Skocz do zawartości
Krembul

Komunikat na wyświetlaczu MFA: STOP-Bremsen Fehler Betriebs Anleitung-co się zepsuło?

Rekomendowane odpowiedzi

oznacza to BLAD HAMULCA

jesli wszystko ok to sprawdz czujnik recznego i pedalu hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za pomoc ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.w moim pasku zapala się: STOP BREMSEN FEHLER BETRIEBS ANLEITUNG. Sprawdzałem płyn hamulcowy jest na maksa. Nadmienię że czasami rano przy małym mrozku przy zapalaniu auta nie pojawia się ten komunikat. A dzisiaj podczas jazdy komunikat zgasł a zapaliła się lampka od ASR. Czy jakiś czujnik wariuje?? może ktoś się orientuje co może być przyczyną i gdzie tego szukać?? dodam jeszcze że zaczęło się to zapalać po wjechaniu w zaspę i tak towarzyszy mi do dziś gasnąc i zapalając się ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również dopadł mnie problem z hamulacami i komunikat "STOP! BREMSEN FEHLER" plus migająca kontrolka (!).

Wszystko zaczęło się gdy zostawiłem samochód w warsztacie na wymianę wahaczy, końcówek drążków, amortyzatorów przód, tył i łożysk z tyłu. Złożyli samochód, skasowali i odjechałem. Gdy jadę w miarę szybko i hamuję zdecydowanie (nie gwałtownie) wszystko jest ok. Jednak gdy toczę się powoli (np. dojeżdżając do sygnalizacji) i wciskam lekko pedał hamulca pojawia się dźwięk jakby chrobotanie, czuć pod stopą że coś trze, minimalnie pedał hamulca ucieka spod stopy. Wróciłem na warsztat mówiąc o tym objawie i że wcześniej go nie było, tłumaczyli się, że nic nie grzebali. Jedynie czujnik ABS który jest ponoć gdzieś w łożysku, ale jego też dobrze osadzili. Sprawdzili to ponownie jednak nie naprawili problemu i nie byli mi wstanie pomóc.

 

Później miałem jeszcze niesprawny hamulec ręczny, który robił mi już inny warsztat i od tamtej pory pojawia mi się komunikat o którym wspomniałem wcześniej "STOP! BREMSENFEHLER" (ręczny działa). Potrafi się on włączać kilka razy w czasie jazdy. Ciężko mi go połączyć z jakimś konkretnym zachowaniem (mocnym czy lekkim hamowaniem). Nigdy nie wyskakuje podczas hamowania. Raczej gdy już ruszam a pedał hamulca nie jest wciskany. Samochód hamuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie to samo. Przy odpalaniu stop. Te kontrolki ABS ręczny i jeszcze jedna. Od trakcji. Pika tylko przy odpalaniu a czasami auto samoczynnie zgasnie. Co może być? Elektryka? Świece? Jest po wymianie filtrów paliwa oleju i powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności