Skocz do zawartości
Gość bobic

Skąd wiem, jaki mam zacisk hamulca przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mati1986

witam, posiadam passata b1 z '78 roku, normalny zabytek :-) przy odkręcaniu wężyka z płynem hamulcowym od zacisku urwał się gwint, ogólnie zacisk przedni lewy do wymiany.

i teraz mam pytanie czy pasuje taki zacisk od innych modeli? znalazłem wczoraj taką aukcje

http://allegro.pl/item398261768_zacisk_ham_vw_golf_passat_vento_toledo_cordoba_ate.html

 

Czy to możliwe jak piszą w aukcji że zacisk pasuje do tylu modeli aut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Podepne swoje pytanie do tego tematu, poniewaz nie moge zakladac wlasnych watkow. Od kilku dni draze forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale na prozno.

Nasuwa sie z tego niestety wniosek przykry - jestem oslem jedynym w swoim rodzaju :P

 

Podczas wymiany przednich klockow, niefortunnie zlamalem zabezpieczenie z drutu na zacisku. Czesc zlamana zostala w zacisku i nie moge jej za chiny ludowe wydostac. Nowego zabezpieczenia w sumie takze nigdzie nie moge namierzyc.

 

Jak to ugryzc panowie? Mam nadzieje ze przez ulamany drucik nie bede musial zmieniac zacisku :/

 

pozdrawiam i prosze o pomoc

 

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowego zabezpieczenia w sumie takze nigdzie nie moge namierzyc.

Jedz do ASO VW podaj im ten numer ->4A0615269 -- sprężyna podtrzymująca, zapłacisz ~ 20 PLN i już nie będziesz musiał namierzać. A ten ułamany kawałek to musisz pokombinować z wyciągnięciem, jakoś musi dać się to wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) sprezyna namierzona :) cale F5 :)

 

Pozostaje kwestia wydobycia ulamanego kawalka. Czy otwor w zacisku jest przelotowy? Rozwiercanie w gre nie wchodzi bo twardy drut sprezynowy kontra miekkie zeliowo zacisku - nie da rady. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy otwor w zacisku jest przelotowy?

Nie mam pojęcia, nigdy nie przyszło mi na myśl tego sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I temat powraca :/ Kupilem te druciane 'tlumiki drgan' jak to sie zwie i pozostal problem wydobycia koncowki z zacisku :/ No ni w zab nie wiem jak to ugryzc :/ Ma ktos moze jakis pomysl ? :/

 

pozdrawiam

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten otwór to w koncu jest przelotowy, czy nie ?

 

Jesli jest przelotowy to wypchnij ten kawałek drutu od środka, jesli nie jest to jesli siedzi luźno to zacisk przechyl i wyleci. Domyslam się że skoro masz trudności to nie siedzi luźno, więc zalej to miejsce penetratorem, niech się pomoczy i powinno wypaść. Nigdy nie spotkałem tam jakiejś korozji nawet w autach starszych niż Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiazana. Otwory w zaciskach sa przelotowe :-) Poniewaz od wewnatrz nie bardzo dojscie jest aby precyzyjnie puknac, zeszlifowalem dremelkiem od zewnatrz na plasko i wbilem go do srodka :-) Naprawione !! :-) Dziekuje koledzy raz jeszcze.

pozdrawiam

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie zwiazane z tym drutem przy zacisku. Od kilku dni slysze ze klocki dzwonia gdy jade po nierownosciach gdy docisne delikatnie hamulec jest cisza sprawdzilem i na jednym kole ten drut (sprezyna) jest troszke luzna tzn nie dociska. Czy moge jutro spokojnie jechac w trase???? czy cos moze sie stac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie zwiazane z tym drutem przy zacisku. Od kilku dni slysze ze klocki dzwonia gdy jade po nierownosciach gdy docisne delikatnie hamulec jest cisza sprawdzilem i na jednym kole ten drut (sprezyna) jest troszke luzna tzn nie dociska. Czy moge jutro spokojnie jechac w trase???? czy cos moze sie stac???
mozesz jechac nie powinno sie nic stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności