Skocz do zawartości
Gość marqomark

łącznik stabilizatora - odpadł :/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marqomark

2 tygodnie temu podjeżdżając pod sklep usłyszałem halas tak jakby poszła jakaś śruba. nic nie zauważyłem, więc zlekceważyłem temat. dziś jadąc po rondzie usłyszałem halas jakby mi jakiś kawał metalowej części odpadł z podwozia. cofnąłem się na to rondo na nogach a że było już późno znalazłem tą część bez większych problemów. co się okazało?? ODPADŁ MI ŁĄCZNIK STABILIZATORA, który był wymieniany 2 miesiące temu.

pytanie moje brzmi:

czy mechanik, który to robił mógł coś spierd....ć??????

czy nawet kiepska część mogła odpaśc po 2 miesiącach???? kiedy przejechała około 1500-2000 km?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu podjeżdżając pod sklep usłyszałem halas tak jakby poszła jakaś śruba. nic nie zauważyłem, więc zlekceważyłem temat. dziś jadąc po rondzie usłyszałem halas jakby mi jakiś kawał metalowej części odpadł z podwozia. cofnąłem się na to rondo na nogach a że było już późno znalazłem tą część bez większych problemów. co się okazało?? ODPADŁ MI ŁĄCZNIK STABILIZATORA, który był wymieniany 2 miesiące temu.

pytanie moje brzmi:

czy mechanik, który to robił mógł coś spierd....ć??????

czy nawet kiepska część mogła odpaśc po 2 miesiącach???? kiedy przejechała około 1500-2000 km?????

 

Łącznik stabilizatora przecież jest mocowany za pomocą 2 śrub z nakrętkami , które powinny być wymienione na nowe przy montażu, jak to możliwe ; sam się odkręcił?

Miałeś łącznik "nowszego typu" mocowany za pomocą śruby z nakrętką wewnątrz tulejiki met.-gum. czy starszy typ z "jabłkiem" tak jak przy końcówce drążka kier. i wahaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marqomark

Łącznik stabilizatora przecież jest mocowany za pomocą 2 śrub z nakrętkami , które powinny być wymienione na nowe przy montażu, jak to możliwe ; sam się odkręcił?

Miałeś łącznik "nowszego typu" mocowany za pomocą śruby z nakrętką wewnątrz tulejiki met.-gum. czy starszy typ z "jabłkiem" tak jak przy końcówce drążka kier. i wahaczach?

 

Napewno był on typu nowszego ze śrubą i nakrętką. Też niewiem jak jest to możliwe

36_1_10.gif Końcówka jak ją znalazłem nie miała już żadnej gumy ani tuleji. Był poprostu sam metal 23_11_62.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno był on typu nowszego ze śrubą i nakrętką. Też niewiem jak jest to możliwe

36_1_10.gif Końcówka jak ją znalazłem nie miała już żadnej gumy ani tuleji. Był poprostu sam metal 23_11_62.gif

 

A jakiego producenta kupiłeś ten komplet łączników stabilizatora , że tak szybko się rozleciały?

 

Aż niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marqomark
A jakiego producenta kupiłeś ten komplet łączników stabilizatora , że tak szybko się rozleciały?

 

Aż niemożliwe.

 

 

Części zakupiłem na allegro od kolesia, który handluje częściami zamniennymi (nowymi) "niby wysokiej jakości". Ja połakomiłem się na tani komplet wahaczy ze stabilizatorami i końcówkami drążków firmy FAST. Ciekawą rzeczą jest, że niema on żadnych negatywów :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Części zakupiłem na allegro od kolesia, który handluje częściami zamniennymi (nowymi) "niby wysokiej jakości". Ja połakomiłem się na tani komplet wahaczy ze stabilizatorami i końcówkami drążków firmy FAST. Ciekawą rzeczą jest, że niema on żadnych negatywów :eek:

 

No to masz na "dobry" początek łączniki stabilizatora do wymiany , co następne i kiedy?

FAST pierwszy raz słyszę taką egzotyczną nazwę. Nie warto zbytnio oszczędzać bo w tym przypadku była to oszczędność pozorna.

Lemforder ,TRW w ostateczności Febi to są produkty sprawdzone a nie jakieś" wynalazki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marqomark
No to masz na "dobry" początek łączniki stabilizatora do wymiany , co następne i kiedy?

FAST pierwszy raz słyszę taką egzotyczną nazwę. Nie warto zbytnio oszczędzać bo w tym przypadku była to oszczędność pozorna.

Lemforder ,TRW w ostateczności Febi to są produkty sprawdzone a nie jakieś" wynalazki"

 

spokojnie :) mam gwarancje na 2 lata, więc idzie to do reklamacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa firmy wskazuje kiedy nastąpi wymiana. :P

 

Na hamulcach, rozrządzie i zawiasie to chyba nie warto oszczędzać...

Takie moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama nazwa firmy wskazuje kiedy nastąpi wymiana. :P

 

Na hamulcach, rozrządzie i zawiasie to chyba nie warto oszczędzać...

Takie moje skromne zdanie.

 

Zdecydowanie popieram!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu podjeżdżając pod sklep usłyszałem halas tak jakby poszła jakaś śruba. nic nie zauważyłem, więc zlekceważyłem temat. dziś jadąc po rondzie usłyszałem halas jakby mi jakiś kawał metalowej części odpadł z podwozia. cofnąłem się na to rondo na nogach a że było już późno znalazłem tą część bez większych problemów. co się okazało?? ODPADŁ MI ŁĄCZNIK STABILIZATORA, który był wymieniany 2 miesiące temu.

pytanie moje brzmi:

czy mechanik, który to robił mógł coś spierd....ć??????

czy nawet kiepska część mogła odpaśc po 2 miesiącach???? kiedy przejechała około 1500-2000 km?????

To Ty kolego i tak miałeś trochę czasu zanim Ci odpadł. Ja zalożyłem dwa nowe z obu stron łączniki typu banan ze śrubami i nowymi nakrętkami i dzisiaj jadąc do roboty po 50 km usłyczałem metaliczny dźwięk na asfalcie i zobaczyłem w lusterku swój łacznik :-) Cofnąłem sie po niego i okazało się , że śruby i tuleje zostały na miejscu a wyleciał sam aluminiowy łącznik. I co Wy na to? Fakt , że kupiłem go w sklepie za 28 zeta i był firmy Hart- hahahart. To dopiero lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Ty kolego i tak miałeś trochę czasu zanim Ci odpadł. Ja zalożyłem dwa nowe z obu stron łączniki typu banan ze śrubami i nowymi nakrętkami i dzisiaj jadąc do roboty po 50 km usłyczałem metaliczny dźwięk na asfalcie i zobaczyłem w lusterku swój łacznik :-) Cofnąłem sie po niego i okazało się , że śruby i tuleje zostały na miejscu a wyleciał sam aluminiowy łącznik. I co Wy na to? Fakt , że kupiłem go w sklepie za 28 zeta i był firmy Hart- hahahart. To dopiero lipa.

 

No to w rankingu wyszedł na prowadzenie Hart drugi jest Fast .:D Lipa to słabe określenie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie ja na wahaczach firmy QAP latam od października tamtego roku , zrobiłem przez ten czas ok. 30 tyś km i jestem tydzień po przeglądzie technicznym a wahacze i końcówki są w stanie fabrycznym. Płaciłem za wahacze 530 zł i 1000 zł jestem do przodu. Pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niektórych nie rozumiem. Macie takie zasoby forum gdzie niezliczona ilość postów jakie kupować wahacze łączniki itd a wy kupujecie dalej jakieś gówno. Nie zrozumiełay dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem taka smieszna sytuacje kiedy pojechalem do mechanika po 2 miesiacach bo cos mi stukalo aby to sprawdzic a on powiedzial mi ze brakuje po jednym laczniku z kazdej strony :576:

Nawet nie slyszalem kiedy odpadly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem łączniki po 20 zł sztuka i jest wszystko OK. Sam wymieniłem i wszystko gra. Auto po wymianie zupełnie inaczej się prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności