Skocz do zawartości
Gość tadek111

sterowanie radiowe do centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tadek111

Witam,zakupilem sterownik centralnego zamka typu STIG 54.i chce go podpiąc w vw passat b3.problem moj polega na tym że chce go wpiąc w pomke powietrza w bagazniku.I teraz ktory kabel jest odpowiedzialny za sterowanie pomką????????? a jest ich tam w kostce pewnie z 10.prosiłbym o porade i ewentualny schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadek111, napisz dokładnie o jaki model i rocznik Ci chodzi ; B3 i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem: jeżeli nie potrafisz samodzielnie znaleźć kabla sterującego (tudzież użyć szukajki czy faqa) nie powinieneś zabierać się do tej roboty... bo jaka filozofia w logicznym pomyślunku, wpięciu sie miernikiem (czy żarówką) kolejno w przewody i wyczajeniu na którym pojawia się impuls elektryczny podczas zamykania a na którym otwierania?? to tylko 10 kabelków...

inna kwestia to zakup sterownika u sprzedawcy gwarantującego schemacik podłączenia do konkretnego auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek111
tadek111, napisz dokładnie o jaki model i rocznik Ci chodzi ; B3 i co dalej?
1992 1.8 jednopunktowy wtrysk silnik ABS ,model kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadek111 Sprawdź przewód czarny/biały T12/10 moduł V69 . Zobacz na rys. Powodzenia.:)

b3centralnyzamekgz0.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek111

i tak podpiołem centralke sam nie wiem czy dobrze ale według schematu, uznałem że kabel czerwonożołty ma inpuls i tak też podpiołem a reszta ja w schemacie,,----------wynik jest taki że zamek sie ładnie zamyka ale nie otwiera co może byc przyczyną?na kablu biało czarnym impulsu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kabelku czarny/biały impuls będziesz miał dopiero jak będą zwarte styki F 59 lub F114 przewód BR daje impuls na pompkę ( czarny/biały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadek111

już ok podpiołem tylko jeszcze jak wpiąc to w kierónkowskazy?mam jeden kabel fioletowy z centralki, znalazłem pod kierownicą kable do prawege kirunowskazu i drugi do lewgo

jesli wepne w prawy to miga tylko prawy ajesli w lewy to miga tylko lewy a dwóch naraz nie próbowałem..słyszałem jeszcze o jakis diodach ale ich n ie posiadam.prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do sklepu elektronicznego i kup dwie diody (powiedz do czego to ci gość dobierze) prostownicze, kilka zł kosztują, działają na zasadzie "przepuszczania" prądu w jedną stronę, do fioletowego kabelka dolutowujesz diodę tak aby prąd szedł od centralki do kierunku a nie na odwrót, do drugiego końca diody połączasz lewy kierunek, potem analogicznie druga diode do fioletowego kabla i kierunek prawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności