Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuję pożądnej i fachowej porady dotyczącej caraudio passata b5 kombi.

A więc tak: budżet to około 2 tysiące

posiadam: Radio pioneer DEH-2220UB http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/DEH-2220UB/page.html

wzmacniacz sony xplod xm-754 SX http://archiwumallegro.pl/wzmacniacz_sony_xplod_xm754sx_gwarancja-321302876.html

skrzynia JBL GTO1260 BR http://www.audiosklep.pl/jbl-gto-1260br-p-897.html

Co warto zakładać a co wymienić.

Nigdy nie miałem alpine ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej marki:)

Słucham muzyki disco i elektro. Co moglibyście mi poradzić?

Chciał bym żeby radio pasowało kolorystycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

-Co do subwoofera zakładałem jednemu klientowi JBL GTO 1204BP-D i wiem, że na prawdę ma siłę. Niskie częstotliwości strasznie wyciąga.

-Wzmacniacz w tym przypadku trochę za słaby. Musi być coś co ma przynajmniej 350W RMS. Szukaj pieca co będzie miał przynajmniej 1x 350W RMS, 4Ohm 1x 600W RMS, 2Ohm 1x 1000W RMS

- Radio, które ja miałem to JVC z serii KD, ale modelu nie pamiętam. Wiem, że miał kolorów do wyboru + zmiana odcieni danego koloru i USB. Super radyjko.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzynia JBL GTO1260 BR

 

BR pod disco i electro raczej słabo się nadaje.

 

Moim zdaniem: wzmak i sub do wymiany. Dobra scena na przód, sub w skrzyni ciśnieniowej, wzmak 4 kanałowy, lub mono i 2 kanałówka. Wygłuszenie + kable. W 2 koła się zamknie

 

P.s. Nie doczytałem - radio ma 1 wyjście RCA, także jeżeli chcesz napędzać scenę i suba a do tego wpasować się kolorystycznie to też do wymiany.

Myślę, że można coś pokombinować i poszukać zestawu w tej cenie

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Masz może na myśli jakiś konkretny wzmacniacz? Ma być 4 kanałowy?

Może to głupie pytanie ale zapytam, słyszałem że jakość muzyki z płytki w porównaniu do pendrive jest nieporównywalna. Czy jest to jakaś mega różnica? USB jest o milion razy praktyczniejsze.

 

---------- Dodano o 01:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:58 ----------

 

BR pod disco i electro raczej słabo się nadaje.

 

Moim zdaniem: wzmak i sub do wymiany. Dobra scena na przód, sub w skrzyni ciśnieniowej, wzmak 4 kanałowy, lub mono i 2 kanałówka. Wygłuszenie + kable. W 2 koła się zamknie

 

P.s. Nie doczytałem - radio ma 1 wyjście RCA, także jeżeli chcesz napędzać scenę i suba a do tego wpasować się kolorystycznie to też do wymiany.

Myślę, że można coś pokombinować i poszukać zestawu w tej cenie

 

 

tył nie jest dla mnie priorytetem:D najważniejszy jest przód i jakaś skrzynia w bagarzniku.

zastanawiam się nad radiem z dvd ale nie wiem czy warto tyle inwestować. chińskie gówno nie wchodzi w gre bo wtedy jest tanio ale podejżewam że jakość będzie taka że szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.

Masz może na myśli jakiś konkretny wzmacniacz? Ma być 4 kanałowy?

Może to głupie pytanie ale zapytam, słyszałem że jakość muzyki z płytki w porównaniu do pendrive jest nieporównywalna. Czy jest to jakaś mega różnica? USB jest o milion razy praktyczniejsze.

 

Jest różnica, o ile płytka to oryginał. Dla laika nie będzie większej różnicy. Ja bym skupił się na normalizacji głośności utworów, z racji tego że mp3 konwertowane są przez wielu słuchaczy, to każdy ma inną skalę głośności. Chodzi o to aby przy odtwarzaniu utworów nie regulować głosu manualnie. Jest kilka programów to konwertowania. Na PW mogę ci napisać jaki (konwertowanie jednego utworu nie zajmie ci dłużej niż 10 sekund).

Co do twojego zestawu, to wieczorkiem coś poskładamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie slysze röznice, mysle ale ze na sprzecie nizszej pölki röznica bedzie minimalna i raczej nieslyszalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje:D

Chciał bym jak najszybciej zacząć kompletować sprzęt:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź jutro na spot to będzie kilka osób co ci podradzi z CA, info masz TU i TU

Może przy okazji posłuchasz kilku zestawów, to ci rozjaśni umysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już te posty :) W poniedziałek też jadę do audio max na Pięknej, też na odsłuch sprzętu w aucie :)

 

Ale też jestem ciekaw opinii na temat tego co wcześniej wstawiłem :) Może ktoś używał i się wypowie czy nie jest to szmelc :)

Edytowane przez majkel1615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O audiomedia nie mam zdania, gdyż nie testowałem, także się nie wypowiem. Pomijając ten wzmak ja dobierałbym to w takiej konfiguracji: Sub: 1, Wzmak: 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również mam pytanie z serii "jakie głośniki" ?

padły mi oryginalne (jeden trzeszczy, drugi ostatnio przestał grać, może kabel...). Potrzebuje coś pod Alpine CDE-103BT, coś niedrogiego - do 300zł. Zostają fabryczne kable, drzwi NA RAZIE nie wygłuszone (pewnie coś latem się pobawie).

 

Ktoś pomoże? Myślę o czymś z HERZa... Chciałbym coś co lepiej radzi sobie z niskimi tonami. MOŻE w przyszłości jakieś pudło do bagażnika wrzucę. Na razie o tym nie myślę...

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję jakiegoś manuala odnośnie wymiany głośników w passacie b5. Też niestety fabryka mi nie dała z tyłu głośników a z przodu ostatnio jeden dolny mi padł. Macie może jakąś instrukcję jak wymienić te z przodu ? ewentualnie jak sobie zamontować całość na tyle ? chyba ,że z tymi co nie mam na tyle podjadę do chłopaków to mi jakoś to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co manual? Odkrecasz śruby mocujące tapicerkę, wypinasz plastikowe zaczepy tapicerki, zdejmujemy ją, rozwiercasz nity mocujące ori głosniki, odpinasz wtyczkę i głośnik masz w ręku. Potem mocuje nowy dystans, a do niego nowy glosnik, który podłączamy do instalacji. Następnie zakładasz tapicerkę i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrokowcem Wolę zobaczyć to na zdjęciach ,żeby się później nie złościć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś próbował w tylne lub przednie drzwi wsadzić głośniki 200mm? Mam takie dwa niskotonowe o mocy 120W w rms/ 180W max i tak se pomyślałem czy dałoby radę je wsadzić zamiast przednich/ tylnych midbass'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to na przöd!

trzeba wycinac blache i miec pierscienie najlepiej z alu albo jakiegos tam metalu...drewno ala mpx i mdf jest tez ok. drzwi musza byc bardzo, alez to bardzo dobrze wygluszone. jest tez opcja zamknietych glosniköw w drzwiach ale to juz inna historia ;)

wg. mnie nie ma potrzeby by wkladac 20ki i tyle roboty w drzwi...do niskich tonöw jest sub (20hz-63hz) a te w drzwiach sa do srednich (63hz do powiedzmy 2khz - w 2way). poza tym nie ma wielu dobrych 20ek dajacych sobie rade przeciw dobrym 16kom. siedze ale w scenie w ktörej wielu robi tez inne experymenty z bardzo dobrymi wynikami - ale tam to juz komponenty audio w samochodzie maja wartoisci wyzsze niz samo auto.

 

mozliwe jest wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oryginalnych głośników jakie były montowane, z tego co zobaczyłem były produkowane przez philips, blaupunkt, były jeszcze pod procesor dsp, czy były jeszcze jakieś i które z nich są najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na radio mam ustawione HPF >100Hz, a LPF <80Hz. A jakbym z tych głośników zrobił mały subik? Jakiej mocy wzmak musiałbym dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie oryginalnych głośników jakie były montowane, z tego co zobaczyłem były produkowane przez philips, blaupunkt, były jeszcze pod procesor dsp, czy były jeszcze jakieś i które z nich są najlepsze?

 

Były jeszcze Isophon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności