Skocz do zawartości
Zby$zek

problemy z gazem, elpigaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio pojawił się problem z gazem.

Zazwyczaj przełączał się dość puźno, dopiero jak silnik miał 50 stopni.

Obecnie auto próbuje przełączyć się na gaz bardzo szybko, lecz gdy się przełączy, nie wkręca się na obroty, pedał wbity w podłogę, a obroty nie rosną. Dopiero gdy silnik osiągnie 50 stopni, przełącza się normalnie.

Wcześniej nie próbował się przełączyć zanim nie osiągnął 50 stopni.

Czym może być spowodowana ta zmiana?

Ostatnio miałem problem z alternatorem i często odpinałem akumulator, może coś się rozprogramowało?

 

gaz.jpg

Może to urządzenie odpowiada za przełączanie się na gaz?

 

Pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A czy na benzynie ma normalne obroty i przyspieszenie? Może to być pompa paliwowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na benzynie nie ma żadnych problemów.

Obecnie sytuacja się poprawiła, bez mojej ingerencji, aczkolwiek dalej interesuje mnie rozwiązanie tego problemu, gdyż pewnie kiedyś sytuacja się powtórzy..

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ostatnio pojawił się problem z gazem.

Zazwyczaj przełączał się dość puźno, dopiero jak silnik miał 50 stopni.

Obecnie auto próbuje przełączyć się na gaz bardzo szybko, lecz gdy się przełączy, nie wkręca się na obroty, pedał wbity w podłogę, a obroty nie rosną. Dopiero gdy silnik osiągnie 50 stopni, przełącza się normalnie.

Wcześniej nie próbował się przełączyć zanim nie osiągnął 50 stopni.

Czym może być spowodowana ta zmiana?

Ostatnio miałem problem z alternatorem i często odpinałem akumulator, może coś się rozprogramowało?

 

gaz.jpg

Może to urządzenie odpowiada za przełączanie się na gaz?

 

Pozdro ;-)

 

kolego, to urządenie na zdjęciu to jest najprawdopodobniej emulator wtrysków, nim nie wyregulujesz temp. przy jakiej ma się przerzucać. Emulator służy do ustawienia czasu nakładania się paliw (benzyny i gazu). Dzięki temu przy przełączaniu na gaz nie odczuwasz np. szarpania czy też chwilowego zmulenia.

A centralka prawdopodobnie Ci się rozprogramowała jak odpinałeś aku, choć nie powinna, ale jest zawsze taka szansa.

Nie masz co dedukować tylko podjedź do gaziarza niech wyreguluje, sam tylko problemów sobie narobisz...

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności