Skocz do zawartości
drgrzech

trzaski z zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:6:57:!!!

Mam problem z moim paskiem 2.0 140 TDI variant 06 :), nie mogę zlokalizować skąd biorą się trzaski dochodzące z przedniego zawieszenia tak przynajmniej to wygląda, na wszystkich elementach zawieszenia jest jednak 0 luzów, trzaski pojawiają się na nierównej drodze przy dodawaniu i odejmowaniu gazu wtedy są najwyraźniej słyszalne ( na luzie i na równej drodze niesłychać), jest podejrzenie ,że to ze skrzyni biegów ale ona pracuje bez zastrzeżeń, może ktoś miał taki przypadek :confused: ??? Proszę o info w temacie!!!:6:57::6:57::6:57:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie sa to czasem klocki hamulcowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ale wygląda że są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz lacznik stabilizatora lub mocowanie slinika- lapa i poduszka przy puszczaniu i dodawaniu gazu silnik lekko sie kiwal i bylo takie kwiczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Witaj drgrzech,

chyba w moim pasku zaczęło się coś podobnego - jakby coś trzeszczało, skrzypiało na nierównościach (coś od zawieszenia). Może to efekt starości??? Mój ma już na karku 70 tys. Jeśli ujawnisz przyczynę, daj znać.

Pozdro

Beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beny

Dalej niestety nie wiem jaka jest tego przyczyna mój ma przekroczone 100000 ale nie sądze , że to jest przyczyną, pozostaje tylko obserwować co się z tym dalej będzie działo ( byłem w serwisie twierdzą , że zawieszenie jest w porządku żadnych luzów)

drgrzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj czasami skrzypi jak stara szafa przy przejezdzaniu przez garby :) Mam najechane 90 00. Zawieszenie jak najbardziej w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klokaj

Cześć!

Mój też skrzypi na pokonywanych powoli nierównościach ,przyczyna to chyba tuleje wahaczy(najechane tylko 30kkm) Znajomy przy podobnym przebiegu wymieniał tylko nie wiem czy całe wahacze czy tylko tuleje.Niebawem jade na przegląd to może coś poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumy skrzypią,łączniki i inne elementy gumowe,mogą być nie do wyczucia,ale po wymianie znikną trzaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beny2108 napisał:

"Może to efekt starości??? Mój ma już na karku 70 tys."

 

No bez jaj, w dwu letniem aucie, nie ma prawa cokolwiek kwiknąć....

jeszcze jesli to są gumy, to co jakis czas smarem sylikonowym w sprayu przesmarować, nie dosc ze zabezpieczy elementy gumowe, to mozliwe ze zniweluje wszelkie piski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturo

To napewno gumy w zawieszeniu, miałem to samo w swoim.

W servisie po 30 tys wymieniono mi gumy ( w ramach gwarancji) i wszystko jest OK. Podobno te na których schodzi z fabryki są mało wytrzymałe po naszych drogach :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam ja u siebie mam przejechane ponad 90 000km też przy pokonywaniu nierówności słychać lekkie skrzypienie okazało się, że naderwana jest tuleja wahacza niestety do wymiany cały wahacz za 900zł :/ no ale cóż zrobić, każdy zna ceny do nowego paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thorax

wymieniłem w swoim aucie przy 30000 gumki przy wahaczach, skrzypiało przy najeżdżaniu na spowalniacze, jest póki co ok. Podobno często to wymieniają w serwisie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Witam kolegów,

właśnie jestem po przeglądzie 75 tys.

Zgłosiłem skrzypienie zawieszenia podczas pokonywania nierówności.

Obiecali sprawdzić.

UWAGA!!!

Następnego dnia odbierałem auto i poinformowano mnie, że wymieniono tuleje wahaczy. W ramach gwarancji!!!

Zrobiono zbieżność (czy geometrię - jakoś tak) - w ramach gwarancji!!!

Nie zapłaciłem ani zeta!!!

Gwarancję mam do sierpnia tego roku i do tej pory byłem nauczony, że zawieszenie to zawieszenie i raczej trzeba płacić!

Polecam ASO Zimny w Piotrkowie.

PS

Zawieszenie na razie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klokaj

To znana przypadłość ,wymieniają to bez łaski na gwarancji ,też jadę to zrobić w przyszłym tygodniu.Tuleje podobno wytrzymują od 30 do 50 kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duch07

Witam !

Też przechodziłem na gwarancji podobną operacje.Obecnie pacjent czyli Passat jest cichy aż do bólu i nie ma problemów :) Z przodu wymieniali tuleje a z tyłu tylko smarowali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Mój ma ponad 100 000 i od początku na Polskich drogach (fakt, że poprzedni właściciel dbał o niego i nie za bardzo go męczył) ale ja przez 3 lata dałem mu do wiwatu i to ostro po kiepskich drogach i nic mi tam nie stuka ani nie trzeszczy. Widać w nowym Passacie strasznie jakość spadła, skoro takie siiupy po 30 kkm wyłażą...

 

Nie no przepraszam, teraz mi skrzypi, ale to przez mądrych panów, którzy zakładając folię na szyby pourywali mi zatrzaski w tapicerce. Ale już mam nowe i lada dzień je wymienię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro jakość spadła w B6 to moze nie będą tak kradli jak B5 ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek-masz racje.

Nie będą:D nie dojadą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności