Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

sa 4 kable laczysz po 2 tak jak sa w glosniku i podpinasz pod nowy glosnik

 

I za chwile idziesz do sklepu po nowe głośniki bo te znów zaczęły pierdzieć. Adapter który kupisz wpinam normalnie do kostki, a drugi brzeg podłączamy do zwrotnicy. Zwrotnica ma za zadanie rozdzielić tony niskie i wysokie na konkretny głośnik. Dlatego tweeter nie pierdzi basem, a midbass nie gra sopranem. Zwrotnice będziesz miał w zestawie z nowymi głośnikam. Pod nowy midbass'owy głośnik musisz dać dystans (nie adapter) z mdf'u bądź abs aby szyba po opuszczeniu nie oparła się o głośnik. Oryginalnie głośnik midbass'owy jest zgrzany na stałe z dystansem dlatego musisz zastosować nowy dystans. No i tak jak kolega pisał najpierw musisz rozwiercić nity mocujące oryginalne głośniki. Samo podłączenie nie jest trudne bo na zwrotnicy masz opisane gdzie plus i minus którego głośnika wpiąć.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dystansach ja wiem w sumie tylko nie wiem jak z tymi kablami do głośnika i zwrotnicą nie miałem nic do głośników i dlatego pytam. Ten adapter robi mi z kostki do głośnika 2 przewody które podepne pod głośnik nie wiem tylko nic o podłączeniu zwrotnicy bo w żadnym aucie wcześniej nie miałem jej. Rozumiem że teraz jest ona w seryjnych głośnikach i do montażu nowych muszę ją dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichy88, Ten adapter z jednej strony wpinasz do ori kostki, a z drugiej do zwrotnicy w pozycji "in" bądź "input" (czerwony to +, czarny to -). Midbass podłączasz do zwrotnicy pod opisem "bass" albo "woofer", a tweeter pod napisem "TW" bądź "Tweeter". W różnych zwrotnicach jest to różnie opisane ale przeważnie zawsze jest dołączona instrukcja montażu. Jeśli zdecydujesz się na zestaw odseparowany to zwrotnice będą już w zestawie. Teraz przy tweeterze masz wlutowany tylko kondensator, który ma odciąć niskie tony.

 

 

A czy ktoś pomorze mi w wyborze głośników? Post na początku strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale chodzi mi o to czy jak kupię sam adapter i zamiennie te oryginalne głośniki na te co mam to muszę montować jakaś zwrotnice czy nie mam głośniki dcx165 i nie wiem czy zamiana ich niczego nie zepsuje w tych wysokotonowych w slupkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno bez problemów działać. Tylko czemu głośnik basowy chcesz zamienić na dwudrożny coaxial? Bo nie bardzo rozumiem. Będziesz miał wtedy 4 tweetery z przodu i będzie to grało co najmniej dziwnie żeby nie powiedzieć beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tu powiedzieć najważniejszym czynnikiem jest to że mam prawie nowe głośniki a w samochodzie stare porwane zamiana będzie tylko na jakiś czas ponieważ teraz zostałem bez roboty i najzwyczajniej nie mam na nowe głośniki więc pewnie te będą grały lepiej niż pierdzące :-) no a z czasem pewnie będę chciał je wymienić i zrobić wszystko od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ze swojego doświadczenia wiem że jak założysz 2 drożne na dół to dźwiękowo będzie dziwnie ale jak to jest na chwile to będzie działać. nie licz tylko ja bóg wie jaki bas bo syczki z góry i z dołu się skumulują i będziesz miał przewagę tonów wysokich nad niskimi. co do zwrotnic nie w każdym zestawie są, ja w magnatach nie miałem a jest to mój 4 zestaw i żaden się nie spalił. czyli na podsumowanie : grać będzie ale d...y nie urwie na czas przejściowy będzie lepiej niż na porwanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i generalnie o to chodzi na trochę będzie kasa to się pomyśli nad całym zestawem a na razie trzeba sobie jakos radzić. Przegladałem manual z forum i tam jest napisane że oryginalne głośniki maja zwrotnice i można je wyciągnąć jest tak faktycznie?

Edytowane przez cichy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie jest - jest jedynie kondensator w tweeterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co najlepsze dokumentacja auta albo raczej radia w nim zamontowanego tez mówi o zwrotnicy. Przynajmniej moja.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twieter to głośnik kierunkowy, trzeba go kierować w stronę uszu, więc głośnik 2 drożny słabo się spisuje w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś pomoże odnośnie postu z początku strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że każdy z tych zestawów zagra dużo lepiej od serii

 

Lepiej czyli jak ?? Czyściej, głośniej, z lepszym zejściem ... ?? Na temat seryjnych głośników i ich zmiany była już mowa kilkudziesięciokrotnie. Do znudzenia każdy się wypowiadał, że pod samym radiem najlepszy efekt da ori głośnik i nic go nie przebije z racji jego konstrukcji. Każdy z w/w głośników zagra inaczej, a każdy słuchacz będzie chwalił co innego .... Zależy co "lubi" twoje ucho.

Jeżeli chcesz zmienić głośniki, które bedą grały pod samym radiem to najlepszym rozwiązaniem będzie seria. Gdybyś inwestował już w rozbudowę zestawu odseparowanego na zwrotnicy to celuj raczej w głośniki innych marek.

Jeśli natomiast uprzesz się na wymianę to kup coś sprawdzonego. Skoro zadowolony byłeś z JBL-ów, to po co pchać się w coś czego nie sprawdzałeś ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul z JBL byłem zadowolony ale wcześniej miałem jajka 6x9" o mocy 100W RMS/300W max w tylnej półce i też podłączone pod samo radio. Nawet pod to samo radio i naprawdę dawało radę. Więc bagażnik robił za dość sporą bo 270 l skrzynię. Jak wiadomo w serii jest kondensator wlutowany w tweeter. Wolałbym coś opartego o zwrotnicę. Chcę coś co zagra czyściej i trochę lepszym basem. Ciekawe ile kosztowałyby seryjne w ASO.

Lubię w miarę ładny bas, ale nie z suba. Aż takich wrażeń odsłuchowych nie potrzebuję. Moje gusta muzyczne opisałem wyżej.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz takich rzeczy, że miałeś jajka 100W w tylnej półce podłączone pod samo radio, bo włożysz kij w mrowisko :)

Reasumując: najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ori głośników (poszukaj na Allegro, bo często bywają używki w znakomitym stanie), ewentualnie w ASO, a za resztę kasy zamiast pakować w głośniki typu crunch zainwestuj w wygłuszenie drzwi dobrymi matami. I z pewnością będziesz bardzo zadowolony z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dokładnie 2X100W, a auto to była Skoda Felicia. Jak już tak o ścisłość chodzi. :-)

A z przodu miałem zestaw odseparowany Magnat XTS213 również 2x100W RMS/ 250W max. Czyli jak łatwo policzyć łącznie 400W pod radiem 4x50W max, 4x20 albo 4x22W w RMS (nie pamiętam dokładnie).

 

Dowiem się ile kosztują nowe w aso i wtedy będę myślał. Najbardziej podobają mi się chyba te u-dimension albo lanzary.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchales? czy optycznie ci sie najbardziej podobaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja w końcu skompletowałem swój sprzęt radio Alpine CDA 137BTI, zestaw głosników Focal PS 165 i wzmak crunch gtr 350.4. I teraz mam problem jak to podłączyć zeby dobrze grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie fajnie wyglądają. Nie miałem okazji ich nigdzie sprawdzić i posłuchać. Słyszałem jak gra audio system i hertz. Poza tym cena nowego głośnika w aso powala. Prawie 185zł/szt. i nie są już chyba w żadnym dostępne. A używek nie chce kupować bo nigdy nie wiadomo w jakim są stanie.

 

edit:

poczytałem na różnych forach i jednak wybór padł na u-dimension el comp6 z czasem pomyślimy może o jakimś niewielkim piecu aby je wspomóc.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:respect święta racja ;) . Osobiście noszę się z montażem głośników u siebie lecz montuję wzmacniacz który będzie napędzał głośniki , a co do samych głośników Piotrek musisz posłuchać każdych !! niestety jak Marcin napisał dźwięk to sprawa indywidualna ( słuch każdy ma inny , każdy słucha czego innego itp. ) ... Sam zastanawiam się nad U-dem lub Hz ( Hz wiem jak grają , ostra góra fajny dół ) ...

 

Nie pisz takich rzeczy, że miałeś jajka 100W w tylnej półce podłączone pod samo radio, bo włożysz kij w mrowisko :)

Reasumując: najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ori głośników (poszukaj na Allegro, bo często bywają używki w znakomitym stanie), ewentualnie w ASO, a za resztę kasy zamiast pakować w głośniki typu crunch zainwestuj w wygłuszenie drzwi dobrymi matami. I z pewnością będziesz bardzo zadowolony z tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności