Skocz do zawartości
coffin80

Pukanie w silniku ADR 1.8 20v :(

Rekomendowane odpowiedzi

O dopiero dzis wbilem, na forum ;) Wiesz co, na necie i w hurtowiach sa tylko 2 firmy - jedna jest MG a druga to jest Auto cos tam... i ja zdaje sie ze mialem ten Auto cos tam -> w kazdym razie na tym moim, nie ma loga zadnej firmy, tylko oznaczenia jakie sa na oryginale (wszystkie symbole). Nowy, kupilem taki sam tylko z innej hurtowni. Za tamtem placilem 550 a teraz zaplacilem 585 chyba + 15 uszczelka. Ogolnie, powiem Ci ze pan w hurtowni sie zdziwil ze tamten mi tak szybo padl, podobno nigdy reklamacji na napinacze nie mieli (tez nie wiem czy mi uzali, czekam, do 2 tygodni podobno rozpatruja). A co do ceny, to z tego co ja czytalem na necie, dzwonilem do kilku sprzedajacych to chyba tylko ich marza + ew. inny model napinacza (zle w aukcjach opisuja). Jak chcesz moge podac Ci namiar na tego od ktorego wzielem ten nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info.

Jak możesz to podaj mi adres tego sprzedawcy, bo w ciągu miesiąca będę chciał go wymienić razem z rozrządem. Napisz jak zakończy się sprawa reklamacji tego napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bralem ten:

 

http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzad-vw-audi-1-8-t-20v-nowy-i2932397212.html

 

A co do reklamacji, to dam znac ;) - ogolnie to z tymi napinaczami jest podobno tak, ze zamiennik sie nie psuje, podobno (wg. sprzedawcy) jestem pierwsza osoba, ktorej on padl:/

 

---edit---

No i dostalem odpowiedz z firmy gdzie reklamowalem napinacz, reklamacja uznana, kase zwroca ;)

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakieś miesiąc temu gdy przyjechałem do domu silnik nagrzany chodził jak diesel później już był spokój cztery dni temu znów zaczął głośno chodzić i na drugi dzień spokój chciałem się zapytać czy to ten napinacz czy coś innego?

Jak go odpalę to przez 2 sek.chodzi głośno i jest spokój ale to ma już od początku.

olej castrol 10w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej kiedy wymieniałeś? :fajny jak po wymianie też będzie ciągle klepał, to napinacz + łańcuszek - do wymiany.

A jeśli tylko na zimnym poklepie chwilę, to nie ma co robić. ja tak 7 lat jeździłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniany w tym roku to że klepie 2 sek na początku to mi nieprzeszkadzań tylko zaniepokoiło mnie to że ostatni jak przyjechałem to chodził jak diesel i dzisiaj jeździłem i i normalnie pracuje.

myślę ze jak by padał napinacz to by klekotał cały czas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klepie na ciepłym to może być też ssak pompy olejowej brudny. Najpierw tańsze i prostsze rozwiazania. Jak to nie pomoże - to napinacz niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej wymieniany w tym roku to że klepie 2 sek na początku to mi nieprzeszkadzań tylko zaniepokoiło mnie to że ostatni jak przyjechałem to chodził jak diesel i dzisiaj jeździłem i i normalnie pracuje.

myślę ze jak by padał napinacz to by klekotał cały czas .

 

Pusc sie gdzieś na drogę expresowa przesłuchań i sprawdź czy będzie klepal a reszta jak wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej wymieniany w tym roku to że klepie 2 sek na początku to mi nieprzeszkadzań tylko zaniepokoiło mnie to że ostatni jak przyjechałem to chodził jak diesel i dzisiaj jeździłem i i normalnie pracuje.

myślę ze jak by padał napinacz to by klekotał cały czas .

 

Jak napinacz zaczyna siadac, to nie zawsze klepie; ). Przerabialem temat dosyc dlugo przez zakup siana na alledrogo. Ale tak jak danek wspomnial, wyczysc ssak, niektorym pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów , miałem to samo klekot i na zimnym i na ciepłym silniku , wymieniłem łancuszk z napinaczem firmy ina za 800 zł w sklepie , pojezdziłem ze 3 miechy było spokojnie , pozniej pojawił sie znow klekot sporadyczny ale jednak był , macher mi wymienił pompe olejowa i wyczyscił miske i zalał nowym olejem , po tym zabiegu sporadycznie ale jednak sie pojawiał klekot , myslałem zareklamowac to ustrojstwo i kupic w aso za 1500 zł ale machłem reka bo był brak kasy i jezdziłem dalej bez wymiany , o dziwo po około miesiaca klekot ustał , nie wiem czy pomogło to i na jak długo ale na razie mam cisze w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności