Skocz do zawartości
marian14

przekłamania prędkościomierzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nurtuje mnie pewna sprawa z prędkością mojego Passata.Mam nawigacje TomTom GO 720 i wskazania prędkościomierza w moim aucie różnią się z odczytami nawigacji o jakieś 8,10 km/godz przy mniejszych prędkościach około 50 ,70 km/godz różnica jest niewielka ale przy prędkościach 170/180km/godz różnica wynosi nawet 10km/godz nie wiem co przekłamuje? ,może ma ktoś podobny problem ,dodam jeszcze bo to ważna kwestia że mam orginalne felgiVW 15 cali oponki o rozmiarze 205/60profil,pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

nurtuje mnie pewna sprawa z prędkością mojego Passata.Mam nawigacje TomTom GO 720 i wskazania prędkościomierza w moim aucie różnią się z odczytami nawigacji o jakieś 8,10 km/godz przy mniejszych prędkościach około 50 ,70 km/godz różnica jest niewielka ale przy prędkościach 170/180km/godz różnica wynosi nawet 10km/godz nie wiem co przekłamuje? ,może ma ktoś podobny problem ,dodam jeszcze bo to ważna kwestia że mam orginalne felgiVW 15 cali oponki o rozmiarze 205/60profil,pozdrawiam;)

 

wszystko jest oki też mam takie oponki 205/60 i niestety przekłamanie jest ich zasługą :( na zimowych 195/65 wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

Oryginalne oponki na felgę 15' to 195/65 więc nic dziwnego,

a poza tym prędkościomierze są tak skalowane żeby prędkość zawsze zawyżać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie aż takiej różnicy na tych oponach nie powinno być. Jeżeli masz 205/60 R15 a seryjnie jest 195/65 R15 to różnica jest na plus 1,3% czyli z 170 masz 172,2km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyferki cyferkami a rzeczywistość rzeczywistością ;) mówię ci bo sam się zdziwiłem, fakt dodać jeszcze przekłamanie licznika i wychodzą takie wartości, na zimowych wszystko ok znaczy różnica pozostaje z licznika rzędu 2,3 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kear

nawet na zalecanych oponach możesz mieć przekłamanie o ok. 5%, więc na zamiennikach nic dziwnego :) testowałem navi na 5-6 samochodach, przekłamania nie ma np w daewoo na zalecanych kapciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zamkniętej szafie nawigacja wskazuje 242 ;)

 

dlaczego tu się dziwić?

pomiar jest czysto matematyczny... zależy od kilku zmiennych w czasie czynników, na który nakładają się (podobno) jakieś przebisy unijne nakazujące zawyżanie przez wskaźniki faktycznej prędkości... Ot dlatego prędkościomierz to z punktu widzenia miernictwa żaden miernik ;) Conajwyżej taki w klasie dokładności 10 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik zawyża o max.5 km/h w stosunku do nawigacji, U mnie max. licznikowe 210 - wskazanie navi 205: opony seryjne 195/65 R15V.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Byłem kiedyś na hamowni i gość dokładnie określił ile przekłamuje mój prędkościomierz,

przy prawidłowym rozmiarze opon, im wieksza prędkość tym większy błąd. U mnie przy prędkości 200km/h oszukuje coś około 0,9 km/h i jest to standard. Fabrycznie zawyrzają i nie ma sie co przejmować. Pozdrawiam :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi wynika że licznik w pasku przekłamuje:eek:czyli wynika z tego że prawidłowa prędkość to odczyt z nawigacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Kazdy licznik przeklamuje :D Jeden wiecej, drugi mniej :)

Kiedys czytalem o Audi S2 (jak ktos nie pamieta to bylo "coupe" na bazie 80/90)... Przy dumnych 280, ktore wskazywalo na liczniku, rzeczywista predkosc wynosila 248km/h...

Dane zaczerpniete z ADAC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wynika z tego że prawidłowa prędkość to odczyt z nawigacji

 

dokładnie kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat011

nawigacja pokazuje predkosc idealna na codzien jestem kierowca ciezarowki i tam jest zamontoway tachograf dla tych ktorzy nie wiedza jest to urzadzenie rejstrujace czas pracy kierowcy predkosc i odleglosc w kilometrach jest co jakis czas sprawdzane legalizowane ma specjalne plomby nie ma mowy o pomylkach predkosc na nawigacji i tachu identyczna w osobowce przeklamuje zawsze tylko liczniki nowych cytryn elektroniczne pokazuja dobrze {widac z kabiny czasem wieczorami na autostradzie}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Z waszych wypowiedzi wynika że licznik w pasku przekłamuje:eek:czyli wynika z tego że prawidłowa prędkość to odczyt z nawigacji:)

 

Lub z climatronic-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopez500

każdy licznik przekłamuje ok 5km/h tj ktoś już powiedział i to nie ważne czy passat czy jakie kolwiek inne autko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznik zawyża o max.5 km/h w stosunku do nawigacji, U mnie max. licznikowe 210 - wskazanie navi 205: opony seryjne 195/65 R15V.;)

 

A gdzie i w jaki sposób żeś ty rozhuśtał to auto do takiej prędkości...ja leciałem moim max 185-190 i więcej nie bardzo chciał ciągnąć :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie i w jaki sposób żeś ty rozhuśtał to auto do takiej prędkości...ja leciałem moim max 185-190 i więcej nie bardzo chciał ciągnąć :confused:

 

Pierwszym razem na A4 ( 3 pasy) a dwa razy w DE ," na gazie" oraz z kpl pasażerów i bagażnik na full ,oczywiście tylko kilka km- bez problemów rozbujał się do maxa.Coś musisz mieć "nie tak" jak nie osiągasz wyższej prędkości jak podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie że jak już osiągniecie prędkości powyżej 1700km/h (tysiąc siedemset) to pomiar też nie będzie dokładny ;) Wojsko USA które jest posiadaczem całego systemu tak to zabezpieczyło aby GPS nie nadawał się do sterowania rakietami dalekiego zasięgu (oczywiście z wyjątkiem własnych). Kiedyś to ograniczenie wynosiło 160km/h i stosunkowo niedawno go podniesiono, dlatego seryjna navi wspomaga się czujnikami ABS/Sygnałem gala do ustalania położenia i przemieszczenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol
nawigacja pokazuje predkosc idealna na codzien jestem kierowca ciezarowki i tam jest zamontoway tachograf dla tych ktorzy nie wiedza jest to urzadzenie rejstrujace czas pracy kierowcy predkosc i odleglosc w kilometrach jest co jakis czas sprawdzane legalizowane ma specjalne plomby nie ma mowy o pomylkach predkosc na nawigacji i tachu identyczna w osobowce przeklamuje zawsze tylko liczniki nowych cytryn elektroniczne pokazuja dobrze {widac z kabiny czasem wieczorami na autostradzie}

 

 

 

Nie do końca tak jest - z tego co wiem, panowie którzy legalizują tachografy też mają 5-cio procentową dopuszczalną tolerancję błędu.

 

 

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z nawigacją to generalnie prędkościomierze zawyżają o 5-7km/h

- sprawdzone w: Astra, Corsa, Passat, Carisma, BMW530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi licznik zaniża;) dzis jechalem cała drogę z Tom Tom, i przy 100 licznikowcyh Tom Tom pokazywał 102,103km/h, a przy okolo 140 licznikowych nawigacja pokazuje juz 146km/h. Jak mialem przed passkiem merca okulara to licznik rowniez zawyzal i to bardzo w porownaniu z gps-em.

 

W pasku mam oponki 215/55/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności