Skocz do zawartości
Gość Thebesciak

Alpine CDE-9882Ri + jakie głośniki do 500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thebesciak

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem radyjka Alpine CDE-9882Ri, chciałbym dopasować do niego jakieś głośniki do przednich drzwi do 500 PLN.

Zastanawiałem się nad Rainbow SAX 265.20, ale nie słyszałem i nie wiem czy paramerty mają odpowiednie do tego radyjka. Słucham dużo muzyki, raczej spokojnej, dużo Floydów, Oldfielda.

Nie zamierzam zakupu wzmacniacza, przynajmniej przez najbliższy rok, ale chciałbym, aby coś przyjemnie brzmiało.

Z góry dziękuje za trafne sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem radyjka Alpine CDE-9882Ri

Witamy w klubie brzydkich wyświetlaczy z opcją ustawiania kontrastu, który niewiele daje ;-)

głośniki do przednich drzwi do 500 PLN.

Zastanawiałem się nad Rainbow SAX 265.20, ale nie słyszałem i nie wiem czy paramerty mają odpowiednie do tego radyjka

Tego typu głośniki należałoby zasilić dodatkowym wzmacniaczem w dobrze wytłumionych drzwiach, aby móc usłyszeć ich pełne możliwości.

 

Rainbow SAX 265.20 zafascynowały mnie mega szybkim kick basem i dobrą średnicą, ale brzmienie aluminiowych wooferów nie należy do najprzyjemniejszych - moim zdaniem - a to kwestia indywidualna i gust.

Generalnie jest to dobry - zestaw cena/jakość.

 

Radio nie uszkodzi się, głośniki również. Także możesz spokojnie stosować pamiętając, że mosfecik z radia to dla nich troszkę za mało.

 

W cenie około 500 zł, może ciut więcej, zależy gdzie patrząc możesz kupić MB Quart dsg 216. Woofery i Subwoofery tej firmy są doskonałe, ale tu rowniez wskazany wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thebesciak

a jaki wzmacniasz poleciłbys do tego zestawu, półka tez raczej średnia,

audiofilem nie jestem, ale przyjemnie posłuchac czystego brzmienia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś z udim junorek, rmv41 lub iPaul 4-300 Rainbowa... no zleży ile pieniedzy mógłbyś na to wydać bo w sumie szkoda ładowac takie głośniki pod samo radio :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thebesciak

Mam zamiar rozbudować zestaw,

zamierzam w pierwszej kolejności zakupić głosniki, ale takie, których nie zmieniałbym juz po zakupie wzmacniacza.

Nie mam kasy aby wylozyc na caly zestaw jednorazowo, stad takie decyzje,

Jesli chodzi o kase na wzmacniacz to podejrzewac ze nie przeznacze niz 800-1000 PLN,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że kup sobie dego PO650 a później rmv41 i już porzez długi czas nie będziesz tego wymieniać. Ja miałem te dego kolegi u siebue przez jedno popołudnie i powiem że po prostu wymiatają. Grają tak mocno jak i dokładnie... coś świetnego po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to potwierdzę - mam u siebie V41 i PO650 - pięknie, kurde, pięknie .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thebesciak

Czy ktoś z Was sprowadzał wzmacniacze lub głosniki ze Stanów?

Wiem, że radia działaja na nieparzystych częstotliwościach, a czy istnieje jakaś niekompatybilność w przypadku wspomnianego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności