Skocz do zawartości
Gość piotrek__007

wymiana pompy wodnej w passacie b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek__007

Jak wymienić pompę wodną w Passacie B3???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata z silnikiem o początkowym numerze F1 1.6l i chciałbym się dowiedzieć czy trzeba ściągać pasek rozrządu aby wymienić pompe wodną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 1F (chyba że to Formuła 1) - nie nie trzeba paska rozrządu tykać - tak samo jak dla ABS, RP, 2E i wiele innych

 

Looknij ew. TU

Edytowane przez Amanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej 1F (chyba że to Formuła 1) - nie nie trzeba paska rozrządu tykać - tak samo jak dla ABS, RP, 2E i wiele innych

 

Looknij ew. TU

W 1F jest trochę inaczej niż w linku, niemniej zasada wymiany dokładnie jak opisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, silnika nie znam, ale sugerowałem się poniższymi danymi z ETOSa

 

pompa.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi.Już wyminiłem pompe i wymiana odbywa sie tak samo jak w silnikach ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie powiem iz nie jestem mechanikiem,wszystko probuje robic sam jezeli chodzi o

 

zawieszenie i musze powiedziec ze nie jest to takie trudne.Wymiane pompy zaczalem od

 

odkrecenia alternatora,wczesniej odginamy rolke napinajaca(moze byc problem) i sciagamy

 

pasek(wszystko mam z lewej strony,ladny dostep).nastepnie odkrecamy caly uchwyt(on trzyma

 

rolke,chyba 4 nakretki 13mm i 1śr).Odkrecamy wąż i spuszczamy plyn,dokladnie 3 gumowe węże.Odkrecamy uchwyt ktury

 

trzyma pompe(dobrze miec klucz do swiec 19mm zwyklym nasadem nie dojdziesz).odkrecamy pompe

 

śr 10mm i wymieniamy na nowa(nie musisz odkrecac tych srób 10mm,mozesz kupic z calym

 

uchwytem tylko jest drozej).PAMIETAJ-abys posmarowal pompe silikonem i dopiero uszczelka,tą

 

okragla co laczy sie z silnikiem tez.POWODZENIA

Edytowane przez bartek0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności