Skocz do zawartości
herbu

"Barankowanie" progów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zauważyłem minimalne, ale zawsze, ślady rdzy na progach swojego Passata. Przyglądałem się dokłanie i stwierdziłem, że progi są super, a ruda to tylko powierzchowny nalot. Ale aby ten nalot nie wżarł się głębiej postanowiłem coś z tym zrobić. Najprostszym sposobem jest zabezpieczenie progów popularnym "barankiem". I tu mam kilka pytań:

1. W jaki sposób usunąć rdzę, która pojawiła się na progach?

2. Czy przed zastosowaniem "baranka" użyć jakiejś farby podkładowej/odrdzewiacza? Jeśli tak, to co polecacie?

3. Na progach mam jeszcze oryginalną taśmę zabezpieczającą (popękana i nadszarpnięta zębem czasu) - czy jest możliwość zakupu takiej gdzieś (wtedy odpadałoby malowanie "barankiem" - a zawsze to wygląda lepiej).

A może macie inne pomysły i sugestie co zrobić w moim przypadku? Za wszystkie odpwiedzi będę niezmiernie wdzęczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z barankiem i kup jakis srodek "na pedzel". baranek robi sie twardy, peka i odpada, a caly spod auta musi byc pokryty substancja dobrze trzymajaca i elastyczna. ja uzywam intergumu. zawsze czyszcze do golej blachy, potem odrdzewiacz dla pewnosci i mycie benzyna ekstrakcyjna, a potem intergum. dobrze przy okazji w progi nawalic jakiegos srodka zabezpieczajacego, ale to dopiero bede rozpracowywal. usuwanie rdzy - wiertarka, katowka, druciaki, dremel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj sobie spokoj z barankiem i kup jakis srodek "na pedzel". baranek robi sie twardy, peka i odpada, a caly spod auta musi byc pokryty substancja dobrze trzymajaca i elastyczna. ja uzywam intergumu. zawsze czyszcze do golej blachy, potem odrdzewiacz dla pewnosci i mycie benzyna ekstrakcyjna, a potem intergum. dobrze przy okazji w progi nawalic jakiegos srodka zabezpieczajacego, ale to dopiero bede rozpracowywal. usuwanie rdzy - wiertarka, katowka, druciaki, dremel.

 

jak wygląda ten środek intergum bo google nic nie wyszukało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wygląda ten środek intergum bo google nic nie wyszukało?

 

 

 

puszka 2.5 llitra, czarna maz w srodku, naklejka intergum. kupione w sklepie zajmujacym sie doborem lakierow samochodowych. koszt z tego co pamietam nie przekroczyl 25zl, a mozna tym ze 2 auta zrobic

 

23042008sc0.th.jpg

 

boll tez ma w ofercie takie cos, ale cena wyzsza i pojemniki mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

wyczyść dokładnie rdze ( np szczotka druciana na wiertarce, papier ścierny), a potem na to kortalizol ( niejestem pewny czy tak się pisze) on zabezpieczy przed rdzą. a co do tego środka intergum to owszem dałbym go ale na spód (pod auto) a na boki progów baranek np. bola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvs

Z tego co się orientuje lepiej dopłacić i wziąć baranka z trochę wyższej półki tak jak piszą koledzy, żeby po jakimś czasie nie odpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - czy po wyczyszczeniu progów, a przed nałożeniem "baranka" należy wcześniej nanieść jakąś farbę podkładową, czy odrdzewiacz? Czy można na gołą blachę od razu nakładać baranka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie - czy po wyczyszczeniu progów, a przed nałożeniem "baranka" należy wcześniej nanieść jakąś farbę podkładową, czy odrdzewiacz? Czy można na gołą blachę od razu nakładać baranka?

 

 

 

jesli blacha jest bez zadnej rdzy to odtlusc i mozesz nalozyc podklad reaktywny. zawsze to dodatkowe zabezpieczenie. i nie kladz tego cholernego baranka bo to zaschnie, popeka i odpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co pare miesięcy nakładam na progi bitex, może to nie jest takie profi, ale przynajmniej tanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek-lex

na progi zastosój coś czym później nie pobrudzisz sobie spodni przy wsiadaniu do samochodu... najlepiej by było zastosować coś co bedzie po wyschnięciu miało konsystencje gumy, i nieprawdą jest że baranek odpadnie i popęka, jak źle wyczyścisz, źle odtłuścisz to wtedy napewno się z czasem posypie ale jak wszystko dobrze zrobisz będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta...

 

Potrzebuję usunąć oryginalne zabezpieczenie antykorozyjne progu, a nie chciałbym szorować tego mechanicznie....

 

Czy da się to czymś zmyć, jak np bitex????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mialem podobna sytuacje

przy uzyciu papieru sciernego oczyscilem rdze , polalowalem podkladem

i porawilem czyms takim ( KS - 1050 ) to jest w spraju puszka 500 ml

koszt ok 30 zl rewelacyjna sprawa nadaje sie rowniez do podwozia.

 

kupilem w sklepie z lakierami do aut

 

pozdrawiam

Rafał passat B3 1,6 1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale szukam pomysłu na zmycie w całości a nie usunięcie mechaniczne... Problem polega na tym, że rdzy jako takiej nie mam, natomiast ta warstwa ochronna jest porysowana i poobijana...

Nie chcę trzeć papierem zdrowej blachy i rysować jej bez potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

JAk to ma kilkanaście lat,to nie sądze,żeby zeszło bez mechanicznego potraktowania tego szczotą niestety.Ja tak ostatnio w oplu walczyłem cudami,aż w końcu i tak skończyło się na wietrarce z druciakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności