zawsze nieszczęśliwy jesteś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładne mi panstwo prawa. na przestepstwo odpowiadac przestepstwem :( po to jest policja zeby sie takimi rzeczami zajmowac. jezeli nie robil tego z jakiejs sieci wifi na ktora sie wlamal stojac samochodem pod nia to policja bez problemu go odnajdzie.odzyskanie hasel jest stosunkowo proste. piszesz maile do wszystkich serwisow gdzie miales konta i Cie je oddaja. przykra rzecz ale teraz sie nauczysz zeby pilnowac zabezpieczen komputera. portwel tez zostawiasz na lawce przed blokiem i idziesz na obiad? niestety ale trzeba troche myslec. a hasela Ci wykradl najpewniej w taki sposob jak kolega wyzej opisal. wystarczylo mu przypomnienie hasla na poczcie i odpowiedz na glupie pytanie np ulubiony kolor. ile ich musial wpisac? 6 ? a reszta poszla jak pomasle bo wszystkie hasla wysylal na poczte.

pozdrawiam

 

niestety tak łatwo haseł nie odzyska, pisałem do WP jak wygląda sytuacja i odpisał mi ich prawnik ze tylko po okazaniu kwitka z sądu mogą mi podac hasło :/ to samo z innymi serwisami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności