Skocz do zawartości
Gość agmuz

Świecąca gałka zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agmuz

Maciej Wiśniews, u mnie nie było folii pod plastikiem z gałki, była pomalowana od spodu na czarno - ale fakt że farba odpryskiwała. Opis biegów i kreski byly wypukłe i te wypukłości zeszlifowałem papierkiem 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews
agmuz
ja mam, a raczej miałem czarną folię naklejoną pod przezroczysty plastyk i jak podważałem cienkim wkrętakiem, to część mi została na tym czarnym plastyku z zatrzaskami, a część na tej przezroczystej części.

Mam już drugą gałkę, ale nie chcę jej zepsuć i nie wiem, czy nie lepiej jej zostawić tak jak jest.

Szkoda, że trzeba się uczyć na własnych błędach :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

iiii... :647: sorki.

Coś nie tak wykombinowałem z pisownią :609:

 

// Masz guzik edytuj w prawym gornym rogu wiadomosci, moze za jego pomoca poprawiac swoje posty. Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi powie gdzie podłączyć zasilanie tej gałki, u mnie jak podłączam pod zapalniczkę (jeden kabelek do masy a drugi do blaszki w środku zapalniczki) to ona świeci cały czas. Nie wiem jak się dostać do żarówki od zapalniczki, wg mnie to chyba takiej u mnie nie ma, gdyż nie jest podświetlona zapalniczka. Może ktoś ma schemat jak rozebrać plastyki aby dostać się do włącznika światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swibno

Zasilanie najlepiej podłączyć od świateł mijania. Pewnie można się podłączyć przy przełączniku od świateł. Napewno mozna zaraz przy bezpiecznikach. Mozna tez spróbować podpiąć pod przewód LIGHT w kostce która dochodzi do radia. Ostatnie rozwiązanie jest chyba najlepsze bo bliżej do dzwigni zmiany biegów i wystarczy tylko wyjąć radio i sprawdzić miernikiem. Dioda będzie sie zapalać tylko gdy włączamy światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak się dostać do żarówki od zapalniczki, wg mnie to chyba takiej u mnie nie ma, gdyż nie jest podświetlona zapalniczka.

 

Evitare to nie jest możliwe. Twoja zapalniczka musi być podświetlana. Masz tu kilka fotek jak się do tego dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbed

Witam. Ja zakupiłem na allegro za całe 49 zyla taką gałkę: http://moto.allegro.pl/item147290736_audi_podswietlane_galki_opel_bmw_vw_skoda.html z napisem passat. Gała zrobiona jest z lakierowanego drewna. Pod tym względem mogło byc lepiej. Ale za 49 zł to myślę że jest ok. Podłaczenie wykonałem pod zapalniczkę ale nie bezpośrednio we wtyk zapalniczki tylko we wtyczke zasilającą. W tym celu rozkręciłem śruby mocujace konsolę środkową (tylko część tam gdzie sa biegi i popielniczka). Śruby znajdują się po bokach tunelu pod plastikowymi osłonami. Po odkręceniu tych śrub delikatnie wysunąłem kopułkę plastikowa (wczesniej zdemontowałem mieszek i stara gałkę) Podniosłem ją do góry. Dzięki temu uzyskałem dostęp do zasilania zapalniczki. We wtyku znajdują się 3 kabelki. 2 zasilające i jedna masa. Jeden zasila zapalniczkę a drugi zasila lapke podświetlającą zapalniczkę. Podłączyłem się do tej lampki czyli do kabelków zewnetrznych (1-3) środkowy kabelek zostawiłem w spokoju. Dzieki temu gałka świeci tylko w momencie włączenia oświetlenia postojowego albo mijania .... Fotke jak to wyglada załączę później. Przy okazji wymieniłem sobie mieszek skórzany. Kupiłem go tez na allegro za 25 zyla. Dokładnie taki sam jak oryginalny i dokładnie tak samo zszyty i przycięty. Także tylko go założyłem i pasował jak ulał. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam...

... a jak to się ma do 3BG ??

ktoś to robił ??

gałka jest nieco inna...

dzięki z info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAMZES_007

Witam, czy posiada może Pan zdjęcia jak to było wykonywane ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekc

Wiatm.

Również jestem zainteresowany tkom gałeczkom, jeżeli ktoś ma to czy mógłby zapodać fotki?? I jak się dostać do tego oświetlenia zapalniczki??? Nigdzie nie widzę żadnych śrub do odkręcania plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne :) i wybór niezły jest :P no właśnie - jak to podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem pod poświetlanie z popielniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/item477250964_volkswagen_vw_podswietlana_passat_b5_golf_4_bor.html co o tym myślicie:638: morze któryś z forumowiczów ma takom zamontowanom i podpowie jak to podłączyć;)

 

Jest jeszcze coś takiego ;)

http://www.allegro.pl/item477954462_piekna_podswietlana_na_niebiesko_galka_chrom.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajne :) i wybór niezły jest :P no właśnie - jak to podłączyć ?

 

Ja mam dodatkowe oświetlenie przyłączone z lampką w schowku. Łatwy dostęp i prąd płynie dopiero po włączeniu świateł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej z wtyczki od podswietlenia wylotow powietrza bedzie dzialala po zapaleniu swiatel a na dodatek bedzie mozna regulowac jasniej- ciemniej tak jak podswietlenie calej deski.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności