Skocz do zawartości
Charakterek

Antena GPS na dach - pytanie o końcówki

Rekomendowane odpowiedzi

Kto w Passacie takową antenę odktęcał - ten wie - jest jedna skrętka na gwint i dwie szybkozłączki koncentryczne. Jedna czarna (do radia) a druga siwa. Nijak inaczej się ich nie da połączyć. Niestety antena działać mi przestała (totalnie się rozleciała), dlatego też kupiłem byle tańszą (i tak będzie działała lepiej od tej co mam, bo uważam, że wywalenie 890 zł za antenę, to już przesadyzm jest, a nowej kupował nie będę. W tej nowej antenie jest mały zonk - są inne końcówki. Do radia została czarna i się to chwali, ale są takie kwadratowe szybkozłączki zielona i siwa. Chcę je przerobić, by pasowały do końcówek w Passacie (jest mi wygodniej wziąć antenę z Passata do domu i przerobić drugą, niż zabierać Passata i przerabiać mu instalację. Teraz pytanie do znawców:

 

Które złączki są do czego.

 

Zielona to navi czy telefon?

Szara to navi, czy telefon?

 

http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/392/78/76/392787605 kupiłem taką antenę. Co za co u mnie odpowiada, to proste - rozkręcę antenę i będę wiedział. Tu natomiast wkręty są zalane, a antena uszczelniona i nie bardzo chciałbym ją bez potrzeby rozkręcać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zalaczniku masz opis standardu, ale u Ciebie jest chyba inaczej

Fakra.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie doszedłem do radia. Gra i buczy pięknie (nareszcie). A navi łapie satelity z wewnętrznej anteny. Niebawem i ją rozkręcę i metodą prób i błędów połączę :) Zostały dwa kabelki w antenie i dwa w aucie, cudów ni ma - któryś działac musi.

 

O i już wiem, dzięki rysunkowi co do czego - są tam takie wąsy koło okręgu. W GPS są naprzeciw siebie - w GSM obok - też takie wąsidła tam mam i połączę to cacy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O i już wiem, dzięki rysunkowi co do czego - są tam takie wąsy koło okręgu. W GPS są naprzeciw siebie - w GSM obok - też takie wąsidła tam mam i połączę to cacy!

 

oprocz koloru zlacza SMB w obudowie Fakra maja jeszcze wlasnie swoje kodowanie (wąsidła) dziwne tylko ze w Twojej antenie nie zgadzaja sie kolory ale zgadza sie kodowanie (pewnie wyrob z Chin - ale nie wszystko co Chinskie to zle ale prawie wszystko to Chinskie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

Jak miałem w ASO za toto płacić prawie tysiaka (bacik + antena na dach), to po prostu wybrałem tańszą alternatywę za 50 zł. I ta tańsza alternatywa działa tak samo dobrze jak oryginał, a wygląda zdrcydowanie ładniej. Więc jestem zadowolony. Robiliśmy rundkę z Pakafoto po mieście i działało super. A wcześniej jak nie działało, to wiem ja, moja żona (która znów się uśmiecha słysząc muzyczkę i Pakafoto wie, bo jeździł ze mną z tamtą anteną...

 

Dopiero teraz doszedłem co i jak i punkcik pomógł przyznany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie chodzi mi o te końcówki.

 

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B38wzKs_pnaWN2NkNmMwZGEtZjAxZS00N2Q2LTg4YjQtMjY4YzEwNWM2NDgw&hl=pl&authkey=CNHFgfAG

 

Sygnał radia i nawigacji wiadomo. Pozostaje jeszcze GSM.

Mam jeszcze fabryczny zestaw głośnomówiący dla Nokii 6230(i) i zastanawia mnie czy ta Nokia korzysta z anteny na dachu czy tylko z wewnętrznej.

Może przez złącze Port-Pop sygnał przekazywany jest z anteny na dachu, bo w starszych Nokiach było specjalne gniazdo antenowe z tyłu telefonu.

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności