Skocz do zawartości
michalcz1976

Pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

mialem podobnie, raz waz byl dziurawy, a raz spadl. A nie slychac syku jak przyspieszasz mocniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze nie mieć turbiny, normalnie coraz gorsze robią te klekoczące silniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy to "syk" ale jak mam otwarte okno to słychać jakieś takie "cóś" ponad dźwiękiem silnika. Autko jeździ u mnie pare latek, zbliża się do 300000 km (oficjalnie-a ile jest naprawdę to zagadka). Silnik chodzi trochę nierówno, głośno i czuć wibracje - ale to przecież TDI. Trudno mi stwierdzić czy to typowe TDI czy coś więcej bo to mój pierwszy taki. Spadku dynamiki nie stwierdziłem, spalanie może ciut większe. Potrzebuję kogoś kto bardziej kuma TDI i zrobi "obdukcje" albo chociaż namiar na dobrą ekipe serwisową. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona góra, łąkowa 5. odbicie od ul. Dąbrowskiego, zaraz koło wiaduktu co jest kolo elektrociepłowni. Dąbrowkiego jest pod wiaduktem doklanie i trzeba zjechać z niego, po drugiej stronie torow, od elektrocieplowni ( jestes z poza zielonki widze, to tlumacze, jak naprosciej, chociaz moze i wiesz gdzie jest dąbrowskiego). Logi statyczne i dynamiczne robia - 150zl razem z rozszyfrowaniem ich, a jak juz wiedza o co chodzi, to jak chcesz, robia dokladna diagnoze, tzn ingeruja mechanicznie i to juz kolejne koszty, tylko dzwonic musisz wczesniej i sie umowic (albo osobiscie), bo maja zawsze na tydzien do przodu zawalone terminy, ja bylem u nich w tamtym tygodniu i informacje mam swieze. Chociaz proponuje osobiscie i z mechanikeim zagadac, a w biurze sie tylko umowic na dzien i godizne, bo ja az tak duzo nie znam sie na mechanice, ale jak mowilem gosciowi w biurze o co mi chodzi i czy zrobili by taka taka rzecz mechnicy, to on mi opwiedzial ze nie zna sie na tym do konca albo ze nie wie o co chodzi... troche to mnie dziwi w takim raziep o co on tam jest, ale mechanicy konkretni i znaja sie na rzeczy, chociaz nie sa tani, sa za to solidni. Telefon: 68 453-15-31

Jest druga opcja jeszcze, w zielonej górze, mechanik z wiekszego serwisu mi tez polecil, gosc robi logi/sprawdza mechanicznie i rozszyfrowywuje o co chodzi za 80zł, ale nie robilem u niego tylko sie dowiadywalem, u kilku mechanikow, u ktorych bylem w zielonej, to mowia zeby z autem VAG jechac do niego, a na passatach to zjadl zeby, ma taki maly warsztacik wygladajacy malo profesionalnie, ale kazdy chwali, niestety nr tel nie znam, ale dojazd to: ze Zjednoczenia\lub z drugiej strony z Zacisza - wjezdzasz na Dzialkowa i skrecasz w uliczke gdzie masz taki ciag garazy/firm budowlanych/hurtowni itd, beda tam takie reklamy olejow silnikowych, tam kogos spytasz gdzie to doklanie i pokieruja Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. Dokładne namiary się bardzo przydadzą. Spróbuję jeszcze posprawdzać sam przewody do IC i sam IC. Jeszcze raz bardzo dzięki! Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden dobry adres, Wojtkowiak w Sulechowie, ul. Przemysłowa 3, sulechow duzy nie jest, to wrzuc adres w google. tel.68 385 29 95. Jest to autoryzowany serwis bosha. Diagnoza komputerowa z rozszyfrowaniem 80zl, bo specjlnie dl Ciebie zerknalem w cennik :) dobrzy sa, czesto tam auto oddaje jak cos sie dzieje, nawiasem mowiac dzis tez u niego moj pasek jest, wymieniaja mi tam lozysko na alternatorze, pasek napinaja, czujnik poziomu oleju wymieniaja i uszczelke powrotu oleju z turbiny, jaki bedzie wszystkiego koszt to napisze jak odbiore auto :) tzn czujnik, lozysko i uszczelka to w sumie okolo 300zl, zobaczymy ile robocizna i czy paska nie beda musieli wyminiac, ale to tam dajmy max 50zl czy ile taki pasek. mysle ze w 500zl sie zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

triku88, no bosh to raczej serwis typu "dzień dobry, 200zł co się stało". Jak kilka miesięcy oddawaliśmy tam auto (golf 3) na dorobienie samego immo - 250zł.

 

Ja mogę polecić kolesia od diesli który przeniósł się z Nowej Soli do ZG. W ZG jadąc od Maca w strone Krosna mijasz UZ , Sudio i po lewej masz Orlen. Wjeżdżasz na niego i po prawej stronie masz serwis diesla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx chłopaki. Dzis pogmerałem pod autem i znalazlem wąż od IC odłączony. Naprowadził mnie ten "syk". Auto już nie dymi i jest generalnie "jak poprzednio", co nie znaczy ze jest super. Pozostala troche przerywana praca, dosyc mocno sie też to wszystko telepie. Mysle ze jednak musze zrobic "badanie". Pozdrawiam i dziekuje za pomoc i namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bartas204, no slyszalem tez ze tak kasuja, ale ten akurat ma normalne ceny jak wszystkie inne warsztaty, bo juz do niego jakis czas jezdze jak cos sie w aucie dzieje, a tez mi zlezy na solidnej i przedewszystkim taniej naprawie. a tego wsztatu co mowisz, w ZG, to nie widzialem jeszcze, musze sie rozejrzec jak bede w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość aby ktoś podzielił się ze mną VAGiem? Po formacie kompa nie moge poprawnie zainstalować... Pewnie wcieło jakieś ustawienia... Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomoge jestem z lubska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj co znowu taka cisza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xenon-Luboń

Witam wszystkich forumowiczów,

 

jeśli ktoś ma problem z xsenonami w swoim samochodzie to chętnie pomogę.

Zajmuje się xenonami- tylko oryginalnymi.

Preferowany kontakt mailowy - [email protected]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie dałeś znać.Byłem wczoraj w GW a passacik bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ładny tylko że mam do niego 650km i wołałbym żeby ktoś go oblukał zanim ja przyjadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to on na ładnie podszykowanego wygląda. Zdjęcia mocno ukrywające. Albo foty tak zrobione albo cały przód malowany i świeci się jak ...

Pisz do Łysego to jego tereny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzes pracuje w weekendy

ale w gw jest wiecej forumowiczow

wiec czekajmy na jakies info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zajęty i nie dam rady w łikend.

chociaż, może jutro???

dam znać.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności