Skocz do zawartości
Gość Kristerr

Climatronic - problem z obrotami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kristerr

Witam

Mam problem z climatroniciem.

Tzn, jeżeli chodzi on w trybie Econo to jest wporzadku.

Jeżeli jednak stanę i włączę zwykły tryb, to obroty momentalnie dostają szału. Skaczą w obie strony między 700 a 1000. Dodam, że nie dawno wymieniąłem pasek rozrządu.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kristerr

 

Ale dzieje się tak cały czas na postoju:confused: To normalne że podczas włączenia klimy następuje lekki skok obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristerr

TAk, dzieje się tak cały czas na postoju.

 

Przypomniałem sobie jeszcze, że jak kontrolka pokazuje około 85 stopni, to klimatyzacja tak jakby co chwilę sama przełącza się z econom na normalny, jest taki specyficzny tyk i zmiana dmuchawy. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałem sobie jeszcze, że jak kontrolka pokazuje około 85 stopni
Jaka kontrolka tyle CI pokazuje ?

Obroty mają prawo spaść przy włączaniu, ale nie mają prawa falować.

W trybie ekono nie pracuje sprężarka.

 

Przede wszystkim sprawdź VAGiem lub manualnie bez VAGa kodami ( patrz szukajka ) climatronic. Jeśli jest wszystko ok, zrób przegląd/serwis ( kiedy robiony był? ), wymiana oleju sprężarki, napełnienie czynnika. Koszt ok 150 zł. Robi się to co rok/dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn, jeżeli chodzi on w trybie Econo to jest wporzadku.

Jeżeli jednak stanę i włączę zwykły tryb, to obroty momentalnie dostają szału. Skaczą w obie strony między 700 a 1000.

 

Witam, mam to samo w PD-ku, był w ASO pod Vag-ie... bez błędów.

Kiedy silnik się rozgrzeje to jest lepiej.

Podobnie zachowywał się pasek , którego wcześniej chciałem kupić.

Jeżeli zjawisko występuje w autach z tak różnymi motorami ( benzyna, diesel ), to może przyczyna tkwi w układzie climatronica - gdzieś na forum ktoś sugerował. że może byc za mało czynnika.

Nie wiem czy Vag to wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

u mnie to samo jak załącze klime to obroty zaczynają falowac. bez klimy jest ok. podpinam sie do pytania kolegów.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale czy słyszycie przekaźnik i załączającą/wyłączającą się samoistnie sprężarkę klimy, czy spreżarka normalnie pracuje, a Wam faluja obroty ? To dwa różne objawy.

 

Jeśli przekaźnik, czyt. sprężarka będzie co chwila włączała się i wyłączała, normalnym jest, że obroty będa falować. Oczywiście nienormalnym jest, że sprężarka tak się zachowuje. Określcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima manual. Czy postoj czy jazda, obojetnie co obroty, ok. 950. Faktem jest, ze jak zapne klime to slychac jak silnik przysiada. Podczas jazdy jak i postoju nic sie nie dzieje na obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ale czy słyszycie przekaźnik i załączającą/wyłączającą się samoistnie sprężarkę klimy, czy spreżarka normalnie pracuje, a Wam faluja obroty ? To dwa różne objawy.

 

Jeśli przekaźnik, czyt. sprężarka będzie co chwila włączała się i wyłączała, normalnym jest, że obroty będa falować. Oczywiście nienormalnym jest, że sprężarka tak się zachowuje. Określcie się.

 

 

jak włącze klime to słysze cyknięcie przekaźnika i następne cyknięcie jak wyłącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristerr

85 stopni pokazuje mi wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej - i tylko wtedy klima tak jakby przełączała się z trybu zwykłego na econom, pochodziła z 5 sekund na econo i wracała (na klimie tego nie widać, tylko czuć po pracy klimy silnika itd).

 

Obroty jednak falują nawet wtedy, kiedy sprężarka się nie wyłącza (kiedy chodzi cały czas). Falują oczywiście tylko na postoju, w czasie jazdy jest ok.

Kiedy silnik się rozgrzeje, to obroty tak bardzo nie falują, ale jednak falują.

 

Niedługo jade załadować czynnik, zobaczymy co będzie wtedy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedługo jade załadować czynnik, zobaczymy co będzie wtedy.

Pozdrawiam

 

Kristerr, kiedy uzupełnisz czynnik daj znać czy dało to jakiś efekt.

Przypomniałem sobie,że ktoś na forum wskazywał na czujnik temperatury cieczy chłodzącej przy okazji dyskusji o falowaniu obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałem sobie,że ktoś na forum wskazywał na czujnik temperatury cieczy chłodzącej przy okazji dyskusji o falowaniu obrotów.

 

 

Falowaniu obrotów ale tylko przy włączonej klimie. jak klima nie chodzi to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ale czy słyszycie przekaźnik i załączającą/wyłączającą się samoistnie sprężarkę klimy, czy spreżarka normalnie pracuje, a Wam faluja obroty ? To dwa różne objawy.

 

Jeśli przekaźnik, czyt. sprężarka będzie co chwila włączała się i wyłączała, normalnym jest, że obroty będa falować. Oczywiście nienormalnym jest, że sprężarka tak się zachowuje. Określcie się.

 

zaobserwowalem ze na postoju przekaznik slysze jak pstryka i to dosyc czesto , raz slysze jak wlanczam klime i pozniej slysze go wielokrotnie...

co jest grane? ? ? ? ?

 

mam jeszcze jedno pytanko

jak wlacze ogrzewanie na maxa to bardzo dobrze chodzi dmuchawa a jak np. ustawie na 29 to zwalnia i to znacznie... jak ustawie na polowe mocy dmuchawy i na obieg na kratki to slabiutk wieje ale wystarczy wlaczyc jeszcze obieg na nogi i nagle dostaje mocy i mocno dmucha tak dzieje sie w trybie ECON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristerr

smok sugerujesz że falowanie może być powodem czujnika temperatury czy nie? Bo z kontekstu trudno zgadnąć. Jeżeli tak to wymienie i czujnik i zobaczymy co wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smok sugerujesz że falowanie może być powodem czujnika temperatury czy nie? Bo z kontekstu trudno zgadnąć. Jeżeli tak to wymienie i czujnik i zobaczymy co wtedy.

 

 

Witam. nie wiem czy czujnik temp ma coś z tym wspólnego wiem natomiast że jak podłącze vag to temp na vagu jest przy dawaniu w piec max 75 st. a na desce cały czas 90 st. juz sam nie wiem. czujnik, termostat, i co to ma wspólnego z falowaniem przy wł. klimie juz całkiem głupi jestem.jak coś poradzisz.napisz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kristerr, kiedy uzupełnisz czynnik daj znać czy dało to jakiś efekt.

Przypomniałem sobie,że ktoś na forum wskazywał na czujnik temperatury cieczy chłodzącej przy okazji dyskusji o falowaniu obrotów.

 

Ja miałem podobny przypadek, po wymianie termostatu'' falowanie obrotów ''znikło.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristerr

W środę jadę nabić klimę i przy okazji wymienię termostat. Mam nadzieję, że to pomoże ;)

Dam znać w środę lub w czwartek co i jak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariocieszyn

Witam wszystkich. Miałem podobną sytuacje a mianowicie przy włączonym climatroniku obroty były ok. a jak clima wyłączona to obroty falują. Zauważyłem również, że samochód niedogrzewał się prawidłowo (po przejechaniu około 4-5 km powinno być 90stopni) po wymianie termostatu na nowy problem z obrotami ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dziś oblukałem że obroty zaczynają falować jak włącze klime ale również jak włącze jakieś prądożerne urządzenie typu światła, ogrzewanie tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vermoni666

Sprawdz Chlodniczke Od Klimy Czy Jest Wyciek Albo Pezwody Moze Byc Zwarcie Lub Termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności