Skocz do zawartości
tazik23

EGR dziwne zachowanie...??!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jak dokładnie działa egr..??? to ze jest to recylkulator spalin itd to wiem ale u mnie zauważyłem takie o to zachowanie : po odpaleniu paska zostaje przyciagnięta przez zaworek chyba n18 iglica w zaworze egr co widać gołym okiem czyli zawór sie otwiera spaliny na wolnych obrotach dopalają sie., ale po około 1minucie nagle słychac pyk i zostaje zamknięty egr poprostu zaworek n 18 ktory jest małą pompką wyłacza sie wtedy zaczyna być słychac taki charakterystyczny świst jakby turbinka weszła na wyższe obroty, z wydechu zaczyna wydobywać sie dymek ,ktorego wczesniej nie było bo spaliny na chłopski rozum nie dopalaja sie i zostaja w wiekszej ilości wyrzucane przez wydech logiczne:)., ale po lekkim dodaniu gazu znowu zaworek n18 przyciąga iglice i wszystko wraca do normy spaliny też i tak w kółko:confused:. I teraz moje pytanie czy to normalne zachowanie?! a może mam coś nie tak..??! bo niekiedy właśnie jak rano odpale i dłużej sobie chodz na wolnych obrotach bo np. otwieram garaż i bramę to jak ruszam to widzę za sobą niezłego bąka:) który po chwili ustepuje...nadmienie ze oleju nie bierze prawie wcale i ogólne wszystko oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie. Nie oznacza to że tak zapewne ma być ale ja się tym nie przejmuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ale bez tego

niezłego bąka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym bąkiem:) to jest różnie raz wiekszy raz mniejszy ale jest..??!chyba ze pojade od razu po odpaleniu wtedy niema wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolor? Czarny/siwy/biały? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jasny niekiedy wydaje mi sie ze pod niebieski podchodzi ale przeważnie jasny bliżej białego..??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam to samo, ze swistem turbiny włącznie ( po ok. 1-2 min. pracy na postoju), i jej wyciszeniem po przygazowaniu, byłem wczoraj w ASO w innej sprawie i zapytałem też o to - powiedzieli że tak ma być i taka jest specyfika pracy EGR. Mechanik tłumaczył mi szczegóły, ale jak juz wiedziałem że jest OK to nie dość uważnie go słuchałem;).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma właśnie pracować EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli morał z tego taki odpalic i jechac...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Dokładnie tak pracuje EGR. Jak odpalisz auto i nie nacisniesz pedału gazu przez ok 2min to zawór się zamyka i nie dopuszcza spalin to recylkulacji. Po wciśnięciu pedału przyspieszenia zawór znowu się otworzy i przez jakiś czas będzie kierował część spalin do ponownej recylkulacji, a potem znowu się zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamus_cf
Dokładnie tak pracuje EGR. Jak odpalisz auto i nie nacisniesz pedału gazu przez ok 2min to zawór się zamyka i nie dopuszcza spalin to recylkulacji. Po wciśnięciu pedału przyspieszenia zawór znowu się otworzy i przez jakiś czas będzie kierował część spalin do ponownej recylkulacji, a potem znowu się zamknie.

 

 

jak mialem podlaczony wezyk podcisnienia. to lekko szarpalo przy lekkim przyspieszaniu

w granicach 1800 a 2200 obrotow no i sciaglem i zatkalem

 

tylko jak jade powyzej okolo 120km/h 160km/h 180km/h na 4 i 5 biegu to wpada w notlauf.

nie probowalem jescze jak sie zachowuje z zalozonym bede musial to sprawdzic tylko na autostradzie jak pojade. jak to niepomoze bede musial szukac w n75 lub przepływka

 

jak ktos sprobuje sciagnac wezyk tak ja ja napiszcie jakie efekty czy tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

mój też ma takie obiawy teraz już wiem ze jest ok dzięki koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności