Skocz do zawartości
Kimo

Uszkodzony kompresor, błąd 318, wiatrak klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w miescie +29 stopni,wiec auto tylko z klima.Niestety zauwazylem ze klima cos szwankuje i robi sie krótko mówiąc ciepło...Wiatrak juz sie kreci ,wiec moje pytanie co jest nie tak??Do domu mam kawałek,wiec w trasie jak jade klima chlodzi idealnie.Chłodnica jest zatkana czy co moze byc powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy w układzie jest odpowiednia ilość czynnika chłodzącego? Przegląd klimy dawno robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Żeby nie powielać tematu podepnę się. A więc czytałem sporo i korzystając z nabytej wiedzy zabrałem się za diagnozowanie usterki.

 

Historia usterki:

Samochód zakupiłem 3 miesiące temu, przez 2 miesiące chłodził naprawdę super. Potem nagle zaczął migać panel Klimatronica (nie znałem tej strony i nie wiedziałem że można analizować kody) byłem więc u "fachowca" który stwierdził że klima jest pusta (wcisnął zawór) . Byłem następnie w serwisie i napełniłem klime tam mi również powiedzieli że jest ona szczelna. Klima działała dzień :(. A dziś wygląda to tak:

 

Dziś:

Oczywiście wyskakuje mi błąd 318. I po przeczytaniu paru postów sprawdzałem czy wiatrak mi działa. Otóż nie działa nawet w czasie przeprowadzania Analizy Klimy, prąd do wiatraka dochodzi ale tylko w czasie analizy. Spięcie na krótko nic nie dało więc jest do wymiany, ale czy to jedyna usterka skoro prąd do wentylatora dochodzi tylko w czasie Testu? Czy mogę śmiało naprawiać/wymieniać wiatrak i napełnić klime (jest znowu chyba pusta)? Czy jeżeli wiatrak nie chłodzi chłodziwa to freaon sie rozszerzy, zwiększy się ciśnienie i otwiera się ten zawór bezpieczeństwa i przez to nie mam freonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności