Skocz do zawartości
Awariall

tiptronic szarpie po zmianie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

w samochodzie ojca a6 2001 2.5 TDI 180KM quattro tiptronic

wymieniana była chłodnica oleju skrzyni biegów, zaraz po tym tata udał się do serwisu na wymianę oleju w skrzyni. Jednak po przejechaniu około 2km samochód zaczął lekko poszarpywać przy zmianie z 2 na 3, od razu został zatrzymany i scholowany do ASO, tam została dokonana wymiana oleju. Problem niestety pozostał, i występuje jedynie przy delikatnej jeździe, przy mocniejszym przyciśnięciu gazu biegi zmieniają się płynnie. w Serwisie twierdzą że to normalne po zmianie oleju, i że ustanie z czasem... ale problem nie ustępuje, a ja nie chce pogorszyć sytuacji i tu pytanie do was czy powinienem udać się do innego ASO? Czy ktoś wie co może mu dolegać? Czy te 2km mogły "zarżnąć" skrzynie? Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie szarpania automatu i są one albo o skrzyni przed zmianą oleju albo szarpanie występuje jedynie przy dynamicznej jeździe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że świeży olej wypłukał jakieś brudy ze skrzyni i przypchał zawór - przy większym ciśnieniu otwiera się prawidłowo. Poszukaj innego serwisu który ma pojęcie o tym co robi i nie mówi "ten typ tak ma" lub "samo przejdzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn

Mialem dokladnie to samo! Wymien czujnik przeplywu powietrza i problem zniknie. Ja wymienialem w zeszlym roku w AUTO UNIA pod Warszawa. Mialem dwie opcje do wyboru albo nowy za okolo 360zl +wymiana ,albo po regeneracji za 250 zl+wymiana . Wybralem tansza opcje poniewaz ten po regeneracji mial tyle samo gwarancji co nowy. Razem zaplacilem 430zl i przy okazji wykasowali mi blad w komputerze. Kiedy wyjechalem z garazu ............. wszystko bylo OK i do tej pory jest, chociaz samochod juz sprzedany kumplowi. Pozdrawiam . Daj znac jesli cos zrobisz w tym kierunku.:594: PS. przez te 2 dwa kilometry niz nie moglo sie stac, ja moim paskiem przyjechalem z Angli do Polski z wadliwa skrzynia, bo w angli mechanicy rozkladali rece i oferowali wymiane skrzyni na nowa. ............ Sorki za brak polskich liter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności