Skocz do zawartości
Gość mareto

Problem u kluczykiem i immo.. pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mareto

Witam was wszystkich serdecznie.. mam naprawde duzy problem. Kupilem samochod z jednym kluczykiem. Po lekkim zderzeniu z tylu, tylko klapa do wymiany. VW Passat 3B rok 99 silnik 2.8 V6 Synchro. Chce nim zapalic i niestety nic z tego. Silnik kreci i kreci.. ale niestety nie zapala. Podlaczam VAGA i tutaj takie cuda:

 

Fahrzeugmodell: 3B - B5 VW Passat

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,46,55,56,58

 

Adresse 01 -------------------------------------------------------

Steuergerät : 4D0 907 551 R

Bauteil : 2.8L V6/5V MOTR AT D02

Codierung : 04251

Werkstattcode : WSC 05311

1 Fehlercodes gefunden:

17978 - Motorsteuergerät gesperrt

P1570 - 35-00 - -

Readiness: Nicht vorhanden

 

 

oraz:

 

Adresse 17 -------------------------------------------------------

Steuergerät : 3B1 919 930 B

Bauteil : B5-KOMBIINSTR. VDO V01

Codierung : 04462

Werkstattcode : WSC 00000

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0W1018591

1 Fehlercodes gefunden:

01176 - Schlüssel

65-10 - nicht berechtigt - Sporadisch

 

To wszystko znaczy ze sterownik silnika jest zablokowany bo immo kluczyka nie kojarzy.. Bylem w serwisie VW (Berlin) i lipa.. nie chca mi dac Logina do VAGA do immo, wtedy bym sobie sam kluczyk zaprogramowal.. oni chca to sami zrobic za takie pieniadze ze szok. Nie rozumiem dlaczego ja, jako wlasciciel NIE MOGE swojego wlasnego samochodu naprawic. Nie wierze jeszcze w to.. naprawde. Bym byl wdzieczny, jezeli ktos moglby mi pomoc. Wiem ze sa mozliwosci zczytania loginu ale nie mam tego interfejsu USB do takich programow. Jestem aktualnie w Berlinie, wiec nie mam jak do polski nawet moim paskiem wyskoczyc. Interesuje mnie nawet mozliwosc kompletnego wylaczenia immo.. jak bede w polsce to sobie to jakos u majstra ustawie. Tylko musze sie stad jakos ruszyc.. Please HELP ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

dzieki, to juz wiedzialem.. ja chce to autko uruchomic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Nie rozumiem dlaczego ja, jako wlasciciel NIE MOGE swojego wlasnego samochodu naprawic

Ależ możesz, nikt Ci nie zabrania. Ale skoro nie potrafisz, to musisz komuś za to zapłacić.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zczytania immo potrzebujesz inny kabelek niz tylko zwykly vag chyba ze masz Hex-a to on juz sobie z immo pradzi. Mozesz sobie kupic zwykly kabelek do odczytu immo , ale to tez nie jest tanie ok 500 zl.A po drugie skad wiesz gdzie sie immo wysypalo bo jesli sam chcesz zaprogramowac to ty mozesz sobie zrobic,ale tylko kluczyk nic wiecej,a immo masz jeszcze w Ecu i zegarach wiec jesli padlo immo to jest mozliwe ze trzeba wszystko zgrac od nowa wliczajac nowy transporder do kluczyka bo pewnie wyzional ducha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

no ale wtedy go chociaz zapale jak bede mial login czy nie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale wtedy go chociaz zapale jak bede mial login czy nie...?

 

zależy co się stało ale jeśli padł ecu od immo w zegarach możesz mieć problem

kod immo potrzebny jest do zakodowania nowego klucza o ile padł transponder w obecnym (z tym, że aby zakodować nowy transponder trzeba mieć klucz ze sprawnym transponderem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
... chyba ze masz Hex-a to on juz sobie z immo pradzi.

 

Mozna wiedziec jak to zrobic?

 

Do autora watku:

 

Kupiles auto i nawet go nie odpalales? Czy ktos Ci wjechal w tyl i nie mozesz zapalic auta? W linkach ktore juz ogladales sa 2 rzeczy ktore mozna sprawdzic praktycznie zerowym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna wiedziec jak to zrobic?

 

Do autora watku:

 

 

Jak mozesz to daj namiary na pw bo widze ze mieszkasz w uk to jakos sie to zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

wlasnie kupilem to Autko z UK i przyjechalo do mnie na lawecie.. niestety nie pali.. panowie nie ma zadnej mozliwosci odpalenia mojego cacka? Jak dojade do granicy to zaraz do jakiegos speca podjade i bedzie po problemie. Niestety naprawde nie mam tyle kasy aby to zrobic w serwisie VW w Berlinie, zaspiewali mi 99€ za programowanie kluczyka (starego) a jak to sie nie uda to koszta automatycznie ida w gore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

99 euro i jeszcze narzekasz???

Wolisz pchać do Polski? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

tylko wiesz.. to 99€ to nie wszystko.. jak kluczyk jest popsuty to do tego dochodzi nowy kluczyk plus programowanie.. jak nie to kable od lub do immo.. ten sensor w stacyjce..(ktorego nie mozna kupic osobno..) trzeba kupic cala stacyjke za 150€!!!!!!!! To jest totalny nonsens..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Sorry, Winnetou :-)

Jak kogoś stać na 2,8 V6 4x4, to 150 - 200 - 300 euro to pryszcz. Mierz zamiary na siły.

W Polsce znalazłbyś tańsze rozwiązania, ale tak pozostaje ci tylko albo naprawa na miejscu, albo podróż na lawecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mareto

akurat jak pisalem wyzej kupilem to cacko po lekkim crashu taniej niz normalnie.. koledzy, zdjalem kierowice i dotarlem do tego kabelka, wszystko wyglada cacy. Moze mi ktos powiedziec, czy autko powinno zapalic i gasnac? Wyzej podalem kody bledow. Autko nie zapala tylko kreci, to mnie jeszcze martwi. Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie jak pozbyć się immo. Albo gdzie można kupić transponder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie doradzcie jak pozbyć się immo. Albo gdzie można kupić transponder

Transponder kupisz na Allegro,wystarczy go później zakodować i będzie :ok

Np.tu http://allegro.pl/transponder-48-crypto-vw-skoda-seat-audi-i1250293566.html

coś o wyłączaniu immo http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=60729&highlight=wy%B3%B1czenie+immo

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za trans. Wielkie dzięki jusz zamówiony . reszta to dlamnie jeszcze zawysokie progi. Wielkie dzięki .

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Dzisiaj przydarzyło mi się coś takiego...

Chcąc sprawdzić jaka jest bateria w kluczyku/pilocie (gdyż nie mam pojęcia jak długo ona w nim jest i po prostu chciałem mieć drugą w zapasie gdyby stara zawiodła) po otwarciu wypadła mi ta cała płytka... Włożyłem ją zaraz na swoje miejsce, wyciągnąłem baterie i pojechałem drugim samochodem do sklepu zakupić nową.. Kiedy wróciłem włożyłem starą baterie, złożyłem kluczyk do kupy i...

Podchodzę do auta normalnie otworzyłem, rozsiadłem się wygodnie i uruchomiłem silnik, ale tylko na sekunde bo od razy zgasł i mrugała kontrolka od immo... po kilku próbach (nieudanych) wyszedłem z wozu, chciałem zamknąć a tu nic, nie reagował już ani na zamykanie, ani na otwieranie, ani na zamykanie...

To samo się dzieje z nową baterią...

 

Co to może być?

Czy to wina tego, że wypadła ta płytka?

Proszę o Waszą pomoc... Z góry Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności