Skocz do zawartości
Gawial

Wymiana paska napędu pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duży luz na pasku napędzającym pompę wody i pompę wspomagania,co skutkuje jego piszczeniem.O innych ubocznych,niekorzystnych zapewne,skutkach nie wspominając.Prawdopodobnie wymiana owego u mechaniora to nieduzy koszt,ale pragnąc poznać mojego ulubieńca-woziciela bliżej postanowiłem zająć się tym sam.Dajcie proszę jakąś przejrzystą instrukcję krok po kroku jak to uczynić.Z tego co widzę jest tam jakaś śruba napinająca,ale już dokręcona do końca.W tej chwili jest tam pasek AVX10x740. Czy mogę zastosować nieco krótszy np.AVX10x732 ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek Ci się naciągną, kup nowy i załóż - to proste jak budowa cepa, ale dla zobrazowania problemu popatrz na ten post z Forum Golfa http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=49969&highlight znajdziesz tam fotkę z pompą wspomagania.

 

Oblukałem. Dzięki wielkie za nakierowanie.Jutro działam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oblukałem. Dzięki wielkie za nakierowanie.Jutro działam

Pozdrawiam

zajrzyj jeszcze tutaj:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=273793#post273793

tak wygląda w silniku RP naciąg paska pompy wspomagania na zdjęciu 4.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest szansa na wymianę paska od góry bez kanału ?

Wczoraj strzelił mi pasek od alternatora, byłem zmuszony wmienić go na trasie jednak musiałem przeciąć pasek od pompy wspomagania żeby założyć pasek od alternatora.Pod silnikiem mam plastikową osłonę więc podnoszenie na lewarku może nie pomóc.

B3 1.9 D 1993 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest szansa na wymianę paska od góry bez kanału ?

Nie...

...choć słyszałem o ginekologu co rozebrał silnik przez rurę wydechową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności