Skocz do zawartości
Kuczi

Komp sam zamyka pliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem co się dzieje ale komputer ni z tego ni z owego sam zamyka pliki na których są zdjęcia JPG. Dzieje się to tak:

- otwieram folder gdzie są zdjęcia a komp zamyka sam folder, do tego znikają wszystkie ikonki z pulpitu i pasek. Trwa to ok 3 s i wszystko powraca do normy. Dzieje się to tylko gdy zdjęcia w folderze są jako miniatury lub przeźrocze, jeżeli są jako lista to nic się nie dzieje :confused: Jak otworze przez przeglądarkę i przeglądam zdjęcia to jest ok

 

Dzieje się to na dysku, przenośnym dysku czy pendrive.

 

Wiecie o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj panel sterowania->opcje folderów->widok->zaznacz ptaka przy "nie buforuj miniatur", potem usuń plik thumbs.db (ukryty) z folderu ze zdjęciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa :( a pliku thumbs nie ma....

Cały czas to samo :( Zauważyłem że dzieje się tak jak w folderze jest dużo zdjęć, tak ok 1 Gb lub więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tam jakieś filmy?

spróbuj start>uruchom>wpisz: regsvr32 /u shmedia.dll

i uruchom ponownie komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są tam jakieś filmy?

 

:D miałem jeden folder i fotki były jako lista ale był też filmik. Filmik przeniosłem, zmieniłem widok folderu na miniatury i wszystko oki :)

 

spróbuj start>uruchom>wpisz: regsvr32 /u shmedia.dll

 

To też zrobiłem i normalnie otworzyłem folder :) który wcześniej się zamykał. Tam też był filmik, przeniosłem go i wsjo oki.

 

A możesz jakoś wyjaśnić co to był za konflikt :?:

 

Dzięki 7e55089f747a3dec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system żeby wyświetlić miniaturkę filmu musi załadować odpowiedni kodek z którym czasem są problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności