Skocz do zawartości
Gość Przemo30

Przeróbka Passata TFSI 2.0 USA ver.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomoże ktoś w podłączeniu przeciwmgielnego tylnego?

Raczej nic nie musisz przerabiać przy podlaczeniu :)

Bo ja u siebie zmieniałem z wersji przeciwmgielnej na taka jak na USA czyli dwa wsteczne [tak jak w USA] i wystarczy tylko kodowanie vagiem zmienić i włącznik świateł na odpowiednie :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n00 To auto masz w kombi jesli tak to chetnine bym kupił twą lampę białą z klapy (tam gdzie mam być przeciwmgielne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n00 To auto masz w kombi jesli tak to chetnine bym kupił twą lampę białą z klapy (tam gdzie mam być przeciwmgielne

Niestety nie w Kombi a w sedanie , lampy bd na sprzedaż razem z ringami by m3iaz :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 zewn usa jak by ktos potrzebowal na kombinacje sedan

 

---------- Dodano o 16:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:58 ----------

 

Raczej nic nie musisz przerabiać przy podlaczeniu :)

Bo ja u siebie zmieniałem z wersji przeciwmgielnej na taka jak na USA czyli dwa wsteczne [tak jak w USA] i wystarczy tylko kodowanie vagiem zmienić i włącznik świateł na odpowiednie :)

 

Pozdro

 

no w b6 raczej trzeba zrobic mala roszade w kablach przy bordnetzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają obrysówki z przodu i z tyłu w passacie B6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyglądają obrysówki z przodu i z tyłu w passacie B6 ?

Z tego co mi wiadomo to z tylu masz w lampie po bokach i świeci taki punkt ... a z przodu nie bylo , vagiem można włączyć kierunki jako postojowe nawet w Europejskiej wersji :) takie jak by ala obrysy sam tak miałem u siebie ale dowód poleciał po pół roku jazdy xD

 

U mnie tak to świecilo:

17032011089w.th.jpg17032011087.th.jpg17032011088.th.jpg

A tutaj filmik w Passku z USA z pomarycznowymi pozycjami i kierunkami:

 

Jak się mylę to mnie poprawcie :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n00 ciekawi mnie czemu policja się do tych obrysów przednich przyczepiła, tyle jest aut z usa z obrysami że w sumie tego typu oświetlenie to norma.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n00 ciekawi mnie czemu policja się do tych obrysów przednich przyczepiła, tyle jest aut z usa z obrysami że w sumie tego typu oświetlenie to norma.

Doczepili się do tego ze obrys powinien świecić na bok a nie do przodu... qmpel jeździ w Caddym cały czas i nie miał problemu przy kontroli ale tam to się tak w oczy nie rzuca bo kierunek jest w lampie i chyba nawet słabiej świeci przy podobnie ustawionych wartościach jak w Passku :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doczepili się do tego ze obrys powinien świecić na bok a nie do przodu... qmpel jeździ w Caddym cały czas i nie miał problemu przy kontroli ale tam to się tak w oczy nie rzuca bo kierunek jest w lampie i chyba nawet słabiej świeci przy podobnie ustawionych wartościach jak w Passku :)

 

Pozdro

 

A nie chciałeś zmniejszyć natężenia ?

Ciekawe jak jest z przeglądem okresowym, z tym oświetleniem nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jak dowód poleciał o tym nie myślałem... może kiedyś znowu ustawie bo fajnie to wyglądało :)

 

Dużego natężenia to tam nie było jak pamiętam coś ok 20% może max 30%... żeby kierunki było widać

 

W nocy nie jak Passat jak w lusterku patrzało :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeglądem okresowym nie przejdzie - wiem coś o tym, niezgodne z prawem. najdziwniejsze jest to, że sporo samochodów jeździ z lampami w wersji amerykańskiej (np. czerwone kierunki z tyłu, przód symetryczny) i nikt (policja, diagności) nic z tym nie robi. w pasku jest to fajne, że jak włączysz kierunek to gaśnie podczas migania do zera, a nie pali się stałym światłem. jest lepsza widoczność sygnalizacji dla innych. ja mam ustawione na 15-20%, więcej nie bo za mocno świeciło. w nocy potrafi zmylić nawet znawcę tematu, to fakt. to mój 3 samochód (z4), gdzie mam ustawione kierunki w podobny sposób.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przeglądem okresowym nie przejdzie - wiem coś o tym, niezgodne z prawem. najdziwniejsze jest to, że sporo samochodów jeździ z lampami w wersji amerykańskiej (np. czerwone kierunki z tyłu, przód symetryczny) i nikt (policja, diagności) nic z tym nie robi. w pasku jest to fajne, że jak włączysz kierunek to gaśnie podczas migania do zera, a nie pali się stałym światłem. jest lepsza widoczność sygnalizacji dla innych. ja mam ustawione na 15-20%, więcej nie bo za mocno świeciło. w nocy potrafi zmylić nawet znawcę tematu, to fakt. to mój 3 samochód (z4), gdzie mam ustawione kierunki w podobny sposób.

pozdrawiam

 

A jak kontrole przez policje ? nie czepiają się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do tej pory spoko, ale: za dnia ameryka, wieczorami trasa przez lasy głównie, więc i okazji dużo im nie daję do namierzenia mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak do tej pory spoko, ale: za dnia ameryka, wieczorami trasa przez lasy głównie, więc i okazji dużo im nie daję do namierzenia mnie.

Mnie za to na DK 1 w Częstochowie, zatrzymali do kontroli ... normalnie radiowóz jechał przed mną o godzinie ok 20-21 i dowodzik poleciał :<

 

Udałem głupka ze tak było fabrycznie jak auto kupiłem a oni ze ich to nie interesuje i ze mi dowód zabierają a jak mam pretensje to do serwisu... bo to homologacji nie ma itp...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że to mój pierwszy post na forum, to - cześć wszystkim.

ojciec nabył ostatnio CC ver USA :/ i mam mętlik z tymi tylnymi światłami, czy wystarczy coś przekodować i zmienić włącznik, czy trzeba wymieniać lampy? nie znalazłem nigdzie zdjęć jak wyglądają lampy amerykanskie a jak europejskie (a na codzień autka nie widze, by porównać), więc nie wiem czym się różnią, w europejskich jest jakaś dodatkowa żarówka to tego przeciwmgielnego? czy po prostu jakoś to inaczej świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako, że to mój pierwszy post na forum, to - cześć wszystkim.

ojciec nabył ostatnio CC ver USA :/ i mam mętlik z tymi tylnymi światłami, czy wystarczy coś przekodować i zmienić włącznik, czy trzeba wymieniać lampy? nie znalazłem nigdzie zdjęć jak wyglądają lampy amerykanskie a jak europejskie (a na codzień autka nie widze, by porównać), więc nie wiem czym się różnią, w europejskich jest jakaś dodatkowa żarówka to tego przeciwmgielnego? czy po prostu jakoś to inaczej świeci?

 

Wszystko Masz napisane w pierwszych 20postach :wmorde lenistwo nie zna granic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady kolego, od momentu kupna auta a i nawet przed, przejrzałem kilkadziesiąt stron forum (nie tematów, tylko stron, w dziale o passacie), włącznie z używaniem wyszukiwarki która i tak mi nic nie wyszukała gdy pisywałem CC.

 

pytam bo mi powiedziano w firmie, że przekodują światła, tak samo jak w tym temacie, a również w tym temacie jest napisane i o przekładaniu lamp, wyszukałem rónież jakąś etkę online, ale nic z niej nie wywnioskowałem.

 

szukałem również na allegro, żeby porównać wygląd świateł z usa i euro, ale znalazłem same europejskie

szukałem również w google w grafikach ale też nic nie znalazłem.

 

nawet w tym temacie, kilka osob pisze, że wystarczy przekodować, kolejne że wymienić zarówki, a inne żeby wymienić lampy.

stąd moje pytanie, bo nie znam się na tym, nie miałem auta z usa.

a interesują mnie tylko światła tylne, o całej reszcie wiem co trzeba.

 

więc weż to proszę pod uwagę, nim następnym razem napiszesz, że ktoś jest leniwy i nie szuka informacji.

 

pozdrawiam.

 

nawet pierwszy post na stronie, ktoś prosi i pomoc w przeróbce i odpowiedź, jest, że tylko kodowanie wystarczy.

stąd moje pytanie bo już nie wiem: czy kodować i zmienić włącznik, czy trzeba wymienić lewą lampę, czym się sugerowałem widząc na allegro opisy: lampy cc europejskie.

 

fajnie by więc bylo, gdyby ktoś kto przerabiał temat podsumował, co trzeba, czy kodowanie czy zmiana lamp, czy oba.

Edytowane przez DarkMind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam bo mi powiedziano w firmie, że przekodują światła, tak samo jak w tym temacie, a również w tym temacie jest napisane i o przekładaniu lamp, wyszukałem rónież jakąś etkę online, ale nic z niej nie wywnioskowałem.

 

szukałem również na allegro, żeby porównać wygląd świateł z usa i euro, ale znalazłem same europejskie

szukałem również w google w grafikach ale też nic nie znalazłem.

 

nawet w tym temacie, kilka osob pisze, że wystarczy przekodować, kolejne że wymienić zarówki, a inne żeby wymienić lampy.

stąd moje pytanie, bo nie znam się na tym, nie miałem auta z usa.

a interesują mnie tylko światła tylne, o całej reszcie wiem co trzeba.

 

więc weż to proszę pod uwagę, nim następnym razem napiszesz, że ktoś jest leniwy i nie szuka informacji.

 

lampy tył do wymiany (żółty lub pomarańczowy kierunkowskaz w PL obowiązkowo)

lampy przód----może napisz jakie masz (ksenon,biksenon,zwykła soczewka?) nooo chyba że mamy zgadywać?

w zależności od rodzaju lamp-podejmujesz odpowiednie działania

itp. itd.

więc odrób pracę domową i napisz co Wasz CC posiada w konfiguracji na stan obecny,a potem oczekuj konkretnej odpowiedzi :D

teraz jestem na urlopie, a kulę-wróżkę zostawiłem w domu :lol

 

pytam bo mi powiedziano w firmie, że przekodują światła

 

to przekoduj lampy i do obojętnie jakiej stacji kontroli pojazdów podjedź (za 20zł,dostaniesz pełny spis dostosowania pojazdu do ruchu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy przód----może napisz jakie masz (ksenon,biksenon,zwykła soczewka?) nooo chyba że mamy zgadywać?

 

a interesują mnie tylko światła tylne, o całej reszcie wiem co trzeba.

 

 

skoro jestes na urlopie to skąd ta uszczypliwość, zdanie o stacji kontroli miało być zabawne?

gdyby chciał się tak bawić, nie rejestrowałbym się tutaj i nie prosił o pomoc osób które temat przerabiały.

 

jak napisałem, tylko w tym temacie, jest kilka odpowiedzi w tej sprawie, stąd mój dylemat.

 

w takim razie inaczej:

jak jest z tylnymi europejskimi w cc, pomijam kwestie kierunków, bo to banał.

 

czy jest dodatkowa żarówka i jakaś oprawka do przeciwmgielnego?

czy przeciwmgielne świeci zamiast któregoś swiatła w wersji z usa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro jestes na urlopie to skąd ta uszczypliwość, zdanie o stacji kontroli miało być zabawne?

 

Jakie zabawne :zeco sam wymieniałem w b6 Helle Black (z tyłu) i przy okazji byłem na stacji diagnostycznej,upewnić się na 100% czy w razie najechania na tył mojego b6 będę w ,,zgodzie z przepisami'',czy lampy mają odp.homologacje itp. i nie widzę w tym nic zabawnego,współwina w razie kolizji drogowej wcale mnie nie śmieszy.

 

 

czy jest dodatkowa żarówka i jakaś oprawka do przeciwmgielnego?

czy przeciwmgielne świeci zamiast któregoś swiatła w wersji z usa?

 

lampy tylne wkładasz eu i wszystko działa, p.mgielne - zmiana lampy i przełożenie przewodu w złączu sterownika elektryki, do tego kodowanie lepiej poza aso bo vas nie potrafi wszystkiego a vag-com tak,

 

czeka cie wymiana lamp tylnych pamietaj jeszcze nie masz przeciwmgielnego i to tez trzeba zmienic

 

Tylko wymiana lamp wchodzi w grę. Ja jestem w trakcie przerabiania samochodu. Powoli powoli jakoś idzie wymiana lamp już za mną dorobiłem już światło przeciwmgielne.

 

Wyślij priva do chłopaków,bo może nie zaglądają już do tematu,mam gdzieś w drugim lapku,całą rozpiskę zmiany lamp w CC i b6 z USA oraz kodowania,ale to 450km od miejsca w którym jestem. Spadam na gofry z dzieciakami.

 

p.s

w podpisie Masz jakieś dziwne to CC z 2000roku :D

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności