Skocz do zawartości
Gość kamillogt

[Passat B3] Jakie głośniki na tył ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamillogt

Witam. Chciałbym wstawić jakieś głośniki do mojego Passata B3 (sedan) na tył i chciałbym aby ktoś mi pomógł w doborze tych głośników, bo ja sam z tej dziedziny to nie jestem zbyt dobrym znawcą. Mam zamontowane radio firmy MEDION 4x45W, nie jest to radio pierwszej klasy, ale na lepszej firmy mnie po protu nie stać. Z przodu samochodu mam zamontowane standardowe głośniki w podszybie, i tych głośników nie chcę wymieniać, jedynie z tyłu. Prosiłbym o poradzenie mi jakie głośniki mógłbym wstawić na tył, aby moje radio dało rady je "pociągnąć" bez potrzeby kupowania oddzielnego wzmacniacza. Co do wielkości głośników, to chciałbym kupić o średnicy 16cm, a co do ceny, to tak max do 100zł (mówię o koszcie dwóch głośników) ale mogą być też tańsze:). Te głośniki chciałbym kupić na allegro, więc jak możecie to swoje propozycje podawajcie z aukcji na allegro:)

 

Wiem, że ten temat jest dość popularnym, wiele podobnych tematów jest na forum, ale ja chciałbym abyście mi pomogli tak indywidualnie, co prawda przed pisaniem mojego tematu poczytałem trochę na forum o tym no i dowiedziałem się co nie co, lecz nadal nie mam takiej wiedzy jak inni, o wiele lepiej obeznani w tej dziedzinie, więc jeszcze raz proszę o pomoc. Z góry wszystkim dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, podskocz do saturna w złotych tarasach, w koszu lezą na wyprzedazy głosniki blaupunkta, mac audio, magnata - zadna rewelacja ale cena -50 % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillogt

Oj kurcze, teraz do Wawy nie będzie mi łatwo przyjechać, bo na pewien czas się przeniosłem w inna część Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz je wrzucis w drzwi czy na półke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillogt

Chcę je wstawić na półkę, z tyłu samochodu. Chcę po prostu wiedzieć jakiej maksymalnej mocy mogę kupić głośniki aby nie były za mocne na moje radio. Podajcie mi swoje propozycje, jakie modele byście mi proponowali. Wiem że za tą cenę nie będzie nic super jakości, no ale już jakiś dźwięk na pewno będzie :)

 

Wybrałem 3 modele głośników i czy teraz mógłby mi ktoś doradzić, który zestaw najlepiej kupić. Nie wiem, może wybrałem złe zestawy, przypominam że ja się na tym nie znam :P więc dlatego proszę Was o pomoc :) Jeśli te modele, które ja wybrałem nie są dobre do mojego radia, to podajcie mi swoje propozycje, w przedziale do 100zł za komplet. Przypominam, mam radio MEDION o mocy 4x45W :)

 

A oto te zestawy

http://allegro.pl/item372697787_boschmann_xlr_6638_e_super_bass_270_w_sklep_wawa.html

http://allegro.pl/item371086511_boschmann_300_wat_165mm_g_6532s_nowe_gwarancja.html

http://allegro.pl/item373360180_blaupunkt_gtc_652_mk2_gtc652mk2_210w_nowosc_gw24m_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w półke daj elipsy 6x9, a wogole lepiej by bylo wydac te 90 zł na kieszenie w przednie drzwi z miejscami na głośniki ;] wsadził bys byle jakie, seryjne głosniki, pózniej wygłuszył i je zmienil, bedzie o niebo lepiej niz z tymi w półce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillogt

Na pewno masz rację, tylko że mi się nie chcę tak przerabiać:P wystarczy mi tylko jak będę miał coś w miare dobrego z tyłu, bo to co mam teraz to jest tragedia :P I czy ktoś mi pomoże z tymi zestawami co wybrałem wcześniej?? Podpowiedzcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillogt

Tomek, dzięki za propozycję, głośniki fajne, chętnie bym je kupił, ale właśnie chodzi o to, że ja na tylnej półce mam już wycięte dziury na głośniki 16cm i nie wiem jak je zakryć i też wydaje mi się, że jak zamontuję głośniki 6x9" w to miejsce to będzie widać dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, dzięki za propozycję, głośniki fajne, chętnie bym je kupił, ale właśnie chodzi o to, że ja na tylnej półce mam już wycięte dziury na głośniki 16cm i nie wiem jak je zakryć i też wydaje mi się, że jak zamontuję głośniki 6x9" w to miejsce to będzie widać dziurę.

 

Te co ci podal wczesniej są rozmiaru 6 cali na 9 cali co daje 16x21 cm, dziury widac nie bedzie...tylko musisz przerobic ta dziure na elipse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcino82

ja mialem wyciete otworu na 16 z tylu od dolu od bagaznika wyciolem na glosniki 20cm, kupilem alpharty po 25zl za jeden, dodatkowo tanie zwrotnice samochodowe 18zl za komplet, oraz syczki alparda ktore mamontowalem obok tych 20cm i uwierzcie mi ze nie potrzebna mi zadna tuba ani skrzynia:) goraco poleca, moze niektorzy powiedza co to za filma alphard, a ja powiem tak polska firma z super glosnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie głośniki wchodzą w przednie drzwi w B3?

 

I co w ogóle polecacie? (w rozsądnych pieniądzach oczywiście) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość El Duce

potrzebuje sobie kupic glosniki do tylu do passata b3 i kompletnie sie na tym nie znam

 

kupilem sobie juz jakis rok temu radio clarion db178rmp, potem chcialem dokupic glosniki do przodu, mialem na to ok 400 ale mistrzowie w sklepie namowili mnie na hertz dsk130 (bo tamte jbl ktore sobie upatrzylem na allegro ponoc byly za mocne do mojego radia i slyszalbym same gwizdki ;/), ponoc mialy grac ladnie i w bardzo przystepnej cenie bo tylko 250, kupilem, zadowolony nie jestem bo graja moze i czysto za to zebym mial taki dzwiek w miare normalny w moim mniemiu to musze dac treble na -4 a bas na +2 :/ paranoja, teraz chce kupic cos do tylu pewnie jakies 6x9 jesli nie to wyprowadzcie mnie z bledu jesli mozecie, mam na to przeznaczone ok 300 na sprzet, macie moze cos do polecenia, jakas konkretna firma znosnie grająca? no i zeby lecialo z tych glosnikow troche nizszych dzwiekow, bo jak mowie, z tego shitu co mam to wogole bas nie leci

 

z gory dziekuje za wszystkie pomocne rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności