elem Zgłoś #1 Napisano 26 Kwietnia 2008 Witam, mam okazje kupic Paska z końca 1999 roku 1.9TDI 115KM na pompowtryskach z udokumentowanym przebiegiem 190tyś km. Tylko kilka dręczących mnie problemów, których nie potrafie rozwiązać: 1. Komputer pokazuje chwilowe spalanie ok 15l/100km przy postoju, ok 11 przy spokojnej jeździe - sprawdzałem na zimnym silniku ale czy to ma z tym związek. Dodam, że komp średnie spalanie na 100km wskazuje 6.1l. Czy ktoś się orientuje w czym prloblem ?? 2. Auto w kratce w przednim zderzaku (tam gdzie wersje 3BG maja halogeny) ma jakieś magiczne gniazdko, nikt nie wie do czego służy. Samochód posiada webasto i słyszałem, że to ma jakiś związek z podgrzewaniem silnika, ale nie mam pojęcia skąd to jest. Samochód miałem na kanale, jest na pewno bezwypadkowe, wszystkie szyby oryginał, wydaje się być wporządku. Ale proszę tych co się znają na rzeczy, aby doradzili mi na co jeszcze zwrócić uwagę i w ogole czy to dobry silnik na pompowtryskach?? Z góry wielkie dzięki za pomoc Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
elem Zgłoś #2 Napisano 26 Kwietnia 2008 Aha, czytałem dużo na forum i wiem już sporo, ale chodzi mi o indywidualne rady użytkowników tego silnika na co zwrócić uwagę i czym się martwić a z czego cieszyć, także nie krzyczcie, że forum zaśmiecam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
adams Zgłoś #3 Napisano 26 Kwietnia 2008 wskazaniami kompa się nie przejmuj tak ma być to gniazdo to faktycznie dziwna sprawa... jeśli wszystko ok to brać Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Ziewal Zgłoś #4 Napisano 26 Kwietnia 2008 115 koni to dobry silnik i jak o niego dbasz to dłuuuuuuugo Ci posłuży a jedyne czego sie można obawiać to wymiany pompek Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
blezor Zgłoś #5 Napisano 26 Kwietnia 2008 115 AJM? Ja mam takiego od 8 lat, polecam, ponad 320000 i nie wymienialem jeszcze pompowtryskow -bo sa o.k. zawieszenie? 3 tys temu wymienialem po raz pierwszy, wachacze od nowosci, i sa o.k. ale co ja bede pisal, wszystko zalezy jak sie jezdzi i jak sie dba o autko, ale jak to ktore masz na oku jest warte brania, to bierz bez zastanowienia bo warto takiego miec! Pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nakonr Zgłoś #6 Napisano 26 Kwietnia 2008 poszukaj sobie coś na temat wersji skandynawskiej i będziesz wiedział o co chodzi z tym gniazdem na przodzie zderzaka. W aucie masz nagrzewnicę po podłączeniu do gniazda będzie działała. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
elem Zgłoś #7 Napisano 26 Kwietnia 2008 Już wiem, system specjalnie na duże mrozy, ale pojawia się pytanie skąd się wziął skoro auto niemieckie, dwóch właścicieli i stamtąd sprowadzone. Na Niemcy wychodziły takie modele czy ktoś sobie ściągnął to auto ze skandynawii ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
cinul Zgłoś #8 Napisano 26 Kwietnia 2008 Żeby było śmieszniej to ja mam ten sam system na duże mrozy a auto z Włoch Jeśli chodzi o silnik to polecam !!! Natomiast jeśli chodzi o wskazania kompa to jak najbardziej wszystko jest w porządku. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
elem Zgłoś #9 Napisano 26 Kwietnia 2008 Dzięki za rady, rozumiem, że wskazania kompa wynikają z tego ze webasto chodzi i nagrzewa silnik tak ? Czy ma to duże przełożenie na średnie spalanie? Widziałem, że komp wskazał średnie 6,1l/100km a to chyba całkiem nieźle. W poniedziałek sprawdzam nr VIN w serwisie i jeśli wszystko będzie ok to biore Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
J@ceq Zgłoś #10 Napisano 27 Kwietnia 2008 Webasto ma za zadanie nagrzanie wnętrza samochodu. Gniazdo z przodu jest dla wersji skandynawskiej aby podgrzewać silnik w czasie dużych mrozów. A wskazania kompa jak koledzy pisali jak najbardziej wporzo. Podejrzewam że auto mimo specjalnych dodatków na Skandynawię nie opuściło Niemiec i dlatego było użytkowane w tym kraju. Jeśli wszystko w porządku z autkiem to kupować i szczęśliwie użytkować. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn Zgłoś #11 Napisano 28 Kwietnia 2008 Witam ponownie! Jakis miesiac temu pozbylem sie mojego paska 1.8T 150bhp 99r tiptronic <angielska wersja> .Tydzien temu kupilem paska 1.9TDI 115pd z orginalnym przebiegiem 125000 kilometrow,pelna historia serwisu i pierwszy wlasciciel od nowosci ,zakupiony we Francji z salonu w 10/2000.Na moim komp. pokazuje srednie spalanie 5,7. Musze powiedziec ze po pierwszej przejazdzce bylem pod wrazeniem moca tego auta, moze to dlatego ze to manual ,a nie jak ostatni automat . Narazie go sprawdzam, w czasie jazdy nasluchuje dziwnych dzwiekow, ale jak narazie wszystko chyba jest Ok . Pozdrawiam i sorki za brak polskich liter. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Ziewal Zgłoś #12 Napisano 28 Kwietnia 2008 Witam ponownie! Jakis miesiac temu pozbylem sie mojego paska 1.8T 150bhp 99r tiptronic <angielska wersja> .Tydzien temu kupilem paska 1.9TDI 115pd z orginalnym przebiegiem 125000 kilometrow,pelna historia serwisu i pierwszy wlasciciel od nowosci ,zakupiony we Francji z salonu w 10/2000.Na moim komp. pokazuje srednie spalanie 5,7. Musze powiedziec ze po pierwszej przejazdzce bylem pod wrazeniem moca tego auta, moze to dlatego ze to manual ,a nie jak ostatni automat . Narazie go sprawdzam, w czasie jazdy nasluchuje dziwnych dzwiekow, ale jak narazie wszystko chyba jest Ok . Pozdrawiam i sorki za brak polskich liter. mój na mnie tez zrobił wrażenie 310 Nm ładnie czuć prawda Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wilczak Zgłoś #13 Napisano 28 Kwietnia 2008 310 Nm ładnie czuć prawda oj czuć a ze spalaniem to mój jednak pokazuje więcej Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn Zgłoś #14 Napisano 29 Kwietnia 2008 Wracajac do mocy tego auta. Wyczytalem wczoraj ze jest firma w Uk ktora zajmuje sie montazem skrzynki o nazwie DPT tuning box module do wszystkich diesli ,ale nie starszych niz 10 lat. Wiec zadzwonilem tam dzis rano, gosc mi powiedziel ze po "operacji` zyskam dodatkowe 35 kucykow za okolo 350£ i dodatkowo spalanie zmniejszy sie od 5 do 10%, czytalem opinie uzytkownikow na angielskim forum passata i co dziwne wszyscy sa zadowoleni, niektorzy z nich maja juz ta skrzynke nawet 6,8 lat,ale do rzeczy ....... Co o tym myslicie??? Czy ktos z was slyszal o tym module ?? (produkowany w Niemczech). Fajnie byloby poczuc jeszcze wiecej mocy, ale z drugiej strony nie chcialbym narazic silnika lub turbiny na zniszczenie. Prosze o wasze uwagi i opinie......! pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
adams Zgłoś #15 Napisano 30 Kwietnia 2008 Wracajac do mocy tego auta. Wyczytalem wczoraj ze jest firma w Uk ktora zajmuje sie montazem skrzynki o nazwie DPT tuning box module do wszystkich diesli ,ale nie starszych niz 10 lat. Wiec zadzwonilem tam dzis rano, gosc mi powiedziel ze po "operacji` zyskam dodatkowe 35 kucykow za okolo 350£ i dodatkowo spalanie zmniejszy sie od 5 do 10%, czytalem opinie uzytkownikow na angielskim forum passata i co dziwne wszyscy sa zadowoleni, niektorzy z nich maja juz ta skrzynke nawet 6,8 lat,ale do rzeczy ....... Co o tym myslicie??? Czy ktos z was slyszal o tym module ?? (produkowany w Niemczech). Fajnie byloby poczuc jeszcze wiecej mocy, ale z drugiej strony nie chcialbym narazic silnika lub turbiny na zniszczenie. Prosze o wasze uwagi i opinie......! pozdrawiam. czyli jakiś box? ja polecam dobrego chipa w pl na rynku mamy wiele firm które robią to profesionalnie. koszt około ~1000-1500zł 150 koników i 350 niutonków to już bajka POLECAM Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn Zgłoś #16 Napisano 1 Maja 2008 czyli jakiś box? ja polecam dobrego chipa w pl na rynku mamy wiele firm które robią to profesionalnie. koszt około ~1000-1500zł 150 koników i 350 niutonków to już bajka POLECAM Ta firma tez jest profesjonalna i bardzo znana na angielskim rynku, wiec pomyslalem ,ze skoro juz jestem w Angli to zrobie to tutaj. Jesli nie zrobie tego do lipca w Uk , to zrobie to w Polsce bo wybieram sie okolo 15lipca. Zeby ten zlot passata byl po 15-tym lipca to chetnie bym pojechal, bo jeszcze nigdy nie bylem. Jaka firme tuningowa proponujecie w Polsce??? Jestem z Radomia, wiec pasowaloby mi cos w promieniu 200km max.. Pozdrawiam. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach