Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Koleżeństwo. Czy może ktoś się orientuje ile katalogowo wynosi prędkość maksymalna, a jak to jest w praktyce dla B2 z silnikiem 1,6D i skrzynią 5-cio biegową? Nie wiem czy ten typ tak ma, czy powoli zaczyna mieć ochotę przejść w stan "spoczynku", ale do prędkości ok. 110km/h rozpędza się w miarę żywo, ale już powyżej tej prędkości to o przyspieszaniu raczej nie można mówić. Jakie są Wasze ewentualne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Mój rozpędza się maksymalnie do 120km/h ale za to pali tylko 4l. ropy jak jadę 80km/h. Gdzieś w jakimś temacie pisał ktoś, że jego D60 ;) rozpędza się do 160km/h na płaskiej nawierzchni asfaltowej. :panna:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale już powyżej tej prędkości to o przyspieszaniu raczej nie można mówić.

 

Moze trzeba go przegonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuc

kolegi wolnossacy 1,6 w czasach swej swietnosci pozwalał na utrzymanie na dluzszym odcinku na A4 okolo 160kph

realnie musi kazdy wolnossacy dociagnac do 140...

moj 1,6TD rozpedza sie normalnie w okolice 160-165, wiecej to juz przekrecanie silnika - zwykla skrzynia 5, kolega w wolnossacym ma 4+E:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze trzeba go przegonic?

Próbowałem, ale się nie da. 120 km/h to max co z niego wydusiłem na obwodnicy Torunia.

realnie musi kazdy wolnossacy dociagnac do 140...

Swego czasu nie było kłopotu, żeby go bujnąć do około 135 km/h, ale ostatnio to okazuje się być zbyt dużym wyzwaniem dla mojego silniczka. Czy po części przyczyną może być sprzęgło po regeneracji? Mam wrażenie, że po naprawie (podobno regeneracja tarczy sprzęgła - nie wiem nie byłem przy tym) skrzynia zachowuje się bardziej jak automat niż manual (tzn. przy gwałtownym puszczeniu pedału sprzęgła nie ma szarpnięcia, tylko łagodne wyrównanie pracy silnika na wszystkich biegach poza 1).

kolega w wolnossącym ma 4+E

Mam takie samo oznaczenie na wihajstrze gałki biegów, ale krócej się pisze, że to skrzynia 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś luz jałowy sprzęgła? bo z tego co piszesz to tak jakby sie minimalnie uslizgiwal, skoro przy raptownym puszczeniu ci nie szarpnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

Prędkość maks.: 143 [km/h] Śred.zużycie paliwa: 6.3 [dm3/100km] Czas rozp.0-100: 20.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fiszu

a masz jakiś luz jałowy sprzęgła?

Nie bardzo wiem jak Ci to opisać, ale sprzęgło reaguje w zasadzie na całym zakresie działania. Tzn. jak lekko je wduszę to już jest reakcja. Podobnie jest z puszczaniem pedału: auto zaczyna się kulać już po minimalnym zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzio

mój na prostej bez problemu idzie 130 i to z 4 osobami. Najwięcej jechałem ok 160 w 2 osoby ale to jzu była ta granica gdzie czy z górki czy nie wiecej juz nie pójdzie. oczywiście mówimy o prędkosciach "licznikowych" realnie wiadomo ze są one troche niższe. Aha i dodam ze mam skrzynie 4-kę. A co do sprzegła zauwaze ze miałem podobny motyw u siebie w zastavie ( benzyna 1.1 60km skrzynia 4b) ze poprostu sprzegło jak by ślizgało silnik niby pracował normalnie ale o paleniu laka czy dynamicznej zmianie biegów nie było mowy, nie mówiac juz o prędkosci. Pomogła regulacja sprzegła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędkość maks.: 143 [km/h] Śred.zużycie paliwa: 6.3 [dm3/100km] Czas rozp.0-100: 20.5

to moze ja wrzuce zdjecie z Twojego passata? mialem 180 ale wyciagalem komorke z kieszeni i zwolnił do 175 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzio weź z łaski swojej napisz mi tak łopatologicznie jak skutecznie to sprzęgło wyregulować. Czy chodzi tylko o regulację na gwincie przy lince dochodzącej do sprzęgła, czy jeszcze coś dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzio

Prawde mówiąc w pasku jeszcze tego nie robiłem, ale to by chyba starczyło (nie wiem czy tam wogóle jest możliwośc innej rególacji) zrób sobie tak zeby nawet Ci zostało troche luzu na pedale ale zebyś miał pewnosc ze Ci odpuszcza do końca wtedy bedziesz wiedział czy przyczyną jest sprzegło czy szukac gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dorwac gdzies w necie ksiazke Etzolda, "sam napraiwam" tam bedziesz mial łopatologicznie wszystko wyjaśnione w kwesti regulacji sprzęgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Koledzy:padam:. Wyregulowałem sprzęgło nakrętką i widać poprawę:597:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CharzyN

To powiem wam koledzy że moj kadett jest jeszcze dobry (88' 1,6d 55ps) leci jescze 165 dalej sie boje aby coś nie poszło :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od rdzy ci sie jeszcze nie rozleciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CharzyN

Nadkola mam już pognite trzeba będzie je zrobić... Ale tak nienawidzicie oplów mój jest stary silnik ma juz kolo 500, 000 tyś a równiutko chodzi i jeździ, mówcie co chcecie ale ja go szanuje ze tyle wytrzymuje.. Zbudował mi dom wożąc tyle materiałów co nie jeden transporter..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie auta przed 90 latami....oczywisice te zachodnie są nie do zdarcia...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CharzyN

Racja :hurra: Następca kadetta to pasek B4 tdi.. Może wyrobię sie do lata z kasą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności