Skocz do zawartości
Gość radzioo

klimka piszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radzioo

Witam wszystkich. Od czasu do czasu po załączeniu klimy coś zaczyna piszczeć z przodu silnika. Na forum wyczytałem żeby popróbować z odłączeniem wentylatora od klimy oraz że kabelek do niego znajduje się obok zbiorniczka z płynem do wspomagania. Odłączyłem więc kabelek (zielone złącze na zdjęciu), klimka przestała piszczeć ale wentylator chodził dalej. Od czego więc jest to połaczenie ?? Z góry dzięki za odpowiedź.

nowe.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że odłączyłeś sprzęgło kompresora klimatyzacji i przestał piszczeć pasek/napinacz. Fakt, kręci się cały czas ale dopiero po zasprzęgleniu kompresora ma obciążenie i wydaje dziwne odgłosy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kostka zasilajaca od sprężarki klimatyzacji a nie od wentylatora. Taką sama kostkę masz przy samej spręzarce - popatrz sobie. A piszczy to ci wentylator na chłodnicy kolego. Szczotki się zapewne kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioo

Ale po odpięciu przestaje piszczeć a wentylator się kręci, więc może to nie on ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak pisał artuj - piszczy ci pasek od napędu spreżarki lub sama spręzarka. Polej pasek woda i zobacz czy ucichnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podlacze sie pod temat. Mam ten sam problem co "radzioo" - jak wlanczam klime to piszczy.Z tego co poczytalem na forum to moze byc pasek i w zwiazku ztym mam pytanie: jak go podciagnac , bo moze byc tak (chyba ) ze jest za luzny.

Jak podciagnac pasek?

 

Prosze o podpowiedz i z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ma swój napinacz - moze wystarczy go wyregulować. Jak zajrzysz , to na pewno go zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek ma swój napinacz - moze wystarczy go wyregulować. Jak zajrzysz , to na pewno go zauważysz.

 

A skad mam wiedziec czy jest wystarczajaco naciagniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij na pasek palcem i zobacz, jakie ma ugięcie. Jak jest za mocno naciągniety, to prawie wcale go nie "ugniesz" a jak za słabo to bedzie się łatwo poddawał po naciśnięciu. U mnie jest tak okolo 6-8 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się podłącze,u mnie też piszczało ale tylko wtedy jak na dworze było wilgotno po nocy, po wyłączeniu nawiewu na climatroniku pisk zanikał. Tylko to nie był typowy pisk paska tylko trochę grubszy dźwięk jakby łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naciśnij na pasek palcem i zobacz, jakie ma ugięcie. Jak jest za mocno naciągniety, to prawie wcale go nie "ugniesz" a jak za słabo to bedzie się łatwo poddawał po naciśnięciu. U mnie jest tak okolo 6-8 mm.

 

 

A napinacz to ta sroba wystajaca miedzy wentylatorem a paskiem - mam racje? I to ta srobe trzeba przekrecic tak? (sory za tyle pytan , ale nie jestem za bardzo kumaty ) Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz to dodatkowe kółko pasowe między sprężarką, a kołem pasowym wału, najlepiej widać go od dołu po zdjęciu dolnej osłony silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to trochę śmieszne ale jak jeszcze miałem B5 spotkałem się z problemem dziwnego odgłosu (jakby gwizdania) po załączeniu nadmuchu. Po przełączeniu na obieg zamknięty hałas ustawał. Wyjąłem filtr, okazał sie mocno zakurzony, po wytrzepaniu i zamontowaniu wszelkie gwizy ustały :). Morał? Cześciej wymieniać filtry przeciwpyłkowe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi_GD

mam ten sam problem przy załączeniu klimy zaczyna piszczeć ale to nie jest piszczenie paska tylko poprostu łożysko na na sprężarce się już wyrobiło i czasami jak się mocniej przytrze to piszczy proponuje wymienić łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Na 99% obstawiam napinacz paska klimy miałem niedawno to samo. Wymieniłem napinacz i jest spokój. Najlepiej poluzować pasek i zobaczyc czy napinacz ma luz na boki jak są luzy nawet delikatne to jest do wymiany koszt nowego 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności