Skocz do zawartości
Zbiszek

El. szyba nie opada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam problem z tylną szybą od strony kierowcy po właczeniu otwierania szyby szyba nie opada (trzeba ją rekoma opuśćić ) Zamyka sie normalnie,czy to jest wina jakiś prowadnic :confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tak od zawsze? W momencie kiedy nastąpiła awaria mogłeś usłyszeć coś w stylu "tłuczenia kostek lodu".

 

Typowa usterka, puściły uchwyty które trzymają szybę - na allegro można kupić za kilkadziesiąt złotych zestaw naprawczy. Później poszukaj w FAQ jak rozebrać dzwi, są kompletne opisy. Generalnie jak zaczniesz szukać to znajdziesz tego całe mnóstwo, tak więc powodzenia - mnie czeka to samo, identyczna usterka jednak brak czasu na naprawę.

 

P.S

Nie baw się w takie opuszczanie szyby do momentu naprawy, bo może czasami krzywo wyjeżdżać i narobić problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy jest ta usterka ponieważ kupiłem ten Samochód kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atmpitbull

mam podobny problem szyba tylna od strony pasażera po wcisnieciu slychac tak jaby sie cos blokowalo i nie chce sie opuscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprecyzowanie tytułu wątku - śmiało, pełnym zdaniem. Inaczej, niestety, kosz. LINK

Edytuj pierwszy post, następnie "zaawansowana edycja" i wpisz nową nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam otóż mam problem z tylną szybą od strony kierowcy po właczeniu otwierania szyby szyba nie opada (trzeba ją rekoma opuśćić ) Zamyka sie normalnie,czy to jest wina jakiś prowadnic

Wynika to z tego, że uchwyt(y) są wyłamane lub po prostu szyba wyskoczyła z mocowania i nie zjeżdża. Musisz rozebrać drzwi i zobaczyć co dokładnie się stało.

na allegro można kupić za kilkadziesiąt złotych zestaw naprawczy

Nie kupuj tego plastikowego szmelcu, rozleci Ci się w niedługim czasie. Zainwestuj w oryginalny mechanizm (linki + uchwyty na prowadnicę) i zrób to raz i zapomnij.

Nie baw się w takie opuszczanie szyby do momentu naprawy, bo może czasami krzywo wyjeżdżać i narobić problemu.

Nieprawda! Nic się nie stanie poważne, nawet jeśli szyba wjedzie krzywo, to jedynie zblokuje się na moment. Ja tak blokowałem przy demontażu mechanizmu, nie miałem pod ręką taśmy klejącej, więc musiałem sobie tak radzić.

mam podobny problem szyba tylna od strony pasażera po wcisnieciu slychac tak jaby sie cos blokowalo i nie chce sie opuscic

Jak pisałem wcześniej, rozbieraj boczek drzwi i sprawdź co się tam stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopadł mnie ten sam problem :|

 

Tylna prawa strona - wszystkie zestawy naprawcze na allegro są do przodu - moje pytanie -> do tyłu idą identyczne "zaczepy"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tylu jest inny mechanizm. Jedną dużą prowadnica. W prowadnicy oraz w szybie na jest dziura do której wsadzony jest kołek. Dzięki temu prowadnica może też ciągnąć szybę w dół.

 

Kołek zdarza się że wypada, poszukaj go w drzwiach. Jeżeli się rozlecial, to zastąp go czymś inny co będzie pod ręką.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności