Skocz do zawartości
a.m.o.s

pompa wspomagania, czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pompa wspomagania od pewnego czasu hałasuje, tzn. najpierw było słychać głośny szelest, potem przeszło to w gruchotanie. O dziwo nie spadła siła wspomagania, nie było też słychać szczególnie wycia pompy (tak normalnie jak w starym pasku, trochę bardziej przy max skręcie). Zapadła decyzja o wymianie. Zakupiłem regenerowaną pompę Delphi, wymieniłem płyn na nowy i... jest to samo!

Czy dostałem padniętą pompę?

Czy może problem leży gdzie indziej?

Załączam film z pracy "regenerowanego" egzemplarza. Moja stara pracowała dokładnie tak samo.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=95GbrbM5FLA

 

Rany, Panowie, nie wszyscy na raz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja pompa wspomagania od pewnego czasu hałasuje, tzn. najpierw było słychać głośny szelest, potem przeszło to w gruchotanie. O dziwo nie spadła siła wspomagania, nie było też słychać szczególnie wycia pompy (tak normalnie jak w starym pasku, trochę bardziej przy max skręcie). Zapadła decyzja o wymianie. Zakupiłem regenerowaną pompę Delphi, wymieniłem płyn na nowy i... jest to samo!

Czy dostałem padniętą pompę?

Czy może problem leży gdzie indziej?

Załączam film z pracy "regenerowanego" egzemplarza. Moja stara pracowała dokładnie tak samo.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=95GbrbM5FLA

Moim zdaniem za duży byłby zbieg okoliczności gdybyś dostał padniętą pompę i objawy w 100% takie same. Czy jesteś pewien na 100% że to pompa wspomagania tak hałasuje :confused: . Próbowałeś zrzucić pasek i posłuchać :confused:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pasek był zdejmowany. Wiążę to tym bardziej z pompą, że na tej "nowej" czuć na kierownicy jakby ktoś piachu do niej nasypał - nie kręci się gładko.

Mnie też dziwi ten zbieg okoliczności - stąd ten post i film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyglądałeś się bliżej maglownicy? Może to jej wina?.....Poszukaj tematów o maglownicy, jest ich trochę i poczytaj, może coś ciekawego znajdziesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takiej regenerowanej pompie przy obracaniu ręką rotora powinno to iść zupełnie gładziutko, czy mogą być wyczuwalne pojedyncze drobne nierówności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w takiej regenerowanej pompie przy obracaniu ręką rotora powinno to iść zupełnie gładziutko, czy mogą być wyczuwalne pojedyncze drobne nierówności?

 

 

 

 

gladko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vicu

Nie wiem czy nie wprowadze Cię w bląd ale ja mialem cos takiego ale wtedy padla mi pompa wody. Tez nie wiedzialem co to jest ale mechanik mnie uswiadomil, pompa byla tak zuzyta ze blaszki stracila:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vicu, trafiłeś. Dzisiaj już wiem, że to/też pompa wody. Jeszcze nie odebrałem auta po wymianie tych elementów, ale jeśli problem zniknie będę raczej pewien, że od początku chodziło o wodę, a nie wspomaganie. Nie wiem tylko dlaczego mechanior, który jest naprawdę dobrym fachurą, robię u niego auta od kilkunastu lat, przez jego garaż przewijają się auta różnych marek i wartości, miałby strzelić takiego babola na czymś tak banalnym jak passat b4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności