Skocz do zawartości
konr11

szorowanie chrobotanie przy przyspieszaniu!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem wczoraj passata 2,0 140k i mam taki problem. Jak przyspieszam to z okolic prawego kola dochodzi takie dziwne szuranie jakby cos ocieralo. Jak mam stala predkosc to nie ma czegos takiego szuranie pojawia sie tak momentami czasem jak mocniej to czuc ze auto jakby samo hamowalo ewidentnie cos blokuje moze ktos mial cos podobnego. Auto ma przejechane 41tys km z gory dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to "chlapacz" umieszczony za kołem, jest on wykonany z bardzo sztywnego plastiku i przy pokonywaniu większy nierówności wydaje specyficzny dźwięk. W twoim przypadku może poprostu jest złamany i ociera o koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Chrobot z okolic koła (tynego) przeżyłem, gdy okazało się, że zużył się klocek hamulcowy i coś tam tarło o tarczę hamulcową... Ale to było słychać przy hamowaniu...

Inna sprawa to w Paskach szuranie chlapaczy przednich po asfalcie na nierównej drodze... Ta przypadłość była już opisywana w kilku wątkach na tym forum. Jeśli jesteż nowym użytkownikiem tego auta, to nie przejmuj się tym. Ten typ tak ma! :)

Pozdrawiam, Beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie szura i chroboli jak sie przyspiesza jak jade ze stala predkoscia to jest ok. Zauwazylem tez dzisiaj ze jak wylacze silnik momentalnie twardnieje mi pedal hamulca no i stalem sobie na parkingu dalem na luz zeby odpalic a auto zaczelo jechac pedal twardy reczny w przycisku :)dobrze ze nic nie bylo z przodu. Posze o porade czy tak ma byc z tym hamulcem moze to jest jakos powiazane z tym szuraniem z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że jak samochód długo stoi na słońcu w wysokiej temperaturze (na parkingu w pracy) to jak do niego wsiadam i naciskam hamulec przed zapaleniem silnika, to pedał jest niezwykle twardy. Po zapaleniu mięknie i jest OK. Tego przypadku nie ma gdy temperatura jest niższa np. rano przy wyjeździe z garażu albo w chłodniejsze dni. Z hamulcami nigdy nie miałem żadnych problemów. Widocznie tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dodawaniu gazu tez chrobotcze ale raczej w środkowej części przegrody silnikowej, gdzieś na wysokości skrzyni biegów.Jutro jadę do mechanika bo obawiam się najgorszego.Skrzynia klęka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi może to poduszka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też obstawiam poduszkę silnika. Jak mi padała lewa poduszka przy skrzyni to tarło z lewej strony przy przyspieszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tłoczek hamulca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak się zaczynało.Tarło przy przyśpieszaniu.Na podnośniku wyszło szydło z wora.Mechanizm różnicowy śię rozleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności