Skocz do zawartości
Gość Krucha

Załamany Passatem... Tym razem np. nierówno pracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr_M, jesteś z zachodniopomorskiego - może napisz w jakim mieście działa ten lipny mechanik. Jak jeszcze nic nie zdziałałeś z autem, to dam Ci namiar na fachowca w Koszalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz

Piotrze M! Jeżeli mechanik stwierdził na 100% małą kompresję na jednym cylindrze to nie będzie (raczej) wina paska. po przestawieniu paska o jeden zab, kompresja jest nierówna na wszystkich cylindrach. Mówisz że niezgadza się o pół zebu to jest dobrze. Dziwię sie,że mechanik nie zainteresował się wałkiem rozrządu a głownie krzywkami. Jezeli jestes pewien ,że ciśnienie ucieka górą(zalewali tłoki) to mogą być tylko dwie żeczy: wytarta krzywka wałka,albo zawory.

 

powodzenia i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat rozwiązany - wymieniony wtryskiwacz.

 

Chodzi jak burza !!!

 

Dodatkowo czyszczonko przepustnicy i nowe nastawy - GICIOR.

 

No i nareszcie znalazłem świetny warsztat w Łodzi.

 

 

Witaj KRUCHA,

 

Może mi pomożesz - mam pytanko, bo mam takie same objawy, tzn. silnik trzęsie na wolnych (i tylko na wolnych), pracuje na 3 gary, świece wymienione, przewody również, cewka wymieniona, filtr paliwa również, przepustnica czyszczona a on swoje.....a i jeszcze pali więcej - spaliny tez sprawdzałem i są OK.

Więc może u mnie jest to samo, tzn. wtryskiwacz - pytanie jakie dokładnie miałeś objawy i jak to zdiagnozowałeś, że to wtryskiwacz bo nie chcę juz wymieniać kolejnych części i wyrzucać kasę w błoto......

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grunt to znalezc mechanika ktory dobrze zdiagnozuje usterke bo inaczej to mozna wymieniac czesci bez konca ...
Swięta prawda , gorzej jak mechanik będzie się uczył na twoim , moim i innych Paskach.:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poinformować, że jeżeli ktoś będzie miał podobne problemy co Krucha to odpowiedzialny może być....zawór, który u mnie się wykruszył i cały samochód na wolnych trzęsł się oraz pracował na 3 gary..... Po wymianie OK.

 

B5 '98 1.8 125KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem. Parę dni temu dałem auto do gościa. Kosztowało mnie to trochę... Facet uporał się z problemem, powiedział mi tylko, że silnik był zanieczyszczony w środku i m.in. po wyciągnięciu wtryskiwaczy okazało się, że każdy z nich podaje inną dawkę paliwa. Nie były wymieniane tylko chodziły przez 1.5 godz na jakimś czyszczącym płynie i teraz działają jak nowe:) W ogóle silnik teraz inaczej pracuje i ma więcej mocy:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem poinformować, że jeżeli ktoś będzie miał podobne problemy co Krucha to odpowiedzialny może być....zawór, który u mnie się wykruszył i cały samochód na wolnych trzęsł się oraz pracował na 3 gary..... Po wymianie OK.

 

B5 '98 1.8 125KM

 

a jak dawałes lekko gazu na luzie tez nie równo pracował ?? bo we fiacie punto mam taki problem ze na wolnych własnie tak pracuje jak na 3 gary a w trakcie jazdy wszystko ok, swiece, kable, cewka nowa ... komputer nic nie pokazuje ...

 

sorry ze inne auto "wepchnalem" na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności