Skocz do zawartości
pancio123

w gorące dni(30-32st.) wzrost spalania

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.

zastanawia mnie ciekawostka jaka zauważyłem u mni w pasku.

w chłodniejsze dni (18-25st) spalanie jest zadowalające, a w upalne dochodzi do 9.5 litra.

macie może jakies pomysły odnosnie powyższego tematu ???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja, mniejsza sprawność silnika na cieplejszym powietrzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ktoś kiedyś wspomniał o gęstości powietrza, że im cieplejsze tym rzadsze i mieszkanka dzięki temu uboższa, wydajność intercoolera mniejsza i kilka innych mniej ważnych jednak mających wpływ na spalanie czynników. Z doświadczenia zauważyłem, że TDI znakomicie się czują w temperaturach 15-19 st. celsjusza, bardzo dynamiczne, spalanie zadowalające. Oczywiście są to moje indywidualne spostrzeżenia, nie traktuj ich jako ogólnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś kiedyś wspomniał o gęstości powietrza, że im cieplejsze tym rzadsze i mieszkanka dzięki temu uboższa

 

A co ja napisałem ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież niczego Ci nie zarzucam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, tylko nie wiem czy zwrociliscie na to uwage.

jak macie ustawiony kat sycnchronizacji ???

chodzi mi o dane z waga z silnika z grupy 4 z pola 4.

kazdy kto wie o czym mowie bedzie wiedzial o ktorych danych mowie.

wiem ze podobno najlepsze ustawienie to 0,0 ale podobno mozna troszke przykrecic, po takim zabiegu mniej troszke pali.

prosze tylko nie podchodzcie do mnie jako skapca szukajacego oszczednosci na kazdym kroku, kazdy z nas lubi jak zostaje troszke w kieszeni.

a i nie piszcie ze jak chce zeby zostalo troszke w kieszeni to zebym na klimie nie jezdzil bo tak sie nie da i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale moim zdaniem to klima jest za to odpowiedzialna, sprobuj w gorace dni jechac bez klimy i spalanie bedzie takie same jak w chlodniejsze. Wiekszosc paskow ma klime automat i ona schladza do pewneij temp i sie wylacza a wiadomo ze jak goraco to chodzi non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności