Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Slawoy teraz to nie wiem czy nie zalozylbym zamiast han wlasnie RegFastow OMVL, bo tez niby ddobre, i duzo tansze co sam widzisz po cenie.

Sa jeszcze jakies Baracudy, ale tematu nie zglebilem.

 

Co do zbornika ja mam 55l w kombi. W sedanie wchdzi troche wiekszy.

Jesli nie przeszkadza ci lekka przerobka plastikowej pokrywy od spodu (wywalenie metalowej podporki, wyciecie miejsca na raczke) to wejdzie i 62l - wlasnie sie zastanawiam czy doplacac 100zl na jego zamiane. Teraz zaluje ze przy montazu instalacji tego nie zrobilem

Ja mam zbiornik BORMECH 630x225 55l, a po delikatnej przerobce wejdzie 630x250 62l.

 

Do A6C5 wchodzi ok 70l ;)

 

---------- Dodano o 18:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:27 ----------

 

sami montują konkurencyjnego Staga
Pytales sie czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie mówię tu wielkich różnicach jak np. matrix i czerwony, niebiesku, żółty Vcośtam czy jakieś bez nazwy produkowane u Józika na Słowacji w szopie.
Powiem ci tak matrix i hana sa na jednym poziomie więc coś ci się pomyliło, a ten warsztat co ty polecasz akurat znam i go nie polecam, albo GEG http://www.geg.vel.pl/ albo Piotr Ficek na Beskidzkiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek wielkie dzięki za odpowiedź. Na Ciebie własnie czekałem.

 

Kilka sprostowań (może nie zrozumiałeś). Nie porównuje Hana i Martix bo wiem, że są na jednym poziomie tzn wyczytałem na forum :)

Żadnego warsztatu LPG nie polecam ale pytam Was doświadczonych o zestawy które podane warsztaty mi zaproponowały.

 

Z "auto-x" ul. Gersona otrzymałem taką odpowiedź:

Witam !! Cena montażu instalacji gazowej do tego samochodu szacuje się od 2200 zł . Za dopłatą można modyfikować zestaw . Np.lepsze wtryskiwacze..... System ratalny w Zagiel .0% . Za wlew pod klapką jest dopłaty 50 zł . Pozdrawiam !!

 

Postaram się jutro do nich zadzwonić i sprecyzować o co chodzi z tym zestawem.

Edytowane przez Slawoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z "auto-x" ul. Gersona otrzymałem taką odpowiedź:
Tych panów też ci nie polecam, zadzwoń do tych co ci podałem wyżej i powiedz ze z polecenia od Jarka chemika, a co do zestawu to stag4 ,hana, reduktor i tu szczerze nie wiem co polecic ale niech będzie AC R01 ,wielozawór extra pod faro 13 i butla jesli to kombi to nawet coś pod 70l wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli to kombi to nawet coś pod 70l wchodzi
Do A6C5 max wchodzi 650x270 73l, ale Audi ma wieksza wneke.

Do Passka wejdzie to co wyzej napisalem, chociaz niektore zaklady upieraja sie przy max 52l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu konkrety. Wielkie dzięki i Bóg zapłać za utrwalenie mnie w przekonaniu co do moich decyzji.

 

Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał jeszcze o jedno: Czy taki zestaw da radę obsłużyć 201KM które mam zaplanowane w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taki zestaw da radę obsłużyć 201KM które mam zaplanowane w przyszłości?
Reduktor AC R-01 ma homologacje do 150PS, ale podobno obsluzy i 200PS. Ostatnio wyszla wersja tego reduktora z opcja na 250PS, ale nie wiem jak sie sprawdza. Trzeba poczytac na forum o lpg.

 

Co do Twoich 201PS to jesli bedzie to tylko program zmieniony, to instalka nie da rady, bo na seryjnych wtryskach Pb bezpiecznie jest do 180-190PS. Do zmodzonego 1.8T polecaja wsadzac hanki niebieskie, ale i zielone niby daja rade. No podobno Prins daje rade ;)

 

Powyzsze napisalem na podstawie lektury forum o lpg. Nie zebym sie znal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Passka wejdzie to co wyzej napisalem,
A ja dalej zostanę przy swoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej zostanę przy swoim
OK.

Jak dotad nie znalazlem nikogo kto taka wsadzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej zostanę przy swoim
Chodzi mi po glowie zamiana wlasnie na ta najwieksza butle (650x270), ale zaden zaklad nie potwierdzil mi ze taka wejdzie.

 

Przy wysokosci 270mm to juz chyba trzeba pokrywe kola wywalac? Przy 250 wystarczy chyba tylko wystajace uszy w srodku obciac.

 

Bormech podejdzie czy inna firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak butle montuje to zawsze w środku wnęki wycinam wzmocnienie od śruby rezerwy, jak ta większą się zakłada to faktycznie należy pokrywę zmodyfikować,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w b5 3B variant weszła w koło butla Irene 68L rozmiary 630x270.
Co musiales przerabiac, ze ci weszla?

Duza rzezba byla w pokrywie kola, czy tylko trzeba bylo obciac wystajace uszy z niej?

 

---------- Dodano o 21:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:50 ----------

 

wycinam wzmocnienie od śruby rezerwy
Tego to nie wiem czy mi to zrobili przy 225mm, ale wiem ze jak bede chial wsadzic 250 to juz lekka modyfikacja klapy kola musi byc (tak wychodzi z pomiariow na obecnie zamontowanym zestawie).

 

Swoja droga wzmocnienie wyglada solidnie i utrzymuje ciezar duzo mniejszy niz pelna butla z gazem. Wyciecie tego nie ma pozniej jakis negatywnych konsekwencji, np. pekajaca blacha, zerwane spawy, itp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje, a w pasku aż tak duzo nie trzeba wycinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi po glowie zamiana wlasnie na ta najwieksza butle (650x270), ale zaden zaklad nie potwierdzil mi ze taka wejdzie.

 

ja mam taką zamontowaną w sedanie, ciut wystaje, wyciąłem otwór w pokrywie i dywaniku i jak dla mnie jest ok, cały bagaznik do dyspozycji plus ponad 60l gazu w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taką zamontowaną w sedanie, ciut wystaje, wyciąłem otwór w pokrywie i dywaniku i jak dla mnie jest ok, cały bagaznik do dyspozycji plus ponad 60l gazu w zbiorniku
Mozesz wrzucic tutaj zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz wrzucic tutaj zdjecia?

 

wrzuce, dziś mi się już nie chce, jutro nie bede miał jak, w srodę najwczesjniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sedan jest, gdybym miał sedana (a mam kombi i często jeżdżę z złożonymi siedzeniami) to założyłbym walec co najmniej 80-100 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrupek, a wyciete tez masz wzmocnienie od śruby rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrupek, a wyciete tez masz wzmocnienie od śruby rezerwy?

 

nie mam zielonego pojęcia,

a gdyby nawet trzeba było coś wyciąć to będziesz wyjmował butle co chwila i tam zaglądał że tak dopytujesz?

Jutro sprawdze o ile się to da wogóle zobaczyć i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności