Skocz do zawartości
Gość fredi

spryskiwacz przedniej szyby B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredi

Siemka Panowie i Panie

Pierwszy raz w życiu kupiłem VW i jak dotąd nigdy czegoś podobnego nie widziałem. Chodzi o spryskiwacz przedniej szyby, a raczej o jego działanie.

Po jego uruchomieniu, ku mojemu zdziwieniu, spryskiwacze leją płyn zamiast na wycieraczkami to trozpryskują płyn pod nimi i to na wysokości dolnej części szyby. Czy to nie jest dziwne? Jeszcze z czymś takim to się nie spotkałem. Nie wiem czy wymienia się jakieś końcówki, czy też ten typ tak ma. Dolna część czyby jest czysta a górna cześć jest brudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W tym modelu paska zamontowano dysze, które nie leją strumieniem a tzw. mgiełką która dociera na cały obszar pracy wycieraczek a wiec dysze masz dobre :)

 

Jeżeli za nisko rozpryskują to trzeba je delikatnie podnieść, są płaskie więc nie jest trudno, troszkę zabawy i utraty płynu więc miej go na dolewkę:) i będzie dobrze.

 

Płyn ma być rozpryskany na całą szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacze leją płyn zamiast na wycieraczkami to trozpryskują płyn pod nimi i to na wysokości dolnej części szyby

być może dysze się przestawiły, trzeba by było je poprawić (ustawić) tak by "lały" ciut wyżej ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fredi

Dzięki, a wiecie jak się je ustawia? jest jakaś regulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na foto, tym się rusza w górę lub w dół, bardzo delikatnie.

dysza.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema sprawy! Cieszę się że mogłem pomóc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest taki problem ze lewa spryskiwaczka dziala bardzo dobrze a prawa nie rozprasza plyny tylko leje sie z niej jak woda z kranu , co moze byc nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ric0 Może dysze się już zużyły- zamień miejscami.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie jest taki problem ze lewa spryskiwaczka dziala bardzo dobrze a prawa nie rozprasza plyny tylko leje sie z niej jak woda z kranu , co moze byc nie tak

Mam to samo od kilku miesięcy. Najciekawsze jest to, że stało się to z dnia na dzień.

zamień miejscami.;)

Zamiana miejscami ;) Hmmm, myślisz o nowym spryskiwaczu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiana miejscami ;) Hmmm, myślisz o nowym spryskiwaczu? :D

Można i tak- koszt niewielki (?)- ok 12 zł wersja bez podgrzewania,wersja z grzałką ok 90 zł /szt ( SZOK!!!).;) Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie!

 

Po włączeniu zapłonu słychać jak napełnia się układ spryskiwacza tylnej szyby a po jej włączeniu płyn spryskuje szybę natychmiast- jest dobrze.

Spryskiwacze przedniej szyby po ich włączeniu, rozpryskują płyn dopiero po 3 lub 4 wahnięciach wycieraczek a ciśnienie mizerne raczej z początku, dopiero gdy dłużej przytrzymam dźwignię jest trochę lepsze.

Czy to jest prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Czy to jest prawidłowo?
nie bardzo. Naciskasz i ma psikać. Gdzieś jest zaworek(nie wiem gdzie) który utrzymuje płyn w wężach. Może go trafiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaworek jest gdzieś za pompką ?

Samochód kupiłem z komisu w lutym 3 lata temu, układ zalany był wodą i jak się później okazało przewód zsunięty był z pompki prawdopodobnie wcześniej zamarzł. Może to zniszczyło zaworek i jest przyczyną braku ciśnienia w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

W "normalnym" aucie zaworek jest zaraz za pompką i trzyma ciśnienie całego układu. Ale passat może mieć zaworek już w pompce. Nie wiem.

A może są zatkane weże?

Odłącz pierwsze dojście węża do dysz i zobacz ja wtedy leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MiquellGTi

Hmm mam zupełnie to samo co koledzy, z dnia na dzień spryskiwacz zaczął siurać ledwie co, muszę teraz rozpędzać się do 60 mil żeby mi całą szybę zmoczyło. Co ciekawe popróbowałem z tą regulacją, niestety poracha ale jak zatkałem jeden wylot dyszy do drugi zraszał jak należy. Czy może przyczyną jest pompka podająca płyn, nie daje odpowiedniego ciśnienia na dysze dlatego leje a nie zrasza???? Co myślicie? Czy można wymienić samą pompkę?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiquellGTi

 

Oczywiście, że można wymienić tylko pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MiquellGTi
MiquellGTi

 

Oczywiście, że można wymienić tylko pompkę.

 

Ale nie trzeba demontować błotnika, z moimi rękoma to będzie kiepsko mało miejsca tam jest ale spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka w zbiorniku jest zamontowana właśnie od strony silnika, mogą być problemy z dostępem bez demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można i tak- koszt niewielki (?)- ok 12 zł wersja bez podgrzewania,wersja z grzałką ok 90 zł /szt ( SZOK!!!).;)

 

Jurku n alledrogo kupowałem grzane u TEGO sprzedawcy, nówki w bardzo dobrej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności