Skocz do zawartości
SoftRM

MFD i legalność - konfiskata w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż soprawa miała miejsce w drodze powrotnej z Cult-Style z Radeburga.

Zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli zaraz po wyjeździe z zlotu (pewnie polowali na polaczków) sprawdzono oczywiście numery auta tu ok i pytanie padło o nawigacje - kazano nam wszystkim wysiąść z auta , Niemiec wsiadł do auta i tu moje pełne zaskoczenie wyciągnoł wyjmaki i wysunał navi. Odczytał numer i podał przez radio do sprawdzenia - i tu klops okazało się że navi była skradziona na terenie Niemiec w 2005 roku to ja mu na to zgodnie z prawdą że ja te auto poprostu kupiłem w 2007 roku razem z Navi on nato że rozumie on do mnie nic nie ma ale musimy pojechać na posterunek , więc grzeczenie udałem się za nimi oczywiście kazali mi odpiąć navi i je zabrali.

Na posterunku kazali czekać na tłumacza , i wtedy przesłuchali jako świadka i puścili free , muszę przyznać że wszystko grzecznie spokojnie i z kulturą.

Piszę to aby przestrzec tych którzy mają zamiar kupować coś z niepewnego żródła , zastanówcie się dwa razy jak chcecie zaoszczęcię ja straciłem na sknerstwie poprzedniego właściciela.

 

Jeśli temat nie wtym miejscu proszę o przesunięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurczę to miałeś pecha jednym słowem,współczuję i w sumie dobrze że cię puścili wolno bo u szwabów to można posiedzieć,wniosek taki że niestety trzeba mieć niefart bo navi skradzionych może nie jest dużo i policja też nie wszystkich trzepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales pecha SoftRM.szkoda.

co do kontroli w szfabowie. zdarzylo mi sie, ze sprawdzali numery na pasach bezpieczenstwa, dzialanie spryskiwaczy szyby czolowej, zagladali do zmieniarki cd i do termosu z kawa. ale normalnie to tylko dokumenty i dalej jazda.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość navi-forum.pl

hihihihi...

nie żebym śmiał się z kolegi ale tak to jest jak ludziska zaopatrują się na allegro w najtańsze nawigacje,

przecież MFD1 w cenie około 1000zł to tak razi w oczy..... w salonie kosztuje około 8000zł,

 

moja rada:

kupujcie nawigacje tam gdzie sprzedający wystawia rachunek z numerami seryjnymi nawigacji,

w razie problemów on bierze na siebie winę a wam musi oddać pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złapice cie niemiec i powiesz ze navi kupiłes u tego tam gdzies tam- wraz ci zabiora. Pojedziesz do domu po papier, doatrczysz im osobiscie, 2-3 razy pogonisz do Berlina czy gdzies, wydasz 1tys na paliwo , i jak to sie skonczy to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności